• gectigimiz yil capa'da, zorla lagim temizlettirilen taseron isci. gerekli onlem alinmadigi icin mikrop kapmis ve bugun olmustur. ne hastane ne de taseron firma hicbir sorumluluk kabul etmemislerdir.
  • ıssiz bırakılmakla tehdit edildiği için korunmasız şekilde bok içinde çalışmaya mecbur bırakılan. sonrasinda hepatit a enfeksiyonu kapan. karaciğer nakli yapılan ancak başarısız olunan taşeron işidir.
    malesef vefat etmiştir.

http://haber.sol.org.tr/…ayatini-kaybetti-haberi-95
  • taşeron kurbanı... yoksul... işçi... ölü...

böylesi durumlarda kimseye küfür edesim gelmiyor; gidene yanıyor yüreğim sadece. daha 28'inde, gencecik ve yoksul bir taşeron işçisi. daha hayatını 30'una ulaştıramamış, yolu yarılamasına bile izin verilmemiş bir gariban; taşeron adı verilen sülüklerin en iğrenç şartlar karşılığında verdiği üç kuruşuna muhtaç bir işçi. ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum. ne denir ki başka? o da zaten mahkeme sürecinde içini kaplayan çaresizliğini bu şekilde ifade etmiş: ''ne karar çıkarsa saygı duyacağız, elden ne gelir ki!
  • modern zamanın kölesi, taşeron işçi, karın tokluğuna, insanı ezip bitiren, yok eden bir çaresizlikle çalıştırılan milyonlarca kişiden sadece biri; bu genç adam, daha otuzunu göremeden bir turlü doymak bilmeyen düzene kurban gitti. zafer'e iyi bak. sadece onun değil, anlatılan senin de hikayen.
  • üç kuruşluk önlem ile hayatına devam edebilecek iken bu gün toprak altına giren kurban. yeni türkiye dedikleri zafer açıkgözoğlu gibilerin cesetleri üzerinde yükseliyor.

(bkz: iş kazalarında türkiye'nin avrupa lideri olması)
  • bu dünyanın ta aq dedirttiren düzenin ürünüdür.
    rahmet dilerim.
  • unutacaksınız beni diğerleri gibi!

zafer açıkgözoğlu ölmeden önce hastane’de çalışan iş arkadaşlarına mektup yazarak, “yaşarsam, malulen emekli olacakmışım. şimdi bunları düşünemiyorum bile, sonum ne olacak, yaşayacak mıyım bilmiyorum ki! taşeron işçileri dayanışma ve yardımlaşma derneği vasıtasıyla yürütülen dava süreci devam ediyor, hastane yetkilileri bizden daha yüksekler, daha üstünler; belki onlar kazanırlar. ne karar çıkarsa saygı duyacağız, elden ne gelir ki! biliyorum arkamdan iki gün ağlayıp üçüncü gün unutacaksınız. hayatınıza hiçbir şey olmamış gibi devam edeceksiniz. benden önce her sene ölen bin 500 işçi gibi. soma’da ölen 301 maden işçisi gibi. şimdi diyorum ki, iş buldum, ekmek buldum diye sevinirken güvenlik önlemlerinin alınmamasından, gerekli eğitimin verilmemesinden, altyapı eksikliğinden canımdan oldum. yaşamak istiyorsanız, sevdiklerinizle mutlu bir yaşam sürmek, evlenmek, çocuk sahibi olmak istiyorsanız; var olan şartların, eğitimlerin tamamlanmasını isteyin. çalışma bakanlığı başta olmak üzere, tüm sorumluların yasalarca cezalandırılması en büyük dileğimdir. ceza alsınlar ki tekrar aynı hatalar yaşanmasın. güle güle…” dedi.
  • bugün 2 entry girilmiş başlığına.
    haklısın zafer.
    2 gün bile ağlamadık.
    2 paralık bile insanlığı yok çünkü bu dünyanın.
  • arkasında bıraktığı mektup, yüreğimizi dağlayan. iki paralık düzen için pisi pisine ölebiliyor insan. ancak gene de hiç bir şey değişmiyor. dediği gibi, iki gün sonra unutuyoruz her şeyi. iki gün bile geçmiyor kimi zaman.
hesabın var mı? giriş yap