şükela:  tümü | bugün
  • gandalf'ın da ''yüzüklerin tek bir efendisi vardır, o da gücünü asla paylaşmaz'' diyerek kim olduğunu açıkça ifade ettiği kişidir: (bkz: sauron)
  • her zaman olduğu gibi köylüdür efendi, yani hobbitler.

editlerin efendisi: burada espri yok arkadaşlar. ciddiyim ben. evet bir hüsn-i talil var fakat kesinlikle nükte degil. yüzüğe karşı koyabilen ender karakterlerden birkaç tanesi hobbittir.
    ayrıca burada çok övülmüş ve bazı beyhude çabalarla efendi ilan edilmeye çalışılmış sauron'un da inine girebilen( sauron ininde ve nispeten güçlü iken girebilen) tek ırktır hobbitler. yüzüğü de yine oracikta onlar yok etmiştir. bu durumda hiç şüphesiz ki efendilik ünvanı da shire'a, bu köylü ırka yakışır. aksini söyleyen goblindir, uruk-haidir. bizden değildir. düşünüp tutasınız diye editlendi.
  • (bkz: sauron)
  • hoca gandalf hatımi'dir.
  • tek efendi vardır o da saurondur biat edin
  • 7 yüzüğün, yani yüzüklerin, efendisi tek bir yüzük değil mi? sauron'un iradesi yüzükle bir olduğu için dolaylı olarak sauron da efendi sayılır.

bir yazarın uyarısı üzerine edit: 7 değil 20 yüzük var imiş. yanlış hatırlamışım. 3 yüzük elf, 7 yüzük cüce, 9 yüzük insanlara ait. ve ben niyeyse cücelerininkini aklımda tutmuşum.
  • nerenizle izleyip/okuyorsunuz anlamıyorum ki... tabi ki frodo olacak değil. o zaman gollum da yüzüklerin efendisi.

"yüzüklerin tek bir efendisi vardır, yüzüğü kendi iradesine alabilen bir kişi. o da gücünü asla paylaşmaz... "

yüzüklerin efendisi sauron'dur
  • yüzüklerin efendisi, yani tek yüzük, yüzüklerin efendisidir.

doğru cevap; tek yüzük olacaktır.
  • gercek efendi (bkz: morgoth)
hesabın var mı? giriş yap