şükela:  tümü | bugün
 • yüzü ovalleştirmek, kusurları gizleyip güzel yerleri ön plana çıkarmak amacıyla, bronzlaştırıcı, allık ve fondöten kullanılarak yapılan uygulama.
 • (bkz: allah'ını seven yüz kontür üzerinden espri yapmasın)
 • kabaca şöyle bir şeydir, günlük kullanım için ise tüm yüz tipleri için daha ideal uygulama şekli şöyledir.

  esasında makyaj, eğer çok profesyonel teknikler kullanılmıyorsa, "kusurları kapatan" bir işlemden ziyade, güzel yerleri ön plana çıkarmak için yapılması gereken bir işlem olmalıdır. bu nedenle, yüz kontürleme ile ilgili kişisel fikrim, her yüz tipi/görüntüsü; her makyaja uygun olmadığından, örneğin çok yuvarlak ve toplu ve hatta çok şişman bir yüzün, yüz kontürleme yöntemi ile (özellikle günlük kullanımda yapılan kontürleme ile) hayal edilen görüntülere ulaşılamayacağı yönünde.

  çünkü kontürleme ile yüzün içine gömülmüş elmacık kemiklerini varmış gibi göstermek pek kolay değil; ancak halihazırda belirgin olan elmacık kemikleri daha da belirginleştirilebilir ya da kilodan kaynaklı büyükçe bir gıdıya sahipseniz, bunu yine gölge ile silemezsiniz. hatta çene altına daha koyu bir pudra uygulaması kötü bir görüntüye bile sebep olabilir.

  he belki burun biraz düzeltilebilir her yüz için ama o kadar.

  ben yüz kontürlemenin, halihazırla belirgin yüz hatlarına sahip kişiler için daha uygun olduğunu düşünüyorum.

  son olarak şunu da eklemek isterim ki, the balm'ın bahama mama pudrası, her ten için uygun bir kontür pudrası değil. bence bu gerçeği artık kabul etmeliyiz :)
 • yüz hatları belirgin kişilerde daha güzel uygulandığı fikrine katıldığım uygulama.

  güzeldir, iyidir, trenddir ama kalıcı olacaktır. artık stick halinde bile 2 renk olmak üzere kontür kitler çıkmaya başladı. bence en işe yarar olanları anastasia beverly hills, morhpe, smasbox, make up forever'ın çıkardığı kitlerdir. bu markaların kitleriyle gerçekten profosyonele yakın şeyler yapabilir insan. ha ben ara sıra uygularım denirse (ki bence doğrusu da bu, gündüz için kesinlikle pudra kontür daha uygun) 2 renk koyu ve açık fondoten ya da pudra, bir tane highlighter, bir allık ile de insan yüzüne hafif bir kontürleme yapabilir.

  bu kadar patlamasında kim ne derse desin kim kardashian çok etkilidir ki kendisine yapılan kontür de gördüğüm en doğal, en nude, en güzel kontürlerden.
 • uygulaması videolardaki kadar kolay olmayan uygulama.şimdilerde bacaklar için moda olduğu söyleniyor yazı beklemek lazım.insanı vezirde edebilir rezilde, dikkat etmek lazım.
 • nikkie tutorials'ın gerizekalıya anlatır gibi anlattığı makyaj uygulaması.

  https://www.youtube.com/watch?v=fugxlywvvhc&t

  yuvarlak suratlı ve elmacık kemikleri çıkık biri olduğum için günlük makyajımda bile uyguluyorum bunu. benefit'in hoola pudrası bende çok iyi sonuç verirken günlük makyaja keskin kaçan o görünümü yumuşatmak için wet n wild reserve your cabana bronzer'ı kullanıyorum. her ne kadar buğday tenliler için pudra işlevi görse de benim gibi nc15 ve altı rahatlıkla böyle bir ürünü kullanabilir. bronzer kısmını böyle çözsem de highlighter konusunda herkes farklı bir şey söylüyor. şahsen benim favorim kiko'nun 3d glow serisinden stick allığımsı aydınlatıcısı, aşırı doğal bir görünüm veriyor. burnuma da l'oreal'in true match aydınlatıcısını kullansam da bence o kadar da iyi bir ürün değil. nars'ın copacabana ve sidari beach'den oluşan kontür setini alırsam editlerim bu entryi, ne zamandır alacağım ama fırsat bulamıyorum. sleek'in 6 farklı tondan oluşan setini birkaç kez kullandım ama hiç randıman alamadım, öylece duruyor hiçbir şey yapmıyorum.

  170 liralık ürünün üzerine 10 liralık pudra tavsiye ettim yemin ediyorum makyaj kanalı açmam lazım asjdhsjdhj.
 • ters kontür nasıl yapılır video'su tabii ki jenna marbles'tan gelmiş.
 • (bkz: contouring)
 • doğrusu konturolandır.
 • son yıllarda patlama yapan bir makyaj uygulamasıdır. yüz kontur paletleri ise en çok satılan kozmetik ürünleri arasında.