şükela:  tümü | bugün
 • tasarladığı projelerle, kurulmasına öncülük ettiği kulüp ve derneklerle ve daha niceleriyle çocukluğumun en büyük travması olan şahsiyet.*ömrümü yedin la!
  şaka bir yana kültürüne ve yaratıcılığına her daim hayran olduğum kişilik, mütercim, ayrıyeten çok güçlü bir yazar adayı.. romanının satışa sunulduğu günü hasretle bekliyorum, bu aralar biraz ara vermiş gibidir yazarlığa bir kaç talihsiz trajikomik olay yüzünden, ama bilirim ki ruhunda bir şeyler birikmektedir, bugün yarın ayyuka çıkar.
 • eski bölümdaşım, yeni meslektaşım, doğumgünü çocuğumuz.
  efendim, vakti zamanında kabinlerde kan mı kusturmadım, az mı çile çektirdim ben buna. ama yılmadı, usanmadı, beni yüzüstü bırakmadı. hep destekledi. sen yaparsın gazlarıyla beni bugünlere getirdi..
  sonracııma, az mı muhabbet ettik bölüm koridorlarında. her seferinde bir laf söyleyip "aa zach sen bunu da mı biliyosun" nidaları eşliğinde şaşırtmayı başardı... neler anlatmak lazım onla ilgili neler de, bugün doğumgünü hatrına biraz içtik mazur görsün.
  iyki doğmuş, iyki varmış. iyki tanımışız kendisini. burdan hayatının geri kalanında bundan önce gösterdiği üstün başarıların daha nicelerini diliyoruz kendisine. hatta kandilini dahi kutluyoruz. öyle seviyoruz valla.
 • nezaket sözcüğünün ete kemiğe bürünmüş hali olup elinden her iş gelen bu zat, sadece bu özelliklerinden ötürü bile her yerde ziyadesiyle aranır.

  sözlü çeviride eline çok az işi su dökebilir. her yaştan hayranı bulunan bu değerli bilim insanının akademik basamakları hızla tırmanmakta gecikmeyeceği aşikardır.

  bölüm öğrencileriyle kurduğu iletişim ve onlara ulaşmadaki başarısı takdire şayandır. bir sorununuz olduğunda kapısını çalabileceğinizi bilirsiniz. bilmediği bir şey sorsanız dahi size yardımcı olabilmek için elindeki tüm imkanları seferber eder.

  araştırıp görmesi ve girişimlerinde her daim başarıya ulaşması gerekir bu kişinin, öylesini isteriz. zaten aksi evrenin işleyiş kanunlarıyla çelişir.
 • pipo içmeyi öğrenebilirse çok mutlu olacağım ama benim için anlamı bundan biraz daha fazla olan can birey.
 • cidden çok özlediğim, şu anda - özellikle işiyle ilgili büyük bir yük kalkmışken üzerinden- neler yaptığını çok merak ettiğim arkadaşım. (bi ıslatamadık)
  aylardır erteleyip durduğumuz planlar için bir an evvel hazırlanıp, toparlanıp, haber vermesini beklediğim ve dilediğim şahıs. böyle olmuyo valla.
 • hani okuduğunuz kitapta bazen bir karakter olur, çok kültürlüdür, iyidir, günümüzde yok olmaya yüz tutmuş şövalyelik ruhuna sahiptir. okurken hayran olursunuz, bir yandan da "yok canım, biraz abartmışlar" dersiniz. işte o karakterin hayat bulmuş halidir zach, abartılmamıştır. insanı sinir edecek kadar bilgilidir, bu kadar alakasız bir sürü konu hakkında bu kadar çok şey bilinir mi canım?! yeni şeyler öğrenmek ve daha çok çalışmak belki de bu yüzden onun gözünü hiç korkutmuyor. gerçi keşke bu kadar işkolik ve burcunun tipik örneği olmasaydı :)

  onun hakkında sadece bir cümle söyleyip bırakamadım ki daha onu tanımaya yeni başladım. puzzle tamamlandıktan sonra kompozisyon yazacağım buraya :p

  aslında sahip olduğu şeffaflık anlayışıyla buraya da isim soyisim kaydolmaması çok ilginç, söylemeden edemedim, kıhkıh.
 • karmasında da dediği gibi.
  (bkz: şeker abi). gerçekten de yardım sever bir insan.