• "siz dönün de babanıza deyin ki: ey babamız! inan ki, oğlun hırsızlık yaptı. biz ancak bildiğimize şahitlik ediyoruz. yoksa gaybın bekçileri değiliz."

böyle bir ayet var, neden bunu paylaşmazlar mesela?
  • evet "allah" yanında.
    "devlet"in allahi temsil ettiği gerçeğinden yola çıkarsak, gayet yerinde bir avatar kullanmış.
  • işte bunlar hep dincilerin ahlaksız olmasından kaynaklanıyor.
  • haber olacağını bildiği icin mi yaptı bilemiyorum ama senin benim gibi sade vatandaşın whatsapp listesinde olamayacağına göre bunu şovdan saymıyorum.
  • valla ben de allah olsam gidip üç kuruşa çalışan pis bir fakirin değil, 40-50 milyon doları olan birisinin yanında olurdum. fakir adamın sabah akşam bana ağlamasını mı dinleyeceğim, bak adam yapmış dünyalığını, oturur, bana piyano çalar, dinlerim, keyiflenirim, arada saatine filan göz atarım, keyif keka.
  • 50 milyon euro bende olsa benimle de olur.
  • müslüman olmanın ve de kuranın ahlakı temellendirmenin önkoşulu olduğunu söyleyenlerin gözüne sokulasıdır. ne kadar katil, hırsız, üçkağıtçı varsa hiçbirinin imanından şüphesi yoktur, allah hepsinin yanındadır. bi tane ahlaksız olsun ki kendini allah'ın karşısında görsün. ahlaksızlık yaptığını zar zor kabul eden de bilmeden şeytana uymuştur, allah hemen affetmiştir. nedense güya ahlaklı olmanın gerek ve yeter koşulu olan bu din her türlü ahlaksızın ve embesilin bireysel sorumluluktan kaçma sığınağı oluyor.
  • oysa whatsapp durumunda paylaşılacak daha güzel ayetler ve hadisler var.

mesela: “yalan dinlemeye çok meraklı, haram yemeye pek düşkündürler.”

“emanete hıyanet etmek, bir peygamberin yapacağı iş değildir. her kim hıyanet edip de ganimetten veya kamuya ait hâsılattan bir şey aşırır, bunu da gizlerse, kıyamet gününe o vebalini aldığı şeyler, boynuna asılı olarak gelir. sonra her kişiye kazandığı şeylerin mükâfatı veya cezası eksiksiz verilir. ve onlar asla haksızlığa uğratılmazlar.”
  • kuran-ı kerim kimsenin günahlarını örtme pelerini değildir, masumsan cesaretin de varsa çık meydana, benim böyle bir mal varlığım yok de, he var ise ve pişmansan hristiyanlığa geçebilirsin mesela orada günah çıkarma eklentisi var.
  • üzüle düzüle kaybedeceğiz
hesabın var mı? giriş yap