şükela:  tümü | bugün
  • televizyonlarda kendisini psikolog doktor olarak tanıtan ve cem yılmaz'ı taklit ederek sade suya tirit önerilerde bulunan birisi.
    kişisel siteinde hangi okulda okuduğu, doktora yapıp yapmadığı gibi lüumsuz bilgiler yerine bir takım safsata ünvanlar yazılmış.
    bilimsel çalışmarını açtığımızda futbol üzerine latince bir metnin dörder defa tekrarlandığını görüyoruz
    basında zafer akıncı linkinde de aynı latince metin var
    (herhalde vatikan basını)

milleti bu kadar salak yerine koymak doğru mu?
    görünürde bir eğitimi ve diploması olmadığı halde şu anda tvde canlı yayında uzman doktor olarak keh keh gülerek ahkam kestiğine ve pakize suda'dan bu kadar iltifat aldığına göre doğru

(bkz: http://webtv.hurriyet.com.tr/…da-sok-surpriz_100602)

daha sonra silinir diye buraya çalışmalarından birini (diğeri de aynı metin zaten ) kaydedelim ki bilim tarihi bundan eksik kalmasın:

ıqup kognitif gelişim metodununn öğrencilerin uzun süreli etkileri
    genel bilgi

lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. curabitur pellentesque neque eget diam posuere porta. quisque ut nulla at nunc vehicula lacinia. proin adipiscing porta tellus, ut feugiat nibh adipiscing sit amet. ın eu justo a felis faucibus ornare vel id metus. vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia curae; ın eu libero ligula. fusce eget metus lorem, ac viverra leo. nullam convallis, arcu vel pellentesque sodales, nisi est varius diam, ac ultrices sem ante quis sem. proin ultricies volutpat sapien, nec scelerisque ligula mollis lobortis.

hedef neydi?

curabitur pellentesque neque eget diam posuere porta. quisque ut nulla at nunc vehicula lacinia. proin adipiscing porta tellus, ut feugiat nibh adipiscing sit amet. ın eu justo a felis faucibus ornare vel id metus. vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia curae; ın eu libero ligula. fusce eget metus lorem, ac viverra leo. vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia curae; ın eu libero ligula. fusce eget metus lorem, ac viverra leo. vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci.

araştırma süreci

lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. curabitur pellentesque neque eget diam posuere porta. quisque ut nulla at nunc vehicula lacinia. proin adipiscing porta tellus, ut feugiat nibh adipiscing sit amet. ın eu justo a felis faucibus ornare vel id metus. vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia curae; ın eu libero ligula. fusce eget metus lorem, ac viverra leo. nullam convallis, arcu vel pellentesque sodales, nisi est varius diam, ac ultrices sem ante quis sem. proin ultricies volutpat sapien, nec scelerisque ligula mollis lobortis.

bulgular ve istatistikler

curabitur pellentesque neque eget diam posuere porta. quisque ut nulla at nunc vehicula lacinia. proin adipiscing porta tellus, ut feugiat nibh adipiscing sit amet. ın eu justo a felis faucibus ornare vel id metus. vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia curae; ın eu libero ligula. fusce eget metus lorem, ac viverra leo. vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia curae; ın eu libero ligula. fusce eget metus lorem, ac viverra leo. vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci.
  • bomboş biridir, kendini psikolog hatta dr.psikolog ilan etmiş televizyon kanallarını da buna inandırmıştır. kılık kıyafetiyle cihan aksoy'u taklit eder. doğru düzgün iki lafı bir araya getiremez. psikoloji bilenler bu adamın psikolojiden haberinin olmadığını 60 saniyede rahatlıkla anlar zaten. bilen anlar da buna başvuracaklara da yazık olur. insanların umutlarıyla, sağlıklarıyla oynamakta ve gerçek psikologların hakkını yemektedir.
  • halkın içinden, arkadaşınız gibi bir psikolog! samimi konuşmaları ve hareketleriyle kendine bağlıyor insanları.

beyaz tv'de geceleri çıkıyor bazı günlerde. bu gece de saat 23.00'de ekranlarda olacak. böyle yararlı ve komik anlatımların olması insanı sevindiriyor açıkçası. teşekkürler zafer akıncı, teşekkürler beyaz tv.
  • kendi sitesinde,
    biyografisi içerisinde
    lisansta hangi okulu bitirdiği,
    doktora derecesini nerede aldığı vb yazmayan
    bir garip psikolog.
  • "tv açık yatmayın bakın rüyanıza girer var ya hayatınız bi kayar! of! "şeklinde tvde konuşan biri. doktor mu uzman mı bilemedim.
  • bu adamı televizyonda gördüğüm an kanalı anında değiştiririm. iki sebebi vardı. birincisi inanılmaz itici olması ikincisi yıllar önce ortaokulda gittiğim dersanedeki gıcık ve pedagoji yoksunu bir öğretmene inanılmaz benzetmiş olmamdı. adam hem bilgisayar dersine giriyordu hem de fen öğretmeniydi galiba. bugün kanalda reklamı dönüyordu adamın adı zafermiş. ee benim benzettiğim adamın adı da zaferdi. sitesine girip baktım galiba yıllar öncesinde öğrencisi olduğum adamla aynı bu. ve eğer öyleyse de gördükçe kanalı değiştirmeye devam edeceğim. çünkü ortaokul öğrencisiyken bende bıraktığı iz, etki çok olumsuzdu. sevmediğim tek öğretmen oydu, pedagojiden haberi yoktu. yani adam okuyup psikolog olmuş olabilir ama içinde o yeti olduğunu düşünmüyorum.
  • diplomali ya da diplomasiz olmasindan ziyade baki kalan sifatlardan nasibini almis, guven vermeyecek kadar google terk konusan bir insan evladi.
  • anlatımı oldukça eglenceli insan..
  • akşam yürüyüşlerimde iqup4 tabelalı bir binanın önünden geçiyordum. nedir, ne iş yapar diye araştırırken kendimi bu başlıkta buldum. iddia o ki, bu zafer akıncı nam doktorası meçhul, meşhur kişi sekiz yıl boyunca bu konuyu araştırmış ve zekamızı uçuracak yöntemler bütününü keşfetmiş. üstelik, 857 tl karşılığında, gayet de şık bir ortamda, beş haftada, 20 egzersizle sinapslarımızı açacakmış beyefendinin lisans verdiği şubeleri.

tam bir leblebi zeka açar olayıyla karşı karşıyayız sanıyorum, sayın okurlar.

akademik belgeleri de bir görseniz. bütün dünyanın belki yüzyıllardır araştırdığı ve anlamlı bir bağlantı bulamadığı zeka gelişimi ile zeka testleri arasındaki ilişkiyi izzet baysal üniversitesinde yardımcı doçent bir hanım kızımız bulmuş. ortak araştırma diye sağda solda yayınlamışlar ki, beyefendinin sahici bir titri olmadığından sanırım. uyguladıkları bilimsel yöntem bence istatistiksel olarak da sorunlu. kullandıkları örneklem bu boyutta bir iddiayı destekleyecek kadar büyük olmadığı gibi, deney sıklığı da yetersiz. yazdıklarını iddia ettikleri ama hiç bir yerde aslı görünmeyen bir makaleden başka hiç bir atıf da yok akademik olduğu iddia edilen belgelerde. bir araştırmanız varmış, buyrun anlatın diyor sadece referans dedikleri. uyduruk yerlerde açılmış şubeleri var. hatta sitede sizde şube açmak isterseniz tıklayın diye link bile var. nasıl bir bilimsellik, nasıl kurumsallık dökülüyor, anlayamıyorum ben. bu sülün osman tavırlı insanların rahatlığı da etkiliyor beni. nasıl bir cahil cesaretine sahipler, nasıl fütursuzlar.

nitekim leblebi yiyin leblebi, hem zekayı açar hem de daha ucuza gelir. benden ticari itibara karşı sosyal sorumluluk mesajı bu kadar.