şükela:  tümü | bugün
 • zagreb'deki, simdiye kadar ictigim en guzel sicak cikolatayi yapan yerin adini hatirlayamiyorum, lotr tarzi bir ortamdi...

  brazil diye bir tekne-bar var, kucucuk mekanda belki 300 kisi balik istifi egleniyor.

  isic karti olanlara ucretsiz dondurma verilen, bunun yaninda menu alana 2 tane kazi-kazan verilen, insani kola-patateskizartmasi-dondurmaya bogan bir mekdanildsa sahip sehir.

  trenle istanbuldan gitmesi 30+ saat surer, ve gidis donus yalnizca 100 milyon tlya malolur... 3 ya da 6 kisi yolculuk etmek gerekir.
 • avrupanin en guzel sehirlerinden biridir kanimca. aksam 11'den sonra yemek de bulunur gece 3'ten sonra tramvay da calisir. turkcede biz bu sehre zagrep deriz. saloon diye bir mekanda cok eglendigimi animsiyorum.
 • bira'ya pivo diyen, ozujsko'dan baska bira tanimayan (tuborg ve tomislav disinda) bir sehir. cok görkemli bir de katedrali var. dogu avrupa'nin nerdeyse en güzel kızlarının bulundugu ufak ama güzel sehir.
 • yurdun dortbir yani demiraglarla nasil orülürmüs dünyaya gösteren, toplu tasimaciligin cok gelismis oldugu, genis park ve bahceleri ile güzel bir mimariyle donatilmis hos sehir. bogazici universitesi güney kampüsü alin sehir yapin, onu diyeyim ben size :))
 • simcity oynayan birisi tarafından hazırlanmış gibi duran, gayet derli toplu bir şehir.

  ulaşım sorunu cadde tramvaylarıyla ve tramvayın bittiği noktalardan başlayan körüklü otobüslerle çözülmüş. örnek olarak 17 nolu tramvayın inanılmaz bir şekilde 1-2 dakikada bir geçtiğine şahit oldum. arabalar tramvaya ayrılmış yollara izin verilenler bölümler dışında asla girmiyor. yayalar kırmızı ışıkta geçse dahi sürücüler duruyor. 3 gün süresince şehirde hiç korna sesi duymadım.

  şehirdeki eski binalar katı bir simetriyle inşa edilmiş... tiyatro binası ve mimara müzesi görülmeye değer yapılar. şehirde 6-7 tane büyük meydan var... eski şehire tünel benzeri 30 metrelik bir trenle çıkılıyor. meydanda adını unuttuğum katedral muhteşem bir yapı.

  ama insanlar gerçek anlamda tavukmuş, saloon denilen ve pek övülen gece kulubüne saat 23.00'de gittiğimizde mekan kapanıyordu... bir de en fazla 15-20 polis gördüm ve ne bir kaza, ne bir kavgaya şahit olmadım...

  ayrıca, bana söylenen bütün hırvat kızları güzeldir önermesinin de yanlış olduğunu fark ettim. tek farkları kilolarına dikkat edip, güzel giyiniyorlar...
 • (bkz: belgrad)
 • hirvatistan'in baskentidir..
 • animasyon konusundada bir numarali olan yerlerden biridir..
  (bkz: tale of tales)
 • son yıllardaki en kan dökülen savaşlardan birinde önemli rol oynayan bir devletin başkenti olması ve de 1995 yılında saldırılara uğramış olması sebebiyle aynen saraybosna gibi bir yıkıntı göreceğimi zannettiğim ama zannedilenin tam aksine pırıl pırıl, tertemiz ve oldukça bakımlı olan şehir. tipik bir avrupa şehrinden beklenen her şeyi vermekle birlikte çok fazla özgünlük, değişiklik barındırmıyor. güzel binalar, güzel heykeller, bolca yeşillik, olabildiğince cafe...gezmesi, iki gün kalması hoş ama bir ömrü geçirebilmek için fazlasıyla sakin.
 • radyosunda lili marlen turkusu calan sehir.