şükela:  tümü | bugün
 • milano/italya kokenli bir ozel tasarim/imalat yapan otomobil firması. en son (bkz: aston martin) db7 zagato modelini sundular.
 • magic knight rayearthda, prenses emaraude'un koruyucusu olan bir rahipken, nedeni belirsiz bir şekilde onu hapseden, karanlık tarafa dönerek necromancer takılan aşmış bir karakterdir. bu adam öyle yakışıklı ve etkileyici çizilmiştir ki, birden sapıtan hormonlarınıza şaşırır, yaşlı nine tonlamasıyla "tövbe tövbe..." filan diyebilirsiniz. deyin de zaten, çünkü adamımız tam ideal antikahraman ekolündendir. hatta antikahraman ideasıdır, hikayesi çok güzeldir. yani, hangi erkek hem bu kadar yakışıklı, hem irade sahibi, aynı zamanda da gizli bir romantik olabilir ki? benden tavsiye, belli bir yaş altındaki kızlara izletmeyin, bir daha hiçbir erkeği beğenmeyip kendisini bu adamı bulmaya adayabilir.
 • prenses emeraude'un koruyucusu, lantis'in abisi. çok güçlü bir büyücü. olağanüstü yakışıklılığıyla da büyüler zaten insanı.

  ilk sezon boyunca cephiro'ya hükmetmek için prenses emeraude'u kaçırdığı sanılır. aslında sevdiği kadının, kendi hayatını seçebilme özgürlüğü için, tüm gezegeni karşısına almayı, hatta ölümü göze alan eşsiz bir adamdır zagato.
 • smallville için hazırladığı türkçe altyazılara gösterdiği özenle takdir toplayan usta çevirmenin nick'i...

  çevirileri yetmiyor bir de o bölümde bahsi geçen özel deyimler, tabirler ve isimler ile ilgili uzun uzun ek notlar ekliyor. sonuna da "okuduğunuz için teşekkür ederim" yazıp, iyice mahçup ediyor izleyiciyi...

  biz de fırsat bulduğumuz yerden teşekkür edebiliyoruz işte kendisine...
 • clamp'taki hatunların yaratırken bokunu çıkardığı karakterdir zagato. karakterini ve akıl yapısını incelersek kendisiyle karşılaştırılabilecek yegane karakter uçiha itaçi'dir. ama itaçi kusurludur, çok büyük hataları vardır kendi hikayesinde.
  zagato ise anasını satayım mükemmellik abidesidir. sihirli şovalyelerin mistik dünya'dan cephiro'ya çağrıldığını duyduğu andan itibaren yok emeraude'muş yok cephiro'nun geleceğiymiş gram umurunda değildir. emeraude'un özgürlüğü için bütün dünyayı karşısına almış, gerektiğinde de eline kılıcı alıp cellatları durdurmak için de savaş meydanına iinmiştir.

  kadınlar böyle bi karakteri izliyorlar izliyorlar sonra tepemize biniyorlar "niye böyle değilsiniz?" diye. lan kimse öyle değil ki!
 • çift kubbeli kabin tasarımı imzası niteliğindedir. cirkin ve orantısız bulduğum tasarımlar yapar.
 • zamanında volvo gtz modelini de tasarlayan italyan firma.