şükela:  tümü | bugün
  • inanılmaz sikko bir kalıp. özellikle savunma sanayisinde pek bir cringe muhabbetler dönüyor. hızını alamayıp atom bombasını bile durdurabilen füzemiz üretildicilerle, motorunu x'den almışlar zaa goygoycuları arasında rasyonel görüşlerle barınmak oldukça güç. ne sikime yarayacak en küçük vidasına kadar türk malı olsa ya da ne zararı dokunacak 100 küsur yıllık sanayi birikimi olan ülkelerden akıl alsak? 90 yılda 4 tekeri bir araya zar zor getiren ülkenin alt yüklenici (taşeron) olarak zamanında medeni dünyaya ayak uyduramayarak giremediği dünyanın teknolojileri, metodları ile ilgili bilgi biriktirmesi kötü değil. lisans izni alındıktan sonra kopya üzerinden teknoloji geliştirmek kötü değil.

hadi bu alanı geçtim bazen giyim mağazalarında yerli üretim yerliyiz milliyiz!11! tarzı panolar görüyorum. samimiyetsiz çocuksu bir lümpen milliyetçilikle insanları kandırmalarıyorlar ve hiç utanmıyorlar. bu bence ufak tefek bir esnaf çakallığı değil kasabalı siyasetçileri kendilerini her daim başkalarının başarısının önüne koyması ve ucuz propagandalarla günü kurtarma çabasının topluma yansıması. insanların emeğini laçkalaştıranlar yüzünden adaletli yaklaşılamıyor bazı mevzulara. kimilerinin de atla deve olmayan girişimlerine toz kondurulmuyor tamamen iş siyasi arenaya çekilip üretim ve teknoloji bağlamından kopartıldığı için.

suç yüzde yüz yerli ve milli lafını bunların ağzına verende.