şükela:  tümü | bugün
  • geçmişteki mutluluktan ölünen anların hatırlandığı anlar da olabilir. kısa bir an için geçmişte o çok mutlu olduğun anı hatırlayıp kendi kendine sırıtmaya başlarsın ya, hah işte onu diyorum.
  • internette (özellikle 9gag'da) şahısların "şunu şöyle yapıyorum" lafına (içinizden) "aa evet lan" dediğiniz anda yüzde oluşan saçma sapan, hınzır tebessüm..

o nasıl bir potansiyeldir öyle..
  • tanımadığınız bir çocuğun size bakıp gülümsemesi..
  • şehirler arası otobüste kısa bir uykunun ardından gözlerinizi açarken ön koltuktaki bebeğin şaşkın bir şekilde gözünü kırpmadan sizi izlemesi . bazılarında da ekstra yanak olur
  • 2,5 yaşındaki bir bebeğin kendi kendine yemek yemeye çalıştığı an.
  • aşık olduğun adamın karşısında o konuşurken mal bir ifadeyle onun söylediklerinin hiç birini aklında tutamadan sadece ağzın kulaklarında bir vaziyette onun gözlerindeki güzelliği görebildiğin andır
  • bahariye caddesi yoğunluğunda günde 12 saat ayakta kaldıktan canım sen ne güler yüzlü, ne tatlı bir şeysin diyen teyze. bütün yorgunluğumu almıştı. bende dahil çalışanlara hiç dikkat etmiyoruz. iyi ilgilenilmiyor diye kızıyoruz hatta. sadece 2 gün dayanıp çalışabildim ve bundan sonra çalışanlara karşı melek gibi davranacağım.
  • kames topun 120 km/h hızla taşşaklara çarptığı an.
  • bir konserde, sahne arkasinda, tuvalet sirasi beklerken, sahneden inen, cici sanatci kizimizin, tuvaletin onune gelmesi, akabinde, tuvaletten icerideki eleman ciktiginda araya kaynak yapmaya kalkip, tuvalete dogru hamle yapmasi, ama iceri giremeden yolunun inceden bloke edilmesi ve; "yan taraftaki kadinlar tuvaleti bos, istersen oraya da girebilirsin" denildiginde, inceden bozulmus bir sekilde, yan taraftaki tuvalete dogru seyittirmesi. hayir, sirf sevimlilik yaptigi icin 5 dakika boyunca sesimi cikartmadim, yoksa soylerdim ki zaten yan tarafin bos oldugunu.
  • küçük kardeşin ağzından kendi sözlerinizin duyulduğu andır.