şükela:  tümü | bugün
  • yuzde yuz yerli watsap'tan sonra devletimiz bir buyuk adim daha atmis ve yuzde yuz yerli ve milli yazilim dilini gelistirmeye baslamis.
    halkimizi bir gecede cahil biraktiklari icin yazilim dillerinden anlayamayan kayip bir nesil yetistigi ve ulkemizin yazilim alaninda geri kaldigini belirten basbakanlik stratejik yazilim gelistirme ve stackoverflow mudurlugu baskan yardimcisi cumali yilancibasi, yeni gelistirilecek olan yuzde yuz yerli ve milli yazilim dilimiz ile 5 yil icerisinde dunya yazilim devleri arasina girecegimizin mujdesini verdi. [ver mehteri]

yuzde yuz yerli ve milli yazilim dilimizin ismi, 15 temmuz kahramanlik destaninin ilelebet hatirlanmasi adina 15t++ konulmus olup, genclerin hizli ogrenebilmeleri icin osmanlica fonksiyon isimleri ve metodlara sahiptir.

asagida ornek kod blogunu da paylasan yilancibasi, yuzde yuz milli ve yerli yazilim dilimizin vatana millete hayirli olmasini diledi.

velev ki (dunya > 5) {
    yaztahtaya("dunya 5'ten buyuktur.");
    }
  • eyy {

sen kimsin ya()

}yyyy;
  • eğer nesne yönelimli olursa bütün class'ların "15 temmuz sehitler base class"'ından türetileceği dildir.
  • (bkz: akp.net)
  • ohal ohhh = new ohal();
  • yazılım dilini bilmiyorum, bu konularla alakalı bildiğim tek şey “sıfırlarla birler”. yazılım dili de böyle bir şeyse türkler bu dile dahil edecekleri 2 harfle alfabe hatflerini 2 katına çıkararak dünya çapında bir katkı yapacaklardır: a.q
    konuşuluyor olsun veya olmasın, türklerin, amına koymadan herhangi bir “dille” ilgili bir işle iştigal edebileceklerini zannettmiyorum.
  • public static recep tayyip(string[] rte){
    hedef hedef = new hedef2023;
    return ohal;
    }
  • mantıklı bir fikir.
  • void kandirildik(){
    printf("rabbim de milletim de bizi affetsin");
    }

while (true) {
    kandirildik()
    }