şükela:  tümü | bugün
 • zengin fakir ayrımı tarzı bir şeyin olduğu ütopik bir dünyada geçen netflix dizisi. uyumsuz, upside down,açlık oyunları vs tarzı filmleri sevenlerin hoşuna gidebilecek bi dizi. türkiye de yayınlanan bölümlerde ingilizce seslendirme var. normal dili portekizce.
 • boktan dunya boktan hayat. dizi fena degil ama 2. sezonu olacak bir dizi de degil. pazar ogleden sonra cerezi oldu bana.
 • öss'ye girip, aman kapağı üniversiteye atayım, bir başıma kalayım, zaten kızlar teklif ediyormuş deyip; üniversiteyi kazandıktan sonra orada ne göreceğini bilmeyen, üniversite bittikten sonra dahi ne olacağını kestiremeyen ama hep umut besleyen hepimiz gibi bir dizi.
  bir hışımla biten, pek de bir mesaj veremeyen, yeniyazar kitapları gibi...
  pazar gününü evde pijama eşliğinde geçirmek isteyenler için bire bir.
 • uzun zamandır tam aradığım türden diziydi. bir günde oturup bitirdim tüm bölümlerini yeni sezonun gelmesini bekliyorum.

  tanım: dünyanın bitme eşiğine gelmiş olmasıyla 2 tane kurucu(yanlış hatırlamıyorsam çiftçi deniliyordu) farklı bir yer kuruyor. bu yere sadece halkın %3'ü çeşitli sınav ve testlerle kabul ediliyor ve 20 yaşına gelmiş tüm bireyler bu sınava girip kazanmaya çalışıyorlar.

  --- spoiler ---

  her şey tamam da dizinin son bölümünde ki o kıvırcık kızın hırslarına rağmen bir anda sınav yerini terk edip tüm geleceğini çöpe atması saçmalığın ötesindeydi
  --- spoiler ---
 • dublaj olayı haricinde çok güzel dizi. bu kadar az biliniyor olması üzücü. 2. sezonu ne zaman olacak bilmiyorum umarım onay alma konusunda sıkıntı yaşamazlar. favori karakterim joana, 2. sezonda muhtemelen kendisini dava hareketinin bir ferdi olarak göreceğiz.
 • konusu itibariyle ilgi çekici ama her yanından ben düşük bütçeliyim diye bağıran dizidir. seçilen müzikler bile "bize oradan en ucuzlarını sar abi." havası taşıyor. hoşlanmadığım bir diğer nokta ise başroldeki kızımızın iyi mi kötü mü olduğuna karar veremeyişimiz.
  --- spoiler ---
  ilk sezon olmasına rağmen şimdiden iki masum insanın ölümüne sebep oldu.
  --- spoiler ---
  yan karakterlerde iyi, kötü ikilemi yaşamak hoş ancak başrol olunca diziden soğumaya bile neden oluyor.
  bunu beğenen bunlarıda beğendi;
  (bkz: the oa)
  (bkz: westworld)