• şu sıralarda türk-iş başkanı mustafa kumlu'yla işsizlik fonu hakkında canlı yayında telefon görüşmesi yapmaktadır. ve üstüne basa basa sormuştur ;

z. arapkirli : -sayın başkan toplu sözleşme görüşmelerinde hükümetten zam talebiniz neydi?
    mustafa kumlu : -ee bir dakika bir dakika
    z.a. : - yüzde kaç talep etmiştiniz sayın başkan?
    m.k. : -ilk önce bizim talebimiz yüzde 20'ydi.
    z.a. : -peki yüzde kaçla anlaştınız ?
    m.k. : -eee bir dakika bir dakika
    z.a. : - sanırım %3tü ve ikisi arasında %17 fark var sayın mustafa kumlu
    m.k. : -ee bir dakika bir dakika

dipnot : mustafa kumlu bir dakikayı iyi öğrenmiş. zafer arapkirli bize bugün bunu gösterdi.
  • soyadından ötürü yakın zamanda rte'nin öfkesine maruz kalması muhtemel gazeteci.

(bkz: bu ülkede arap kirli diyenler oldu)
  • herif gazeteci olduğu, radyodan ülke gündemi yorumladığı ve neredeyse tüm yazarları da takip etmek zorunda olduğu için ahmet hakan okuyor olabilir. yani düşük de olsa öyle bir ihtimal var gibi geliyor bana. ama dediğim gibi his benimkisi.
  • kendisinde sağlam taşak olduğunu ispat etmiştir. yavuz oğhan, akif beki ve ismail saymaz’ın kovulmasına, siktir lan! deyip istifa etmesi tebrik edilesi, elleri öpülesidir.

sonrasında da radyodan çıkarken hayırlı işler beylerr! dememişse kırılırım ama.
  • nurettin yıldız "6 yaşında çocukla evlenilebilir" demek ifade özgürlüğü,
    zafer arapkirli "6 yaşında çocukla evlenilemez" demek suç
    (bkz: sen aklıma mukayyet ol ya rabbi)
  • turk basininda vicdan sahibi olan, satilmamis sayili kalemlerden biri. ne de olsa babadan besiktasli.

"john brown, george english ya da bir diğeri, eline ''union jack'' (britanya bayrağı) veya ''st. george''s cross''nı (ingiltere bayrağı) alıp istanbul''a gelemiyorsa, gönül rahatlığı ile gönderilemiyorsa, ''ne olur ne olmaz'' diyerek gönderilmiyorsa, bunun utancını hiçbirimiz taşıyamayız. ingiliz de, diğer tüm uluslardan, hatta kardeşleri iskoçlar ve gallilerden farklı olarak dünyanın her yerinde ''aman uzak dursunlar'' izlenimini uyandırmışsa, bu utancı daha fazla taşımamalı, taşımayı reddetmeli ve acilen çare aramalıdır bu duruma..

gerisi, hikâyedir. gerisi, boştur.

gerisi, kendini aldatmaktır.

cumartesi gecesi, o güzelim stat, o güzelim şölen, o güzelim şarkılar, o güzelim atmosfer, sizin içinize sindi mi?"

ayrica :

http://www.ntvmsnbc.com/news/217612.asp
  • bu ülkede onuruyla yaşayan, hak ederek kazanan az sayıda gerçek gazeteciden biri.

görüldüğü üzere akp'nin kavgadan beslenen yandaş, satılık kalemşörlerini ve sözlüğe saldıkları ergen tipitipleri kudurtmaktadır..
  • yaptığı yorumları şu dönem için çoğu zaman beğensem de benim burda konu etmek istediğim şey başka.

programında içtiği öldirek çayı neymiş diye arattım. vallahi google bile bilmedi. hatta tahminde bile bulunmadı. çok mu yanlış yazıyorum nedir...

kendilerinin de sıkça kullandığı bir cümle gibi ben de soruyorum. merak ettim bak şimdi. taktım şu öldirek çayına. nasıl bir şeymiş acaba?

düzeltme : @domine deyus' a verdiği bilgi için teşekkür ederim. earl greymiş meğer. yaran yanlış anlamalar. :)
  • çoğumuzun içinden geçeni sansürsüzce söylediği için feci halde ayıpladığım şahıstır.
  • o kadar guzel ve dogru konusuyor ki kendine muhtemelen yer bulamiyor tv'lerde. zaten simdiki tv'ler 3 cumlesini ekrana tasiyamaz. yahu bu adamin kiymetini bilemiyoruz, en azindan acin radyoda dinleyin.
hesabın var mı? giriş yap