• etiler'deki şubesi büyük ayıp etmiş yer.

1) bize verdikleri menüdeki fiyatlara 10 tl kuveri de eklesek taş çatlasa 65 tutmuş olması gereken hesabı, size verdiğimiz menüler eskiydi diyerek, 75 tl olarak getirdiler. allah allah, koskoca restoranın doğru rakamlarla menü bastırmaya fırsatı olmamış demek...

2) üstüne üstlük %20 indirimimiz olan bir karta %18 indirim yaptılar; nedenini sorunca da "ama o anlaşma öyle", ya da "o indirim yüzde on artı yüzde 10" gibi saçmasapan açıklamalar getirdiler.
    keşke sinirlenmeyip çıkmasaydık ve bu saçma açıklamaları tek tek analiz edip sorgulayıp onları diğer müşterilerinin içinde rezil etseydik.
    ancak "bu ayıptır" diyerek ödeyip çıkmakla yetindik.

derhal kartı aldığım bankaya şikayet ettim. bankadakiler anlaşmanın tamamen yüzde yirmi olduğunu ve istisnası olmadığını teyid ettiler.

tek kelimeyle çirkin bir deneyim oldu.

genel bir hatırlatma yapmak istiyorum istanbul'daki pişkin kebapçılara: bu dünyada parası haram olmayan, alınteriyle, emeğiyle kazanan insanlar da var ve onların her kuruşuna saygı duymak zorundasınız.
  • adana şubesine iki gün önce gittim, etleri güzeldi.
    fiyat olarak bir şalgam, bir ayran,iki kişilik karışık kebap( külbastı, adana, tavuk şiş) vardı.
    yarım porsiyondan az ciğer, 1 tane fındık lahmacun 60 tl.
    arkamızda ki masadan kalkanlar bahşiş bırakmadı ki, garsonlar aralarında "bahişi bırakmadı dimi, vale kapısını açtı diye ona verdi ama" filan dediler. bizi ya umursamadılar veya unuttular. ayıptır. sonra hesap istedim, bütün para verdim. hesap üstü bozuk paralarla geldi(bir 20, iki tane 10), resmen zorla bahşiş bırakalım diye. bıraktık etlerin güzelliğineydi o bahşiş. arkamdan sallamasınlar, yanımızda kız arkadaşım var diye verdim. yüzsüz adamlar rezil ederler, tavşanımızın yanında.

tavsiye etmem, pahalı ve gittiğinde para saçmassan adam değilsini çok rahat söylüyorlar.
  • etiler şubesinde mekana girip oturur oturmaz garsonun gelip : "efendim patron erkeklerle bayanların yanyana oturmasını istemiyor, karşılıklı geçer misiniz? benim elimden birşey gelmez onun isteği" dediği, insan eşiyle/sevgilisiyle/arkadaşıyla yanyana oturup yemek yiyemeyecekse o koltuklu dekorasyonu neden yaptınız diye isyan ettiren, üç kadın bir erkek gittiğinde dört kişilik masaya nasıl bir kombinasyonla oturttuklarını merak ettiğim saçmasapan, sapık zihniyetli kebapçı.
  • muhtemelen adanayı bilmeden kebap nerede yenir diye internetten araştıranların karşısına çıkacak yerdir. eğer internet sizi bir şekilde buraya getirdiyse çok net olarak kesinlikle gitmeyin derim.

en meşhur kebaplardan olan adana kebabını buraya gelip bir de kazık fiyatlarla yiyip, kebabı hafife almayın derim. mekan on numara dekore edilmiş ona sözüm yok. ancak tepenizde 4 garson birden dikilirken ne kadar rahat olabilirseniz o kadar rahat edersiniz.

fiyat olarak belirteyim 1 adana 1 ayran yaklaşık 27 tl'dir.
  • adana ya gidisimde heyecanla kosaraktan gittigim, ne yazik ki agir bir husranla cok cabucak ciktigim restorantimsi. pisbogaz bir o kadar da makul hissettigim bir animda bile, beni kizdirmayi basarmislardir. netice olarak lezzete yorum yapamayacagim ama en azindan benim denk geldigim garson, gayet ters bir insan ve adam secen bir kisilikti. tavsiye edemiyorum.
  • etiler şubesi misafirlerinin kocaman siyah arabalarını kaldırıma parkederek engellilerin ve bebekli ailelerin varlığını hiçe saymaktadır.kaldırımın tamamen kapatılmasından dolayı insanlar asfalta inmeden yürüyememektedirler. beşiktaş belediyesine yaptığım şikayet üzerine belediye gidip denetlediklerinde arabaları bir otoparka parkettiklerini görmüşler,yani herhangi bir problem yokmuş. şu an çıkıp gitsem yine arabalar dizilmiştir. eyyy beşiktaş belediyesi sen nasıl denetleme yapıyorsun...
  • etiler subesinde acik ayran icmeyin derim zira ayrandan cignenmis sakiz cikti. bunu goren garson arazi oldu. ben gittim sef garsonla konusum bu ne rezalet diye. zerre ilgilenmediler, ustune ustluk hesabi isteyince de direkt olarak getirdiler. ben boyle rezil bir yer gormedim. adimimi atmam ve hic bir tanidigimi o mekana yollamam.

not: bu olay basima gecen yaz gelmistir.
  • dün öğlen maslak şubesi tecrübesinden sonra benim için bitmiş olan kebapçı. hizmet sıfır, hijyen eksilerde. batmış çıkmış umurumda değil, gidene afiyet olsun...
  • maslak subesinin son bombasi kapiya kocaman 55tl iftar menusu yazip hesabi istedigimizde 55tl vergi hariç beyfendi demesiydi
  • fıstıklı irmik helvasıyla beni zevkin doruklarına çıkartıp gelen hesap ile o yükseklikten çivileme dalış yapmama sebep olan mekan.
hesabın var mı? giriş yap