şükela:  tümü | bugün
  • odtü makine mühendisliği bölümün' de bir profesördür kendileri. her zaman çok hareketli, çok hızlı konuşan biridir. kafası hafiften kelleşmiş,zayıfça, top sakalı olan ve gözlüklü bir şahıstır.( saçları beyazlayınca beyaz önlük giyip filmlerde bilim adamı rölü üstlenebilir) ders anlatırken yerinde duramaz; kıpır kıpırdır. eğer bir şeye kızarsa bunu gülerek belli eder. (cidden birini azarlarken uygunsuz bir sırıtış vardır yüzünde) kendisi ayrı bir hocadır yoklama almaz, soru çözmektense konu anlatır gerçek yaşamdan örnekler verir bir öğretmenin yapması gereken şeyleri yapar. eğer bir tartışma konusu bulursanız hiç çekinmez tüm ders tartışır. odasına gidenlerle hoş muhabbetleri vardır. matemetik, programlama ve akışkanlar ders verdiği alanlardır. tüm bunlara rağmen ters yönleri de vardır. genel kanı zafer dursunkaya'dan ders alıyorsanız kesin bir puştluk çıkacağı yönündedir.
    her dönem sadece iki kuralı olduğunu söyleyrek başlar. birincisi "o kapıyı kaparsa artık kimse derse giremez" 'dir. kendini ne kadar kasıp bunu uygulamaya çalışsa da yapamaz yufka yüreklidir, dönemin sonuna doğru herkes isteği zaman derse girebilir. ikinci kural hatırlanmaz bile ama ahlaki değerlere önem veren birisidir kopya sinirlerini çok bozar
  • kendilsi nevzat özgüvenin öğrencisi imiş. bu yüzden niyeyse bu dönem mechanical vibrations derslerine teşrif etmektedir. genel kanı bir de vibrations öğrenip, resmi olarak herşeyi bilen adam statüsüne yerleşmek istemesi yönündedir.
  • iyi bir hocadır fakat fazla bilgi ve heyecandan olsa gerek, derslerde kaptırıp gitmesi oldukça sık karşılaşılan bir durumdur.numerical methods ve applied mathematics derslerinde anlatma hızına yetişilemediğinden dersi alanlar ilk haftadan itibaren giderek azalırlar,sıavlardan sonra sınıf mevcudunda anlık patlamalar olsa da bunlar kısa sürer. sınavları oldukça ilginçtir, applied mathematics de ve numerical methods da mutlaka bir seri sorusu sorar **** ve herşeyi biliyorum dediğinizde bile her seferinde mutlaka bir puştluk çıkmasıyla ogrencilerin tekrar tekrar hayır dualarını alır **
  • dünyanın en sakin insanlarındandır bana after-burn olayını anlatmıştır ve gerçekten inanılmaz iyi niyetli ve komik biridir. ayrıca yemek konusunda da çok bilgilidir. (bkz: filmlerdeki bilimadami tiplemesi)
  • odtü mühendislik fakültesi'nin çiçeği burnunda dekanıdır.
  • (bkz: kevin spacey)
  • bu dönem advanced heat transfer 1 dersini aldığım odtü makina'daki profesördür. dersi gayet anlaşılır anlattığını düşünmekle birlikte, senelerdir profesyonel hayatta aşağı yukarı aynı konular üzerine çalışmamın da bunda etkisi olabilir. umarım bir sakatlık çıkmadan bu dersi atlatırım, baya eğlenceli geçecek gibi görünüyor şimdilik, zira ilk ders çok hoşuma gitti.