şükela:  tümü | bugün
 • başarılı bulduğum ağ kontrol ve yönetim programı. snmp üzerinden çalışır ve gnu public license ile bedava olarak dağıtılmaktadır.

  http://www.zabbix.com/ adresinde detaylı bilgi vardır.
 • üzerine ekleyeceğiniz ekstra trigger ve item'lar ile bütün dünyayı kontrol edebileceğiniz network monitoring tool. ayrıca kategorizasyon işlemleri de çok başarılı.
 • on numara ıt monitoring çözümüdür.

  3.0 versiyonuyla birlikte arayüzü daha da güzelleşmiştir. ajax tabanlı bir arayüze geçmiş ve performansı da artmıştır.

  katır gibidir. doğru bir database / backend konfigurasyonuyla yükle yükleyebildiğin kadar yük. akmaz, kokmaz, yarı yolda bırakmaz. ticari, lisanslı ıt monitoring yazılımlarına tonla para vermeye gerek yoktur hiç.

  mobil cihaz entegrasyonuna da gayet uygundur. slack ile entegre ederek ve alarm eskalasyonunu yaparak katmanlar halinde alarm yönetimi yapabilirsiniz.

  google map desteği vardır. tüm cihazlarınızı tek bir dinamik harita üzerinde görebilirsiniz.

  malesef tr'de yeni yeni tanınmaktadır. firmaların maliyetlerini kontrol altına alma çabaları içinde açık kaynaklı ama sağlam bir monitoring çözümü olarak artık hakettiği yeri buluyor.

  şiddetle öneririm.
 • %43 seviyesinde olan arayüz çevirilerini tamamladım. bundan sonraki sürümlerde isteyenler türkçe olarak da kullanabilir.

  https://sourceforge.net/…/mailman/message/36034425/

  belgelendirmesinin de ilk bölümünün çevirilerine başladım, kabaca hesapla 1/5'i bitti ama artık üzerinde çalışamayacağım, isteyenler çevirilere devam edebilir. sanırım şu an çeviriler tamamen bitmediği için dışarıdan görülemiyor, durumu belirttim ama henüz dönüş yapmadılar.

  http://www.zabbix.com/documentation/
 • monitoring.world firması tarafından türkiye'de de zabbix ile kurumsal projeler yapılmakta ve oldukça büyük projeler gerçekleştirilmektedir.

  tanım : açık kaynaklı dünyadaki en başarılı ıt monitoring yazılımı.
 • 4.0 lts* versiyonu çıkmıştır.