• an itibariyle kozmik anafor'un facebook'taki okur platformunda takipçilere "boş beleş dingiller" diyerek seviyesini göstermiş olan amatör astronom. sebep de dün yaptığı 3.5 saatlik (oha) yayını sadece 1000 kişinin izlemiş olması. kendisi astronominin mütevazı hale getiremediği nadir insanlardan.
  • kozmik anafor'un her yayinini bu adam yuzunden yarim birakmak zorunda kaliyorum. her seferinde "hadi izleyeyim" diyorum, yine aynisi oluyor. adam kendini o kadar sisiriyor sisiriyor ki, bir sure sonra ne oturdugu odaya sigiyor ne de yayin yaptigi ekrana sigiyor.

ayrica surekli "iste turkiye uzay ajansinda bir takim seyler oluyor ama soyleyemem" ya da "orduda super seyler oluyor ben haber aliyorum ama soyleyemem" - eeeh arkadas, o zaman soyleme yahu, neden ha bire ayni seyi tekrarlayip duruyorsun?

tanim: balon.

edit: hazret bana ozelden mesaj atmis, aynen copy paste:

"evet, televizyon kanallarına bile çağrıldığında gitmeyen profesörler, uzmanlar benim programlarıma çağırdığımda balon olduğum için geliyorlar :)"

aynen yukarida yazdigim gibi yine egosunu ve "kendisini" on plana cikararak bana hak vermis.

- "sahsim icin geliyorlar"
    - "sahsim olmasa gelmezler"
    - "sahsim olmasa kozmik anafor olmaz"
    - "sahsim"
    - "ben"
    - "kendim"

sen neymissin be abi.
    a.
    a.
    a.
  • boş adam. ukala, kendini beğenmiş.
  • sürekli egosunu şişiren akdeniz üniversitesi turizm mezunu değilmiş işletme mezunuyum demiş, sanat direktörlüğü gibi bir mesleği icra eden, bilim ile ilgili anlatımlarda bulunan kişilik. bir noktadan sonra yayınları izlemek istemiyorsunuz, kendisini övmesi dolayısı ile.

edit : mezuniyeti şimdilik işletme, diploma görmedim ama öyledir herhalde, ifadesi bu
  • 3 yıllık @horozbina uktesi.

(bkz: anafor)
    (bkz: kozmik anafor)
  • bomboş ego manyağı gereksiz bir adam.

(bkz: stop making stupid people famous)
  • 6.8 büyüklüğündeki (bu arada kendisi depremin büyüklüğü ile şiddeti arasındaki farkı bilmiyor, 6.8 şiddetinde diyor) elazığ depremi sonrası, kızılay devlet kurumu değil ya, bağışlarla ayakta duruyor, bağış yapan yapsın neden bu kadar tepkilisiniz minvalinde facebook'ta yazısı var. meğer kızılay kozmik anafor'u ankara'ya davet etmiş etkinlik için. bu yüzden kurumu savunma refleksi açığa çıktı. bir de trip atıyor, laik seküler tayfadan beklerdiniz dimi, ama bakın işte kimler bizi çağırıyor, diyor.

ee sonra ne oldu? kızılay'ın vergi kaçırmak için dinci yurtlara para aktırmaya aracılık ettiği ortaya çıktı. bu şekilde milyonlarca lira bağış yapılmış. ayrıca kızılay başkanı fethullahçı, deniz feneri hükümlüsü çıktı. ülkede en güvenilir kurumlardan biri olması gerekirken, yolsuzluğun ve ahlaksızlığın tavan yaptığı bir kurum haline gelmiş.
    bu arkadaş böyle şeyleri dert etmeksizin, acaba kızılay bir daha bizi çağırır mı diye düşünmemiş değildir. çıkarcılığın ve omurgasızlığın da bu kadarı.

edit: kendisi mesaj attı: "kızılay'ın usülsüzlüklerinden haberim yoktu (olması da beklenemez, ülke gündemini bile takip edemiyorum). bunu öğrendiğimde ilgili paylaşımı kaldırdığım gibi, kızılay ile kozmik anafor'un olan ve olması muhtemel tüm bağları iptal ettik ben ve yönetim kurulumuz olarak."

edit 2: iyi o zaman, bir daha ülkenin laik, seküler kesimine sallamadan önce çağrıldığı kurumların geçmişini, bağlantılarını, haklarında çıkan haberleri araştırması gerektiğini öğrenmiş oldu. aslında çağrılmayı beklemeden duyarlı bir vatandaş olarak ülkenin gündemini neden takip etmesi gerektiğini umarım anlamıştır. beğenmediği laik, seküler kesimin politik duyarlılıklarındaki sivriliğin daha da gözüne batması dileğiyle.
  • voyager ve pioneer uzay araçlarıyla ilgili güzel ve bilgilendirici bir yazısına denk geldiğim şahıs.
  • kişiliğini ve insanlara saygısızca ve umarsızca yaklaşım tarzını sevmediğim kozmikçidir. an itibariyle kozmik anaforun diğer yazarları ve araştırmacılarının siteyi devretmezse farklı bir oluşumla yollarına devam edeceklerini öğrenmek beni bir hayli mutlu etmiştir.

ukalalık ve ucu yoruma oldukça açık konularda yazılan yazıların verdiği cesaretle ve kuvvetle muhtemel mevcut olan psikolojik sorunların da getirdiği dengesizlikle takipçine aşağılık muamelesi yapmayacaksın. kim olursan ol, ilk önce mütevazi ol.

yeni oluşumda başarılar diler ve din-inanç konularında tartışmaların bir daha yaşanmamasını temenni ederim. inançlı olduğumu belirttiğim için kozmik anafor tarafından facebookta yasaklanmıştım, muhtemelen beni yasaklayan kişi de saygıdeğmez zafer emecen idi.

şunu belirtmeliyim ki uzay bilimlerinin doğuşundan bugüne kadar olan süreçte benim inancım olan islama ters herhangi bir bilgi henüz gün yüzüne çıkmamıştır. ben öyle düşünüyorum. tam aksine uzayla ilgili araştırmalar derinleştikçe benim inandığım kitaptaki cümleler anlam kazanıyor.
  • sözlük yazarları da zaten önceki gönderilerde çok iyi özetlemiş bu şahısı. kendisini internette devletin özel olarak görevlendirdiği polis olarak tanıtıyor insanlara. insanları alenen tehdit ediyor devleti kullanarak. hatta bu başlıkta paylaşacağım kendi canlı yayın videosunda açıkça:

"ben polis olarak buradayım"
    "türkiye cumhuriyetini, türkiye uzay ajansını ve tubitak'ı temsil ediyorum, onlar tarafından destekleniyorum" demekte.

buyrun bu da linki: https://youtu.be/5e34jtzfesc
hesabın var mı? giriş yap