şükela:  tümü | bugün
  • ithaki yayınlarından çıkmış çok güzel bir derleme. kadro all-star gibi maaşallah. yeryüzü müzesi'nde aradığımı bulamamıştım. epey bir kısmını okumadığım bu
    öykü koleksiyonunu epey beğendim.

http://www.dr.com.tr/…im-kurgu/urunno=0001746578001
  • her şey bu kitabı, ithaki yayınlarının ınstagram hesabında görmem ile başladı. hemen döndüm ve kitapyurdu'na baktım. orda tükenmişti. instagram'dan yayınevine mesaj attım, baskısı tükendi mi acep diye. tükenmek üzere dediler ve tekrar basılmayacağını söylediler.

kitap idefix'te görünüyordu. hemen siparişi geçtim. ama 5 gün geçti üzerinden siteden ses soluk çıkmıyor. mail attım, acil olarak bulunup gönderilecek. bir iki gün sonra kitabı babil.com'da gördüm, stoktaki son iki kitap diyordu. idefix'i iptal edip yetişebilirim diye acele ettim. idefix müşteri hizmetlerini aradım ve siparişimi iptal ettirdim.

babil'e döndüm ve sekmeyi yenile dedim. bir iki dakika içinde stoktaki iki kitap da satılmıştı. son çare d&r'a bakayım dedim. evet, stokta görünüyordu. yanına bir de yeğene küçük prens alayım dedim, 10 tl'ye. verdim siparişi. 3 gün geçti ses seda yok. sana bir mesaj siparişiniz yurtiçi kargoya verilmiştir diye. aha dedim geliyor, gönlümün efendisi. bir de siteye bakayım bakalım dedim. o da ne? kitap bulunamadığı için iptal edilmiş sadece küçük prens'i göndermişler, 10 tl'lik kitaba 5 tl de kargo parası kitlemişler. aradım müşteri hizmetlerini, dedim bir haber edeydiniz, diğerini de iptal ederdim. dediler artık fatura kesildi. kargo geldiğinde kargoyu kabul etmeyin, geri gönderdin. ben de dedim olmaz öyle şey ne yapalım, kısmet.

sonra aklıma adana'daki kitapsan'da olabileceği aklıma geldi. bir wattsap numara vardı sitede. mesaj attım tabii ki dönmediler. ben de real m1 şubesini aradım, evet bir tane var dediler ayıralım, ayırın anasını satayım dedim. yarın gelir alırım. bugün gittim kitabı aldım. 49 tl bayıldım anlayacağınız. epey zoruma gitti. hemen hemen 15 yıldır kitapyurdundan kitap sipariş ederim. indirim yapmıyorsa bir kitapçıdan kolay kolay kitap almam. çoğu zaman bir kitap parasına iki kitap alabiliyorum internetten. arada bir kitap alan biri olsam bunu yapmam tabi ama aylık belli bir meblağı bu işe ayırıyorum. velhasılı kelam 50 tl'yi verdik, kitabımızı aldık.

ha kitap mı efsane olmuş, bulduğunuz yerde alın derim.
  • ithaki bilimkurgu klasikleri dizisi dahilinde bir kitap olduğundan er ya da geç yeni baskıları yapılacaktır.

edit: şöyle bir açıklama varmış, teşekkürler @joyeuse vie

"yüzyılın en iyi bilimkurgu öyküleri bir daha basılmayacak. bu yurtdışıyla yapılan anlaşmanın bir sonucu. içerisinde birçok yazar bulunması, teliflerinin bir yere toplanmasının zorluğu nedeniyle böyle bir durum söz konusu. telifleri alma süreci oldukça zorlu bir süreç oldu bu yüzden de.

fakat kitabın baskısı henüz bitmiş değil. kitapçılarda hâlâ bulunuyor. raflarda hâlâ var. edinmek istiyorsanız elinizi çabuk tutun.

kitabın bu kadar tükenmesine gelirsek. kitabın baskı adedi 1000. buna kıyasla anlatış 5000 basıldı. wellsler 3000. hatırlarsanız dune 4 de basıldığı ay baskı tüketmişti. baskı adedi: 1500. buradan gerekli sonucu çıkarabileceğinizi varsayıyorum."
  • akp'nin iktidarıdır.
  • mart ayının başında çıktı piyasaya, ilk nokta'daki ön sipariş fiyatı 31 liraydı. sonra alırım dedim. 1 ay içinde tüm stoklar tükenmiş, şu anda ikinci el fiyatı 250 lira. ön spiarişten almamakla büyük aptallık ettim.
  • ön siparişle alamama rağmen d&r tarafından siparişimin iptal edildiği ve alamadığım kitap. gecen haftalarda d&r'ın bir mazasında görüp almadım çünkü siparişimi iptal etmemişlerdi. burada varsa nasıl olsa gönderirler dedim demez olaydım. gitti gidiyorda adamın biri sıfırını 299 tl'ye satmaktadır. vay anasını ya resmen kitap karaborsa olmuş.

ayrıca harika bir kitap. bilimkurgu severlerin kütüphanesinde mutlaka bulunmalı. 299 tl vermem tabi ama ne yapıp ne edip bulacağım seni. çok pis taktım kafaya.

sonradan gelen edit: entry'i girdikten 1 saat sonra kerizin biri 299 tl verip almış lan kitabı. baya güldüm. 299 tl diyorum bak şaka gibi. hayır arasan illa ki bulurdun be güzel kardeşim sahaflarda falan. yazık günah yemin ederim. hayır yarın bir gün tekrar basılsa kerizliğinle kalacaksın.

satın alma ile gelen edit: üşenmedim gidebileceğim tüm kitapçıları aradım inkılâp kitap evinde buldum bir tane ayırttım hemen ve satın aldım. beşiktaş mephisto'da 5 tane mevcut. almak isteyenler koşsun. çünkü resmen altından daha değerli kitap.
  • az önce gittigidiyor'da 499 tl fiyatla satıldığını gördüm ve şok geçirdim resmen. bu nasıl bir fırsatçılıktır böyle. daha bir kaç gün önce d&r'da gördüm, inceledim sonra da neyse hadi bu ay kalsın sonra alırım diyerek geri bıraktım. en az bi 10 tane vardı hatta. ne ara tükendi de böyle fırsatçılara kazanç kapısına dönüştü hayret doğrusu.
  • şu sıralar sahaf ve bilimum ikinci el online platformda öyle paralar zikrediliyor ki bu kitap için, insanın çiftlik bank efsanesinin bu ülkeden çıktığından şüphesi kalmıyor.
  • telif sıkıntıları nedeniyle ithaki yayınları tarafından bir daha basılmayacak olan kitap.

umarım telif sıkıntıları bir an önce çözülür. bekliyoruz bakalım, duy sesimizi ithaki.
  • ben kitabı internette aradım taradım hiçbiryerde bulamadım. sağlık sebeplerim dolayısı ile kitapçı kitapçı sahaf sahaf gezecek durumum malesef yok.

gittigidiyor nadirkitap gibi sitelere girdiğimde 3'er 5'er alan şark kurnazlarının iteleyebildiği enayilere 200'den 300'den itelemeyeye çalıştığını gördüm. elimden kazanmaya çalıştığınız parayı ilaç parası yapın demekten başka birşey gelmiyor. satıcıların ve sözde kitapevlerinin isimlerini tek tek not ettim. bi daha ordan birşey alanıda, birine birşey aldıranıda cümlealem kınasın.