1. bugün internette, haberlerde nerdeyse heryerde bahsedilen araştırma sonucuna göre bu kişiler sorumluluk sahibi, analitik düşünebilen insanlarmış vs. tamam güzel de benim anlayamadığım kısım bu muhabbet yıllardır var niye bugün yeni bir şeymiş gibi hortladı, heralde haber kıtlığı var.
  2. bunlara erkek de deniyor kısaca.

denmiyor da olabilir. ne boksa.
  3. bunların kadın versiyonları var, evet kendimden biliyorum. ve hiç de belirtildiği üzere, analitik düşünebilen biri diilim. çoğu kez, adam akıllı düşünebildiğimi bile düşünmüyorum ya hatta neyse.
    yalnız benim ilgimi çeken nokta şu: ben herkesin yüzük parmağı, işaret parmağından uzundur diye düşünüyordum, hani kendimden yola çıktım tabi (yeah beyb, analitik ). normali bu diil mi yani? yüzdeye vursan hangi dilimdeyim? bunlar çok önemli sorular. kendimi çözecem, boru mu?

hadi herşey bir yana, bu vücuttaki uzuvlar/benler vs... oranları ne anlama gelir diye, gereksizce kafa yoruyoruz gibi geliyor bana. bi ara da, ayak baş parmağıyla işaret parmağı arasındaki ilişkiyle ilgili yorumlar vardı. biri uzunsa zengin mi oluyodun, baskın mıydın, dünyaya kazık mı çakıyordun neydi? misal benim sol ayak başparmağım yüzük parmağımdan uzunken, sağda tam tersi bir durum var. ben asıl bunun peşindeyim. bakalım bu bilgi ne işime yarayacak?
  4. yanlış hatırlamıyorsam anne karnındaki dönemde testesteron hormonunun yol açtığı şey.
  5. benim de içinde bulunduğum gruptur, ancak sorumluluk sahibi kısmı yanlış olabilir.
  6. evet armudunsapi üşenmedi ve gugıla baktı.

'yüzük parmağı, işaret parmağından uzun olan bir insan;
    -hassass ve dışa dönük biridir
    -risk almaktan korkmaz
    -normal bir insana göre daha agresif olur
    -müzisyenlik kabiliyetine sahip olur
    -genelde solak olur
    -futbol, basketbol ve uzun koşu gibi spor dallarında başarılı olur
    -hiperaktif ve anti sosyal olma ihtimali yüksek olur (çocuklar için)

yüzük parmağı, işaret parmağından kısa olan bir insan;
    -genelde kadın olur
    -idari işler, ev dekorasyonu ve sağlık hizmetlerinde başarılı olur
    -erken yaşta meme kanseri riski taşır
    -potansiyel homoseksüeldir (erkek ise)
    -erken yaşta kalp krizi riski taşır (erkek ise)
    -duygusal ve içine kapanık olur, korkuları ve kaygıları olur (çocuk ise)
    -şizofren olma olasılığı yüksektir
    -konuşarak etkileme kabiliyeti yüksek seviyededir.'

ha çok matah bi durum mu-bilmem. çok elzem bi bilgi mi-bilmem. ama yüzük parmağımın işarete oranla uzun olduğunu görüp korkmama yetti. yakın zamanda geçer.

edit: yalnız özellikle; 'yüzük parmağı işaret parmağından kısa olan bir insan-genelde kadın olur' yorumu beni benden aldı.. önce parmağa bakıyolar demek ki. 'hmm evet kadın'
  7. kendimi içine soksam mı sokmasam mı bilemediğim grup. iki elim bildiğin farklı, sol elimde yüzük parmağım bariz uzun, sağ elimde eşit gibi. ben mutant mıyım?
  8. n beyin konferansında anne karnında testosteron seviyesiyle alakalı demişlerdi yanlış hatırlamıyorsam. erkek beyni özellikleri taşıyan insanlar kısaca

yüzük parmağı işaret parmağından uzun olanlar hakkında bilgi verin