• sırf bu adamın edge of thorns klibindeki karizması yüzünden saçlarımı uzattım lise biter bitmez. fırfırlı gömlekten de alacaktım ama arkadaşlar engel oldu, "dur ağbi treşçi adamsın yakışır mı, ele güne ne deriz?" dediler, giydirmediler fırfırlıyı...

şu memlekete faydalı bir insan olamadıysam bunun müessibi zekeriya stevens'tır.
  • "hayatımın en mutlu anı criss oliva'nın beni arayıp savatage'ın vokalisti olduğumu söylediği andı... en kötü anıysa birilerinin beni arayıp criss'in öldüğünü söyledikleri andı..." diyen süper insan...
  • bir dönem tip olarak benzemeye çalıştığım adam. kızın biri kendince iltifat edip sen hz. isa'ya benziyorsun deyince ustaya saygım arttı. ucuz bir burun estetikçisi tanıyorsanız haber verin...
  • savatage'in 1993'ten sonraki solisti..sesi ve tarzi jon oliva'dan farkli oldugu icin onlari kiyaslamak yanlis olur, kalleslik olur, sadece ikisinin de cok guclu vokalistler oldugunu belirtmek zannimca yeterli olacaktir..
  • müziğe iron maiden dan ilham alarak başladığını açıklamış.

"i could never stand posers. in the eighties, when maiden released piece of mind i felt the desire to enter the music business, also because i was very impressed by bruce dickinson on the stage. but the best thing about him was that he did not have this perfectly styled hair (laughs)."
  • 5 mart 1966, kentucky doğumlu vokalist usc*'da psikoloji eğitimi aldıktan sonra los angeles'a taşınarak sesini geliştirmek için "vocal institute of technology"e gider... burada tanıştığı matt leff ile wicked witch adlı bir grup kurarlar... yaklaşık üç buçuk yıl boyunca "wicked witch"de çalmaya devam eder... 1992'de savatage yeni bir vokalist arayışı içerisindedir... dan campbell jon* ve criss*'e bir "wicked witch" demosu yollar... sonrasında zak edge of thorns albümüyle savatage bünyesine dahil olur... bu albümdeki performansıyla "golden voices of the 90's"de glenn danzig* ve john bush* gibi isimler arasında yer alır ve 4. olur... sıkı bir geoff tate hayranı olan stevens, poets and madmen albümü için stüdyoya girilmeden önce gruptan ayrılır... şu sıralar circle 2 circle adlı grubuyla ilk albümleri watching in silence'ın 2003 baharında çıkması bekleniyor... albümdeki 4 parça zachary stevens ve chriss caffery, bunun dışındaki tüm parçalar zachary stevens ve jon oliva'ya ait... ayrıca cd'de forgiven adlı bir zak&jon düeti de bulunacak...
  • blaze bayley'e "hoşgeldin" demek için gittiğimizde tesadüfen gördüğüm bir hal hatır sorup,resim çektirdiğimiz akşama doğru da gayet güzel performansını izlediğim adam.
  • gece gece aklıma düştü herif iyi mi?

n'apıyo acaba? bi zamanlar herkes onu konuşurdu, takip eder, ona benzemeye çalışırdı. la olm çok yakışıklıydı pezevenk! ses desen, ne diyem ki? öyle işte.

keşke savatage ile devam edebilseydi. keşke ondan da sonradan dağılan efsane grup savatage'den de mahrum kalmasaydım.

gençliğimi de söküp gittin lan zak! alacağın olsun.
  • çok ama çok iyi bir rock solisti, uzun saçları ve karizması da cabası. one childdaki performansı özellikle dinlenmelidir.
  • edge of thorns adlı parçanın efsane olmasında payı olan abd' li eski savatage vokalisti.
hesabın var mı? giriş yap