• bu kadın bambaşka bir şey. ondan önce yaşadıklarımı tek tek siliyor, her gün yeniden aşık ediyor kendisine. sevgisini göstermeyi de çok iyi biliyor. mutlu ediyor her saniye. iyi ki hayatımda. hayatım boyunca unutamayacağım bi sürpriz hazırlamış. hem de hiç bilgisi, ilgisi olmayan bi konuda. uğraşmış benim için. gel de sevme bu kadını, gel de hayatının merkezine koyma :)
  • dünyanın en tatlı korosuna sahip, dünyanın en tatlı öğretmeni. artık alarm kurmuyorum. beni arayıp, öğrencilerinin şarkılarını dinletiyor. şarkı da biraz iğneleyici. "kalk artık sabah oldu, her taraf güneş açtı" diye bağıran minik çocuklar. çocuk canınızı sizin :) bi de keşke kendi favori öğrencisini değil de, benim favori öğrencimi verse telefona da iki satır muhabbet etsek :)

bir de seviyorum ben, delicesine.
  • uzun zamandır yazmak istiyorum buraya. bir türlü yazamıyorum. ilk o gözleri görmüştüm, baya baya aklımı almıştı o güzel gözler. sonra muhabbeti sarmıştı sabahlara kadar. sonrasında inişler, çıkışlar...

neyse işte nişanlıyız biz baya iki aydır falan. nişanlı olunca insan daha bi seviyormuş sanki, daha bi farklı bakıyormuş gözlerine. elini tuttuğunda daha bir güven vermek istiyormuş, korumak, kollamak istiyormuş insan. dili de tutuluyormuş ama bir yandan da.

bir de hatırlarım ben bu kadının evliliğe delicesine karşı olduğu zamanları. o zamanlar bile hep içimden geçerdi, yıllar sonra evleneceğimiz. emindim hep. ne olursa olsun evlenecektim bu kadınla.

tam her şey güzel giderken askere gittim, 1 yıl dile kolay. itiraf ediyim korkuyordum askere gitmeden önce, benden uzaklaşır mı, acaba aramız soğur mu diye. kendisi bana cevabı çok güzel verdi bu süre içinde.

bazen nöbetçi olduğum günlerde uyumamam için benle muhabbet etti gecenin bilmem kaçlarına kadar. ben şafak saymadım ama benim için sabırla saydı günleri, saatleri bazen. ne zaman canımı sıksa askerlik, hep yanımda oldu. tamam çok zor bi askerlik geçirmedim, mis gibi bir yerde gayet güzel bi maaş alarak askerlik yaptım ama askere gidenler bilir, ne kadar rahat olursan ol, o kamuflajı, botu giyince bi sıkıntı çöker insanın içine. işte o sıkıntımı hep en aza indirdi.

bugünlerde iş arama stresiyle cebelleşiyorum, yine bana destek oluyor. bilmiyorum ama o olmasaydı ben bu kadar çabalamazdım bazı şeyler için, bu kadar istemezdim. motive de ediyor yani beni. bir de bazen bana yardımcı olmak için hiç anlamasa da araştırıp linkler falan bulup gönderiyor, bak bunlar belki işine yarar diye. içim gidiyor resmen.

ne kadar iyi kalpli, sevecen de olsam benim de içimde bi öküz var elbet. bazen bu öküz çıkıyor ortaya, üzüyor bu kadını. ama üzmek istediğinden değil, farkında olmadan üzüyor.

çok seviliyor :)

http://youtu.be/n-rogmgyfu0
  • sabır taşı.

bazen o da çatlıyor tabii doğal olarak. ama 3 aydır benim gibi dertli bir insanın derdine ortak oluyor kendisi. bıkmadan dinliyor beni.

o değil de insan bir insanı ne kadar özleyebilir lan? bu kadar özleyebilir en fazla. daha fazlası olmaz. çok özlemekten de farklı bir duygu bu. yüzüne, kokusuna hasret kaldım.

bazı günler sesine bile hasret kaldım. her gün yanıbaşımdaki fotoğrafına baktım uyanır uyanmaz. hasta oldum, çaktırmadım başlarda. üzülmesin istedim. aç kaldım, bilmesin dedim. uykusuz kaldım, söylemedim.

biliyorum benden daha çok üzülecekti. üzülmesin istedim.

her şeye bir önlem alınıyor da işte şu özlemeye bi çare bulamıyor insan. özledik. hiç olmadığı kadar çok özledik. ama zor günler geçti artık. bundan sonrası rahat olacak. her şey yine çok güzel olacak.

çok sevildiğini bil.
  • (bkz: yüxexes)
  • (bkz: mutluluğum)
  • hayatımdaki yerini anlatmak istiyorum ama olmuyor pek.

en unutulmaz, en güzel günlerimi geçirdim onunla. mardin' i gezdirdi bana dicem ama ben gezdirdim gibi bi şey oldu biraz :) şaka şaka, elinden gelenin fazlasını yaptı beni güzel ağırlamak için. mükemmel ağırladı zaten.

çok fedakar bi sevgili, arkadaş, kardeş... onun hayatında olmak büyük bi şans benim için. zaten tanışmamız da şans eseri olmuştu.

seni seviyorum cümlesinin defalarca tekrarlanmasına rağmen anlamını kaybetmediği bir sevgili. her saniye söylemek geliyor içimden.

hayatımdaki ilk sevgilim diyebilmemi, ondan öncesini unutmamı sağlayacak kadar başka bi sevgili. aynı şeyleri ona hissettirebilmek de ayrı bi mutluluk veriyor tabii.

ona mutluluğum demek hoşuma gidiyor. mutluluk veriyor o bana.

veda günü gözlerinin dolu dolu olduğunu görmemem için gözlerini kaçırması, gazeteyle ilgileniyormuş gibi yapıp dolu gözlerini benden saklaması...

vedalaşırken kendime gelmek için aldığım suyu bilerek orda bırakmam, ben gidince o suyu çantasına atıp saklaması...

sadece sımsıkı sarılıp öylece beklemek, zamanın durduğunu hissetmek...

hayatımın en özeli oldu. hep de öyle kalacak.

çok sevildiğini biliyordur umarım.

bir de öğretmenlik hayatına başladı. tam olarak başlayamadı gerçi. okul tadilatta olduğu için minik öğrencilerini göremedi henüz. o şanslı veletler de henüz tanışamadılar dünyanın en güzel öğretmeniyle. mesleğinde çok başarılı olacağından eminim.
  • öğretmenliği çok sevmesine rağmen bazen yoğun olduğu için şikayet ediyor. bırakıcam diyor, ben öğretmenlik yapamam diyor. ama ben biliyorum ki bugün ve yarın o anasınıfı şenliklerinde öğrencilerinin mutluluğunu görünce yine çok sevecek mesleğini. gerçi ben de karşıyım bu şenliklerin çocuklara zorla bir şeyler yaptırma yarışına dönüşmesine. ama o kadar çalıştınız, çabaladınız. umarım güzel olur her şey.

bir de öyle başarılı bir öğretmen ki... eğitim öğretim hayatımdaki 20. yılımı dolduruyorum bu aralar. 20 yılda onlarca öğretmenim oldu tabii. belki sadece birisi okul öncesi öğretmeniydi ama yine de karşılaştırma yapıyorum. ben onun kadar ilgili bir öğretmen görmedim.

yaptığı fedakarlıklar kendisine normal görünüyor belki farkında değil ama gerçekten çok çalışıyor, çok çabalıyor o küçük çocuklara ufacık bir şey katabilmek için.

umarım bu iki gün boyunca etrafındaki insanlar mal olmaz da hak ettiğin tebrikleri, takdirleri alırsın.
  • huzur.

sanırım şu hayatta insana en gerekli şey huzur. huzurlu olunca insan mutlu da oluyor. tartışırken bile, birazdan yine güleceğini bilmek huzur veriyor mesela.

rahatım onun yanında. o da çok rahat. hatta fazla rahat asdf. neyse.

yakın zamanda bir sıkıntı patlaması yaşamasından çok fena korkuyorum. nolur sıkılma. :)
hesabın var mı? giriş yap