şükela:  tümü | bugün
 • anarşist red lotus lideri. bir guru laghima öğretileri fanatiği ve yeni nesil hava bükücü. earth queen'i hava büküp kendi nefesiyle boğarak öldürmeden önceki sözleri:

  "maybe i forgot to mention something to you: i don’t believe in queens. you think freedom is something you can give and take on a whim. but to your people, freedom is as essential as air. and without it, there is no life. there is only darkness.”

  "sana bir şeyi belirtmeyi unutmuş olmalıyım. ben kraliçelere inanmam. özgürlüğün senin verebileceğin ve anlık bir arzuyla geri alabileceğin bir şey olduğunu düşünüyorsun. ancak insanların için* özgürlük hava gibi bir gereksinimdir. ve onsuz bir hayat mümkün değildir. onsuz sadece karanlık vardır."

  (bkz: avatar the legend of korra)
 • "let go your earthly tether

  enter the void

  empty and become wind"

  sözler kendisine ait değil tabi, guru laghima'nın.

  tenzin, sen niye yaşıyon amına koyyım?! adam 2 ayda senin yıllardır uğraşıp olamadığın kadar iyi bir hava bükücü oldu. manyağın teki olmasaydı yeni ulusun önderi bile olurdu.
 • avatar the last airbender da general ıroh ne ise, bu seride de zaheer odur.
 • harmonik birleşme ile bükücü olmuştur. aşkı ile dünyaya bağlanmış ve sevgilisinin ölümünden sonra dünyevi herşeyle bağını koparıp uçmayı öğrenmiştir. anarşist midir nedir aynı zamanda.
 • çok afedersiniz komonist midir öyle bir şeydir. avatarı yok edicem triplerine girmese iyi çocuktu aslında.
 • --- spoiler ---
  uçmayı biliyorken zincirlerle yaşamak zorunda olan hava bükücüdür. avatar korra beyfendiden öylesine korkmaktadır ki korkusunu yenebilmek için yüzleşme ziyareti yapmıştır kendilerine. ruhlar alemine geçiş yapamayan korra'yı alıp ruhlar alemine götürmüştür zaheer. düşmanımın düşmanı dostumdur diyen zaheer kuvira'nın ortak düşman olduğundan bahisle kızımıza yardım etmiştir.
  --- spoiler ---
 • anime tarihinin gelmiş geçmiş en mükemmel villain’ı olmakla kalmamış, aynı zamanda kendisine en güzel diyaloglar yazılan kötü karakteri olmuştur.

  kendisinden bazı alıntılar ;
  1-when you base your expectations holding on what you see, you blind yourself to the posibilities of a new reality..
  -beklentilerini yalnızca gördüklerinle sınırlı tutarsan, kendini yeni gerçekliğin tüm olasılıklarına karşı kapatmış olursun..
  2-"let go your earthly tether
  enter the void
  empty and become wind"
  -dünyevi zincirlerinden kurtul
  boşluğa gir
  kafanı boşalt ve rüzgar gibi ol...
  3-"maybe i forgot to mention something to you: i don’t believe in queens. you think freedom is something you can give and take on a whim. but to your people, freedom is as essential as air. and without it, there is no life. there is only darkness.”
  -"sana bir şeyi belirtmeyi unutmuş olmalıyım. ben kraliçelere inanmam. özgürlüğün senin verebileceğin ve bir anlık arzuyla geri alabileceğin bir şey olduğunu düşünüyorsun. ancak insanlar için özgürlük hava gibi bir gereksinimdir. onsuz hayat imkansızdır. onsuz yalnızca karanlık vardır."