şükela:  tümü | bugün
 • üzerinden asırlar geçse de insanoğlunun o dönemdeki gençliğe olan bakışı pek değişmiyor.

  sanırım bu konudaki en güzel sözü ata yadigârımız, güzel insan muazzez ilmiye çığ hocamız söylemiş.

  'sümer tabletlerinde "bu gençlik nereye gidiyor" yazısını gördüğümden beri, gençleri sorgulamıyorum.'

  bu konudaki diğer örnekler için;

  'bugünlerde gençler kontrolden çıkmış durumda. kaba bir şekilde yemek yiyorlar. yetişkinlere karşı saygısızlar. ebeveynlerine karşı çıkıyorlar ve öğretmenleri sinirlendiriyorlar.'
  ( aristo mö 350 )

  'günümüzün çocukları lüksü seviyor, kötü davranışları var, otoriteye baş kaldırıyorlar, yaşlılara saygıları yok, çalışmak yerine lak lak etmeyi seviyorlar.
  çocuklar artık evlerinin hizmetçisi değil, tiranı... anne babaları odaya girince ayağa kalkmıyorlar, onlara itiraz ediyorlar, destek olmak yerine laklak yapıyorlar, şapır şupur yiyorlar, bacak bacak üstüne atıyorlar, öğretmenlerine zulmediyorlar.'
  ( sokrates mö 399 )

  ' günümüzün gençleri öyle umursamaz ki ileride ülke yönetimini ele alacaklarını düşündükçe umutsuzluğa kapılıyorum. bizlere, büyüklere karşı saygılı olmayı, ağırbaşlı davranmayı öğretmişlerdi. şimdiki gençler kurallara boş veriyorlar. çok duyarsızlar ve beklemesini bilmiyorlar.'
  ( hesiod mö.800 )

  ha bu arada z kuşağı diye bir kuşak mı olur amk, bizim 94 model renault fairway arabamız vardı.
 • 14 yaşındayken atomu parçalayanların toplaştığı başlıktır.
  sanki kendisi bütün gün internet kafelerde, atari salonlarında sürtmemiş, arkadaşlarına “zıttt, erenköy” dememiş gibi buralarda koca koca laflar ediyor.
  hepimiz 14-15 yaşında geri zekalıydık.
 • bu argümanı sunan tip de bu ha. ülkeyi bunlar kurtaracak. eminim kendinden 15 yaş küçük bi kıza yürümüş, kız buna prim vermemiştir de buraya kusmuştur, karakter tam bu.
 • kuşakların hatalarından konuşuyorsak x ve y'nin utançtan yüzünü kaldıramaması gerekiyor bence o konulara hiç girmeyelim. kaldı ki birinin ayağı çukurda, öteki de yolu yarılamış. z kuşağının önünde koca bir hayat var ama el birliğiyle içine ettiğiniz bir hayat. bu çocuklara çok yükleniyorsunuz, kendi aptallıklarınızın cezasını çıkartmaya çalışıyorsunuz ama biraz utanç duygusu gerek sanırım, zaten o duygu olsa bugün bu halde olmazdık.

  not: y kuşağı.

  edit: ilk entryi okumamıştım bile adam baştan oksimoron zaten. anaları babaları (bunlar omega kuşağı sanırım) tarafından prenses/prens olarak yetiştirilen nesil deyip, yetiştirilen çocukları suçluyor*. işte tam olarak bu durum yüzünden böyleyiz.
 • şu başlığı açan malı aynı dediği gibi 5-10 seneliğine sanayiiye versek ülke büyük oranda rahatlayabilir.

  edit: diğer postlarında da z kuşağına bolca küfür edip rahatlayamamış bu zat. 3-5 z kuşaklı kız taşşak falan geçmiş bununla belli, rezil mezil etmişler insan ortasında, bu abimiz de dolmuş, buralardan akıtmaya çalışıyor irinini.
 • 2 ergen annesi olarak tamamen katıldığım durum. amaçsız, sabırsız, idealsiz maneviyatsız, gaddar, bencil, maddiyatçı bir nesil gümbür gümbür geliyor. idealleri var evet, en popüler olmak, en marka giyinmek. sorsan kedi köpek seviyor diye pek bi insancıllar ama saygı nedir, vefa nedir bilmezler, onlar için yaptığın fedakarlığı görmezler, allah hepsini islah etsin.
 • akp veya bilimum kötü iktidarların seçmeni değil ama şimdilik sadece kendinden sorumlu olan gençler ülkenin kanseri.

  abi mal gibi çoğalan kanser hücresi sensin, onlar olsa olsa ergenlik sivilcesi olur.

  saçmalamayın gözünüzü seveyim!!!
 • bu ülkenin kanseri 42 yaşında emekli olmuş, çalıştığı süreden çok daha uzun bir süre emekli maaşı almış nesildir.

  z kuşağı dediğin çocuklar emekli olamadan ölecek.
 • vatandaşın devlete değil ,devletin vatandaşa hizmet etmesinin gerektiğini savunan kuşaktır .bugün kendisine dayatılan işsizlik ve yoksulluğun kaderi olmadığına inanıyor ve kabul etmiyor.siyaseti rant ve zenginleşme aracı gören hayat görüşü ve dünyası anadolu bozkırındaki köyüyle sınırlı ,yeri geldiğinde yetersizliğini ve kısırlığını saklamak için milliyetçilik ve dine sarılan politik parazit sınıfın kendinden daha eğitimli açıkça daha zeki insanların talepleri karşısında kör sağır duvar olması gerçeği değiştirmiyor.bu ülkenin kanseri kendileri ve çocukları için daha iyi sürdürülebilir istikrarlı huzurlu yaşam talep eden insanlar değil 1930 lar haricinde evrilmeyen ve değişmeyen bireyi insan değil kul olarak gören kaskatı hoyrat bin yıllık ceberut şark zihniyetiyle yönetilmeye çalışılan devlet anlayışıdır.geldiğimiz bin yıllık süreçte türlü ideolojilerin ütopyalarını başarıyla savuşturan bu köhne sistemin sosyal medya sayesinde elle tutulur gözle görülür daha güzel dünyalar karşısında rekabet şansı hiç yok.
 • başlığın ilgi çekme amaçlı açıldığını farkındayım ama bi şey ilgimi çekti. gençler gerçekten oyun oynayanları mı izliyor? :(