şükela:  tümü | bugün
  • zafer caglayan'in iran ambargosunu delen zarrab ve digerlerine yardim etmek icin milyonlarca dolar rusvet almasi nedeniyle 30 yila kadar hapis istemiyle yargilanacak olmasidir.

orjinal kaynak: https://www.justice.gov/…kish-government-owned-bank

turkce:
    http://medyascope.tv/…ddeki-zarrab-davasinda-sanik/

bonus: gazeteci cem küçük 30 mart'ta zafer caglayan ve diger eski 3 bakan amerika'ya giderse tutuklanacak demiş ;
    https://m.haberler.com/…derse-orada-9440575-haberi/

siper al!!
  • israil'in oyunudur. yok yok almanya'nın. tamam şimdi buldum, ameriga'nın oyunudur.

ciddi gelişmelere gebe olan.

pakistan'ın da oyunu olabilir, iran'la gerilimli durumları var. yaa bırak allasen default ingiliz oyunu.
  • erdoğan'ın, "her türlü yolsuzluğa bulaşanı kenara koyacağız" açıklamasından sonra gerçekleşecek yargı olayı.
  • hani şu canlı yayında -bizi yönlendiren başbakandı, başbakanın istifa etmesi gerekir... diyen adam değil mi bu

hey yavrum hey, adamlardaki şımarıklığa bak, ülkede kendilerini yargılayacak güc kalmayınca başları döndü herhalde, kalkmış abd ambargosu deliyorlar, canlarım benim ya :) işte böyle delerler adamı. bu işin sonunda kimin olduğunu hepimiz biliyoruz..

edit: istifa etmesi gerekir diyen erdoğan bayraktarmış, konu aynı yere çıkıyor nasılsa fark etmez. linki arayıp buraya koymam 10 sn sürdüğü için dikkat edememişim.
  • %50'nin şeyinde olmaz.
  • takvimli patek philippe saati ile kalan günlerini sayar artık *
  • rte'nin "her turlu yolsuzluga karisani kenara koyacagiz" , bozdag'in "turk yargisi abd ve avrupa devletlerinin yargisindan daha adildir" ve ardindan rte'nin tekrar "akp demek turkiye demektir" soylemlerinden hemen sonra gelen gelismedir.

ufukta canlar calmaktadir. ve simdilerde bunun ustune bekledigim ic islerimize karisma gibi soylemler de kar etmeyecektir zannimca.

ki yukarda ki uc soylemde gercek veya dogru degildir. erdogan kenara koymacaktir, turk yargisi guvenini kaybetmistir, akp sadece su an icin iktidar partisidir. olasi bir erdogan yoklugunda dagilip birbirlerine dusman kesilmeleri bir seneyi almayacaktir. bununda ornegini akp'nin kurulusundan biliyoruz zaten.

olan yine zaten kalmayan "turkiye" imajina olacaktir. 15 yilda en tabanindan tavanina haksizliga hukuksuzluga maruz kalmis bir devlet daha ne kadar cirpinabilir? asil sorulmasi gereken soru budur.

not: bahcelivari uslup icin simdiden ozur dilerim. neden boyle oldu ben de anlamadim. yazdiklarim onemini kaybetmis gibi hissettim ama olsun.

edit: imla.

budut: asagida kendini uber zeki sanan bir vatandas bana "illuminati seviyesinde ki ortaokullu" diyerekten giydirmeye calismis. kendisini okudugunu anlamaya davet ediyorum. ben amerika oyle mi yapar demisim yoksa bizim burdakinin bundan kendine nasil malzeme cikaracagini mi kastet misim?
  • "kacakçi ekonomi bakani" - made in turkey
  • gece geç saate gördüğümden linki çok üstün körü okudum ama peçeteden belge düzenleyen bu adamı demir parmaklıklar arkasında görürsem bir küçük içerek kutlayacağım yargılama.

büyüğü başka birine saklıyorum.