şükela:  tümü | bugün
  • yves saint laurent'ın muhteşem parfümü. tonka fasulyesi sayesinde kremsi bir kokusu var.
  • yves saint laurent'in gelmiş geçmiş en güzel kadın kokularından biri. isim ve şişe tasarımının muhteşemliği sayesinde daha parfümerinin yolunu tutmadan parfümü almaya karar veriyorsunuz. bir yves saint laurent hayranı olarak gittim, denedim ve hemen sepete attım. abartılmaya değecek kadar güzel ve farklı bir kokusu var manifesto'nun. kalıcı olması adına üretilmiş parfümler kadar yoğun ve iç kaldıran bir kokusu yok. üstelik gayet kalıcı, kıvamında ve koklayanların çözümleyemediği bir koku. içeriğinde tonka fasülyesi, sandal ağacı, vanilya ve yasemin notaları baskın ancak tam olarak hiçbiri değil. kısaca gidin alın derim efendim, en azından bir deneyin. pişman olmayacaksınız.
  • çok sıradan bir kokusu var. jessica chastain reklamları ile bir yere getirilmeye çalışılıyor ama olmamış.
  • bir kere test etme firsatim oldu. eger calvin klein euphoria'yi begendiyseniz bunu da begenirsiniz. (erkek gozuyle)
  • yakin zamanda edindigim jasmin noir den sonra kokusuna dayanamayip aldigim, ocagima incir agaci diken, ic giciklatici parfum, parfumum. nasil bitecek bu parfumler ben de merak ediyorum. yastiga yorgana sikmaya basladik artik.

yalniz bir seyi farkettim bu parfumden sonra. parfum alma hastaligi diye bir olay var garanti. ve ben o hastaligin pencesindeyim. insanin aldikca alasi geliyor.
  • bayım bayım bayıldığım enfes parfüm. bir arkadaşımda koklayıp bir daha bir daha bir daha koklamak için iyice dibine girdim resmen kızın. alasım var da karrdeşim 350 tl fiyat biçilen parfüm. çok pahalı yahu..
  • şişe tasarımı çok güzel.
    fakat şekerli kokuları sevmeyen biriyseniz* o şişenin hatrına bile alamazsınız.
  • henüz 4 gündür kullandığım, çevremden aldığım yorumlarlada ömür boyu kullanma ihtamilimin çok yüksek olduğu koku. kremsi, yumuşak çiçek kokusu her mevsime uyabilir.
  • ilk aldığımda,her yere sıkarak bitirmeye çalıştığım,sonrasında ne olduysa, bir sabah uyanıp aşık olduğum ve şimdilerde sıkmaya kıyamadığım ,piyasadaki pek çok parfümden farklı bir kokuya sahip,ancak kalıcılığı konusunda pek olumlu yorumlar yapamadığım,şık tasarımlı parfüm.
  • kesinlikle kış parfümüdür. yoğun bir kokusu vardır, yaz için asla ve kat'a uygun değildir. kalıcılığı ve sillage'ı ortalamanın çok üzerindedir.
    çok popüler bir koku değildir, özgündür. kalıcılığı ve özgünlüğü konusunda şöyle bir anımı anlatayım. eskiden çalıştığım yerde, bir süre oturup çıktığım bir odaya beş dakika kadar sonra gelen bir arkadaşım biraz önce orada olduğumu geride bıraktığım kokudan tahmin etmişti.