şükela:  tümü | bugün
  • amerika'da, 29 kasım 2017 reza zarrab'ın tanık ifadesinde "zafer çağlayan'a 45-50 milyon euro rüşvet verdim" diyen reza zarrabzafer çağlayan'ın yalanlamaması.

reza zarrab'ın mahkemede verdiği ifade, 29 kasım 2017 çarşamba günü türkiye saati ile 20.30 civarında haber sitelerine düştü. bugün 4 aralık 2017. o günün üzerinden beş gün geçti. ama zafer çağlayan'dan ses seda yok.

reza zarrab'ın verdiğini söylediği rüşvet de öyle az buz para değil. yaklaşık 230.000.000 türk lirası.

düşünün ki siz yıllarca (1995 - 2007) ankara sanayi odası başkanlığı yapmış birisiniz. ardından yıllarca milletvekili (2007 - 2011 seçimleri) ve bakan olmuşsunuz (2007 - 2013). birisi size bu kadar büyük bir rüşvet verdiğini söylese ve bu sözler bütün haber sitelerine düşse ve televizyon kanallarında yayınlansa, eğer böyle bir rüşvet almadıysanız ortalığı velveleye vermez misiniz?

oysa günler geçse de "zafer çağlayan'a 45-50 milyon euro rüşvet verdim" ifadesini yalanlayacak bir cümle gelmedi zafer çağlayan'dan.
  • bence zarrab’ın ifadesi alınana hatta mahkeme aleyhinde sonuçlanana kadar bekleyecektir. suçlu bulunmazsa susmaya devam edecek, suçlu bulunursa bir süre sonra bir basın açıklaması yapacaktır. bu açıklamada “iftiralara karşı hep sustum, hep sustum. bu süreçte insanları daha iyi tanıdım, dostumu düşmanımı anladım, insanlar bana “sen onların seviyesine inme” dediği için bu zamana dek bekledim. ama bazı gerçeklerin artık bilinmesi gerekiyor. gerçek şu, söylenenlerin hepsi yalan. tek kuruş rüşvet almadım. aldığımı ispatlarlarsa istifa ederim, buradan söylüyorum. hodri meydan diyorum, ispatlayın, ispatlamazsanız namertsiniz diyorum” diyecektir. basın açıklaması burada bitecek ve sevenleri rüşvet aldığının ispatlanmasını bekleyeceklerdir.
  • bence ölü taklidi yapıyor diyeceğim ama geçen gün gayet güzel bir selfie paylaşmış.

kendisine bir şey olursa kendisi de öteceğinden korunacağını biliyor, neden konuşsun ki? çubuğunu yakıyor keyfine bakıyor adam. kim hesap soracak kendisinden? amerika'ya da gitmeyiverir, çok da fifi.
  • emir gitmiştir, "cevap verip de konunun dallanıp budaklanmasına sebep olma" diye.
  • --- spoiler ---

...soru şu:
    15 temmuz sonrası şekil değiştiren fetö'cüler gibi şekil değiştiren zafer çağlayan neden suskun?!
    http://www.hurriyet.com.tr/…ndan-yeni-imaj-40666784
    a. gökçek'le birlikte hareket ettiği için.
    b. çiçek'le birlikte hareket ettiği için.
    c. gül'le birlikte hareket ettiği için.
    d. gülen ile birlikte hareket ettiği için.
    e. tüm şık'lar aynı kapı'ya çıkıyor, hepsi.
    nüans?!
    çağlayan sustukça, zarrab'ın iddiaları kamuoyunda kuvvet kazanıyor.
    "ateş olmayan yerden duman çıkmaz."
    başbakanlığı döneminde hiçbir yolsuzluk vakasının üzerine gitmemiş, arap baharı'nda müslüman coğrafyayı yakmış davutoğlu'nun "hesap sorulsun" çıkışı da aynı amaç'a hizmet etmiyor mu?!...
    --- spoiler ---

http://hayrullahmahmudozgur.blogspot.com.tr/…s.html
  • biraz geriye gittiğimizde patek philippe'in zafer çağlayan'ı yalanlamasını hatırlayacağız... o gün zafer çağlayan buna cevap olarak şöyle demişti:
    "kimseler bilmez 1995 senesinde kendi paramla kutsal görevim olan hac hizmetini yerine getirirken bla bla"
    şimdi de açıklama yaparsa yine böyle bir açıklama olacaktır..
  • ulan yargı önünde, savcının ve hâkimin karşısında zarrab "rüşvet verdim" diyor. çağlayan "almadım" diyecek, bu sefer, "ee o zaman para nereye gitti? türkiye hükümeti ne yapmaya çalışıyor?" diyecekler. çağlayan'da da, "evet aldım," diyecek yüz yok. susuyor, suskunluğu da aldığını doğruluyor işte.
  • ya adam saatten patladı zaten. şimdi 45-50 milyon avroyu açıklamaya peçete de yetmez, siz ne konuşuyorsunuz kuzum!
  • 1.kendime için aldım
    2.şahsım için değil millet için aldım
    3. almadım

ne derse desin hiç bir önemi yok. havuz medyasını nasıl gösterirse o olur.

1. fetöcü çağlayan
    2. kandırılmış çağlayan
    3. bunlar üst akıl fetö kumpas vs.

şu an aklıma gelen binlerce küfürü saydırıyorum sisteme de bunlara da. bu ne yüzsüzlük arsızlık yeter artık