şükela:  tümü | bugün
 • babasi ile tani$tiktan sonra gercekle$en killanma durumu.
  insanoglu bilmelidir ki her turlu yuzun erkegi de kadini da olabilir. erkeksi yuz, kadinsi yuz diye bir $ey yoktur. lakin gene de dimaga laf gecirmek kolay degildir.
  hatunu gordukce aklina babasi yani bir erkek geliyorsa eninde sonunda soguyabiliyor insan.
  boyle bir kizdan ho$landim ben. sene 92 mi 93 mu? ulan fistik gibi kiz, eli ayagi duzgun, hanimca da bir $ey. oyle oturmasini kalkmasini biliyor. kepledik, manita yaptik kolumuza, taktik bir yaz mevsimiydi...
  derken babasi ile tani$tim bir gun. daha onceden dediydi, "- ben babama cok benzerim, tipkisiyim..." falan diye... ama kiza bakiyorum bakiyorum, nur gibi ma$allah.
  ama nereden bileyim hakkaten de babasinin tra$ olmu$ ve peruk takmi$ hali oldugunu.
  neyse babasina karakter yaptik, efendilik bir yandan, delikanlilik bir yandan, parlak ogrencilik bir yandan, sporculuk bir yandan, zeka ote yandan...
  neyse adami hastamiz ettik. her kiz arkada$imin babasi sevmi$tir beni... neyse...

  ulan ondan sonra bende bir hassasiyet ba$ladi. bir killanma ba$ladi. ne zaman kizin elini tutsam, yuzuna baksam aklima babasi geliyor. ayni bu yuze sahip bir erkegin varligini bilmek bile yetiyor. ne opebiliyorum kizi, ne elini tutabiliyorum, goru$mek istemiyorum artik...
  boyle sogudu idim kizdan.

  bu da boyle bir animdir. sonralari babasina benzeyen kizlarla cikan cok arkada$la tarti$tik bu i$leri. hatta evlenenlerle. hepsi bazen akillarina bu komik durumun geldigini ve rahatsiz olduklarini soylediler ama tabi benim zamaninda oldugum kadar rahatsiz olmuyorlar. makarasini falan yapiyoruz bazen. "- ahahahah mehmet kayinpederi ile geziyor elele..." falan gibi.
  martilar guzel hayvanlar.
 • yuzu kendi babasinin yuzune benzeyen kizlar erkekler icin daha buyuk bir problem teskil ederler.o tanidik yuzle aranizdaki akrabalik baglari sorgulanmaya baslanir o zaman.
 • bu konu icin onerebilinecek en iyi ornek liv tylerdir. steve tyler*a inanilmaz benzer. babasi, kendisinden saklanilan kizini 10 yaslarinda kendisine inanilmaz derecede benzedigi icin taniyabilmis, daha fazla saklayamamislardir. hikaye, adinin gectigi her dergide anlatilir zaten..

  liv tylerdan babasina benzedigi icin soguyan punkci olmasi muhtemel bir iki denyo varsa, allahindan bulsun diyorum. o kizi üzdünüz ya, oldugum yere ugramayin, kafa göz girecegimdir belirtirim.
 • genetik kopyam olan kücük kızım büyüdügünde de böyle kalmaya devam ederse, sevgililerinin bayagı bir başına gelecek durum. nıhohohohhaohahohohahohhaohahahohhaaaaaaa (e.g.)
 • anasına bak kız al mantığı ile büyümüş insanın başına gelebilecek durum. aslında kıza her baktığında babasını görmekten ziyade, babası ile her karşılaştığında kızını hatırlamak ters durumlar yaşanmasıne neden olur ki soğumanın altında yatan esas korku budur.
 • serge gainsbourg tipsizin önde gidenidir, ama kızı (charlotte gainsbourg) ayrı bir çekicidir.
  biribirilerine benzerlerde.

  http://www.nikohk.com/…ff-serge-gainsbourg-1970.jpg

  http://i248.photobucket.com/…urg_une_chic_fille.jpg
 • eğer bahsettiğimiz hatun, brad pitt,tom cruise, george clooney'in kızı ise olma ihtimali az olan durumdur.
 • sonuçta, kendisine "hatun" diye nitelendiren bir insandan kurtulmuş olacağı için, karşı tarafın sevinmesi gereken olay (bkz: kızlara kız yerine hatun demek)
  suser'in itirafı: evet ben de babasına benzeyen kızlardanım*
 • çocukluk dizisi xena (kanal d isimlendirmesi ile zeyna'nın) babasını öğrendikten sonra gerçekleşen durum.

  heavy metal'in daha yeni yeni öğrenildiği yıllarda, ancak wasp diye bir gruptan, blackie lawless diye birisinden haberin olunmadığı yıllarda bayıla bayıla izlenir xena.. ancak ne zaman blackie lawless ile tanışılır.. orda biter olay..

  bu ne birader.. babası ile aynı yüz, aynı surat ki bu!!

  lucy lawless: http://webfantasy.info/…es/lucy_lawless_xena_01.jpg
  lucy lawless: http://www.mindspring.com/~mdholter/xena.jpg

  blackie lawless: http://i68.photobucket.com/…eningblackielawless.jpg

  aradaki 7 farkı bulana tam yüz bin lira veriyorum.. ben vahit..

  bak mesala steven tyler ve liv tyler için aynı şeyi söyleyemem..

  liv tyler yani, arwen yani :)
 • k:şimdi de ben üste çıkayım.
  e:ya sen üste çıkmasan baban intikam alıyormuş gibi hissediyorum o zaman.