şükela:  tümü | bugün
274 entry daha
  • çok zor arkadaşlar. çok zor. geçmiş olsun herkese.
  • bu ülkede zor olan.
  • z kuşağının ev ve araba hayaliyle bir ömrü heba edeceğine inanmayanlardanım. yeteneklerinin farkına varıp, doğru adımlar atarlarsa zaten mobilleşen dünyada bir eve ihtiyaçları olmayacak. fakir toplumların parasal büyüme yaşadığı anda ilk reaksiyonu olan ev alma güdüsü artık bir nebze geçerliliğini yitirdi.
  • önce bir y kuşağı alabilsin bakalım. hem evi arabayı salla dünyayı gezmek lazım diyen z kuşağı değil miydi? tamam işte. varsa tüm parayla gezin.
  • youtube tiktok vs. ile alabilen alır, gerisi anca miras kovalar..
  • z kuşağı artık 20 yaşında farkındaysanız...
  • her şey maddiyat değil arkadaşlar. ölünce ahirette eviniz ve arabanız olsun istiyorsanız adres ayasofya.
  • olacak, çünkü devrimi gerçekleştirip bu az kişinin zengin olduğu düzeni yerle bir edeceğiz.
  • z kuşağı vatandaş olabilirse şükretsin. tebaa olacağız gibi duruyor.

(bkz: tebaa)
  • sadece türkiye değil. bütün dünyada neredeyse imkansız olandır.

baby boomer'lar -tamam anam babam da olsa- bu dünyanın kaymağını yediler. o yaşam süresine göre bedavadan emekli, havadan tazminatlar... (şimdi emekli ikramiyesi ile ev alınabilen bir pozisyon var mı? dedenize sorun almıştır bak)

z kuşağı olmak isterdim. cehalet gerçekten mutluluk ve mutluluğa kolay erişmeyi küçümsemiyorum. bildiğin kıskanıyorum ya.

peki kötü mü ev ya da araba alamamak?

ya sen ev almışsın araba almışsın. memlekete giderken o 450binlik arabayı sağa çekip karpuz kesip peynir ekmek yiyorsun

yani ankara'daki evinden memlekette aldığın eve giderken o arabayla bunu yapacaksan.

bence değmez.

z kuşağı. dağların memleketin neresinde denize dik neresinde paralae olduğunu öğrendik. bi sikimize yaramadı abisi. dert değil...
53 entry daha