• kendisine bol sabırlar dilediğim insan.

sikmişim justice'ini league'ni.
  • hakkinda yorum yapmak icin hala erken oldugunu dusundugum yonetmen.

2004 dawn of the dead: yeniden cevirim

2006 300: aslina cok sadik bir cizgi roman uyarlamasi

2009 watchmen: aslina cok sadik bir cizgi roman uyarlamasi

2010 legend of the guardians the owls of ga'hoole: genel kani, hikaye ve anlatim yonunden sinifta kaldigi, ama teknik olarak cok basarili oldugu yonunde

2011 sucker punch: genel kani, hikaye ve anlatim yonunden sinifta kaldigi, ama teknik olarak cok basarili oldugu yonunde

kisacasi gorsel efektleri cok iyi kullanmasina ragmen, 'hikaye anlatma' konusunda buyuk eksiklikleri oldugunu dusundugum yonetmen.
  • filmlerinde kurgu namına bir şey olmayan, ardı ardına birbirinden kopuk sahnelerle sözüm ona estetik bilgisayar oyunlarını anımsatan, gerçeklikten uzak flow motion sahnelerle film çektiğini sanan, ancak reklam yönetmeni olabilecek bir yönetmen.
  • 5 dakikada zack snyder senaryosu yaziyorum;

kotuler bir itlik yapar. kahramanimizim kotulere karsi adam toplamasi gerekir.

- merhaba bizimle kotulere karsi savasir misin?
    - hayir savasamam babam annemi hep dovdu ben ona hayir diyecek kadar guclu degildim.
    - bizimle kotuleri yenerek bu suclulugundan kurtulabilirsin.
    - tamam geliyorum.

bir suru ozel efekt. kotuler kaybeder.
  • şu anda hakettiği yerde, fabrika gibi kötü film basan netflix'te maaşlı çalışan olarak kötü film çekerek kariyerine devam etmektedir. sinemayı işi bilenlere bırakması iyi olmuştur.
  • watchmen'la neredeyse-kusursuz bir çizgiroman uyarlamasına imza atmıştır. bu iyi bir yönetmen olduğunu göstermiyor elbette, ama kaynak esere bu kadar sadık kalan yönetmen zor bulunur.* günün birinde cgi'sız bir film çekmesi dileğiyle. ha bir de, sucker punch'ı boktandı, metafor falan demişsin abi, ama yemedik biz.
  • kızını mart ayında kaybetmiş olmasına rağmen bunu aile içinde tutup çin'de wonder woman eventine filan katılmış yönetmen. "kafamı işle dağıtırım belki" diye düşünmüş ama olmamış işte...

eşi deborah snyder da dceu filmlerinin yapımcılarındandı.
  • başta şaka sandım hala inanamıyorum. o kadar hevesle yapıyordu bu filmi. kızı için üzüldüm cidden. en sevdiğim yönetmenlerden birinin böyle bir trajedi yaşadığını öğrenmek üzücü oldu. kendisine sabır diliyorum. umarım toparlayabilir.
  • kızının intihar ederek yaşamını yitirmesi sonucu justice leauge filmi çekimlerini yarım bırakan yönetmendir.

kendisine baş sağlığı dileriz.

ayriyeten;

https://resmim.net/f/zcmks6.jpg
  • bugün kendisini gömen kişilerin bundan 5-10 sene sonra entrylerini silip aaabi ben zaten 300'den beri, watchmen'den beri bu adamı takip ediyorum yeeeaa hipsterlığı yapacağı yönetmen.
    watchmen gibi bir başyapıt da o dönemde gişede başarılı olamayıp birçok eleştirmenin hışmına uğradı, insanlar böyle çizgi roman uyarlaması mı olur, bu kadar uzun mu olur diye diye yeriyorlardı ancak daha yeni yeni hakkı veriliyor filmin. keza sucker punch da aynı şekilde ve henüz övülmeye başlanmadı, sanırım hipsterlığa yetecek kadar zaman geçmesi bekleniyor. *
    dc evreni ve batman gibi içerisinde karanlık barındıran karakterlerin hakkını ancak zack snyder gibi biri verirdi zira çekilen diğer süper kahraman filmlerine baktığımızda deadpool'a kadar hepsinin 18 yaş altı da dahil olmak üzere hedef kitlesi seçtiğini ve ona göre çekilip içeriklerinin yumuşatıldığını görüyoruz. doğru düzgün kan göremiyorduk be! zack snyder şu an dc'nin başına gelmiş en iyi şey olabilir ve yukarıda da belirtildiği gibi, dc'nin marvel'ı geçmesini sağlayacak kişi de o olacaktır.
hesabın var mı? giriş yap