şükela:  tümü | bugün
 • kırım tatar milli meclisi’nin türkiye temsilcisi.
 • aynı zamanda trt istanbul televizyonu müdürü
 • gamali hac ile kizilyildiz arasinda adlı belgeseli eşi neşe sarısoy karatay ile birlikte gerçekleştiren kişi.
 • emel kırım vakfı başkanı. an itibariyle, habertürk kanalında, tarihin arka odası isimli programın konuğudur.

  (bkz: emel kırım vakfı)

  http://www.emelvakfi.org/
 • "putin'in türkiye'deki taraftarları" (kırım bülteni, sayfa 39, yıl: 23, sayı: 79) başlıklı yazısında türkiye'deki solcular, islamcılar ve bir kısım turancı görünümlü avrasyacıları ifşa eden kırım türk'ü.

  ayrıca (bkz: #66984029)
 • türk dünyası'ndaki akıl tutulmasını yazan.

  "... fırsat bulsa birbirlerini öldürecek seviyede fanatik futbol taraftarları, milyonlarca avro için ülkemize gelen yabancı topçuları karşılamak için, omuzlarına alıp taşımak için koşarlarken, akıllarının ucundan dahi geçmiyor aynı heyecanla türkmendağı için, kerkük için, kırım için doğu türkistan için meydanlara koşmak.

  türkiye’deki akıl tutulmasının en büyük teşvikçilerinden acun ılıcalı’nın yarışmacıları her gün sosyal medyada en üst sıralarda yer alırken, doğu türkistan’da katledilenler görülmüyor bile. sinop’tan 350 km uzaktaki kırım’da yargılanan, kaçırılan, hapse atılan türkler, hakikaten ölüm kalım mücadelesi veren bu kardeşlerimiz, survivor oyunundaki şovcuların onda biri kadar ilgi görmüyor….

  kırım'da işgalciler, dindaş ve soydaşlarımızı ince ince kıyarken domates satma derdiyle uğraşıyoruz. doğu türkistan'ın feryadına üzülenler belli. ucuz çin mallarından para kazananların, çin malı kullananların kulakları doğu türkistan’dan yükselen feryatlara tıkalı.

  hem yanı başımızda, kerkük türkleri, kerkük’ün zindanına değil, kalplerimizin gönüllerimizin karanlık zindanına hapsetmişiz… diriliş dizisiyle gurur duyanların akıllarından bile geçmiyor, kerkük türkleri, suriye’deki türkler o övünçle seyrettikleri kahramanların geldiği, yaşadığı yerdeki kardeşleri…. karabağ işgal altında, kıbrıs direkten döndü."

  http://qha.com.ua/…tutulmasi-akil-tutulmasi/158165/