şükela:  tümü | bugün
 • ünsüz japon korku filmi serisi.
  süreleri 35 ile 65 dakika arasında değişen, birbirinden iğrenç görüntülere sahip, kült statüsüne erişmiş, birbirinden bağımsız (bildiğim kadarıyla) 6 adet filmden oluşan seri.

  bu seriyi oluşturan filmler de şunlar oluyor :
  za ginipiggu: akuma no jikken (guinea pig: devil's experiment) (1985) süre: 43 dk
  za ginipiggu 2: chiniku no hana (guinea pig: flowers of flesh and blood) (1985) süre: 42 dk
  za ginipiggu 3: senritsu! shinanai otoko (guinea pig: he never dies) (1986) süre: 39 dk
  za ginipiggu 4: manhoru no naka no ningyo (guinea pig: mermaid in the manhole) (1988) süre: 63 dk
  za ginipiggu 5: notorudamu no andoroido (guinea pig: android of notre dame) (1988) süre: 51 dk
  za ginipiggu 6: peter no akuma no joi-san (guinea pig: devil woman doctor) (1990) süre: 52 dk
 • alaca karanlik ku$agi'nin japoncasi.*
 • bunların içindeki en sert olanı ikincisidir.* ben böyle vahşi, böyle sert, bu kadar gerçekçi bir şey görmedim ömür hayatımda. zaten yönetmenini hemen tef'e tutmuşlar ve adamcağız da (bkz: hideshi hino) bunun sadece bir film olduğunu, o akıl almaz sahnelerin gerçek olmadığını (bkz: snuff) bir bir kanıtlamak zorunda kalmış.
  yanlış hatırlamıyorsam charlie sheen miydi yoksa kimdi bilmem bunun (ikincisi) tamamen toplatılıp kökten imha edilmesi için dava açmış ve baya da uğraşmışmış vakti zamanında.

  imdb: http://us.imdb.com/title/tt0161635/
 • satoru ogura'nın yönettiği ilk film akuma no jikken'de, yapılan işkenceler ırasıyla, tokat, tekme, kerpetenle deri sıkma, asılı bırakma, sandalye üzerinde döndürme, igğrenç bir gürültüyü 24 saat aralıksız dinletme, tırnak çekme, kızgın yağla kol yakma, kurtçukları vücuduna atma, et ve sakatat parçaları fırlatma, çekiçle eline vurma, ve en sonunda gözü iğneyle delme..

  ikinci film, chiniku no hana'yı da hideshi hino yönetiyor: serinin en bilindik filmi olmasının sebebiyse, adı geçen snuff dedikoduları ve sheen'in ihbarı.. ya açıkçası filmin bir yerinde (sol kolun kesildiği sahne..) efektler öylesine sırıtıyor ki, insan ne dese bilemiyor sahiden..
  (http://yucitek.blogspot.com/…no-jikken-chiniku.html)