şükela:  tümü | bugün
 • laf sokmaya çalışıp sonra götüne baka baka kaçan sdp'li hırtları görmemizi sağlayan kadın.
 • verilebilecek en gerzekçe tepki verilerek kadıncağıza ''satılık'' muamelesi yapılmıştır. kadıncağız ne yapsın arkadaş, televizyona bakıyorsun, polise ''saldıran'' çapulcular, majinaller polisi tahrik ediyor derken ensesine tokat yiyen ''muhabir''. gazetelere bakıyorsun, imf'ye borcu sıfırlayan ve demokratik taleplere ''canını'' feda edecek bir başbakan. güllik gülistanlık bir memlekette sorun çıkartan bir takım ''çapulcu'' tayfası var gözüken *.
 • aynı görüşleri paylaşmamamız kendisine terbiyesizlik yapıldığı gerçeğini değiştirmeyen nine.

  fikrini, şiddete başvurup başkalarına zarar vermediği sürece, beyan etmek herkesin temel hakkıdır. eğer her akşam istanbul'da, ankara'da sokaklara dökülüyorsak, bu zahide nine gibiler de fikrini özgürce dile getirebilsin diyedir.
 • halka kendini doğru anlatamayanlar yüzünden eylemcilere olumsuz bakacak olan kadın. 1 mayıs meydanında da buna benzer bir yaklaşım görmüştüm kimi sol gruplar tarafından ki nereden tutsanız elde kalır. zıt düşünen bir kişiye düzgünce derdini anlatamazsan sen kime dert anlatacaksın ki? kadının tavrı hiçbir faşizm içermiyor o vakit senin de derdini anlatma olanağın var, terslemek neyin çözümü. biraz geciksin basın açıklaması çok mu zor. 1-2 dakka lafını anlat.
 • bu nine bazı kesimleri savunsaydı #dirennine olacaktı. fakat kimseyi savunmadan sadece tepkisini gösterdiği için akp'li, hatta ''git arkada sana para verecek''gillerden olmuştur. çünkü onlardan değilsen muhtemelen akp'lisin sen teyzem. yandaşsın, liboşsun,köylüsün, cahilsin.

  ah be güzel ninem, yapılırmıydı bu.

  not: gsp'yi (grup seks partisi) destekliyorum. seçimlere katılmaları halinde oyumu vereceğim. ayrıca marksistten hallice, yüzeyden leninistim. bu ideolojilerin pratiklerini uygulamaktayım. komün düzeninin gelmesini arzu ediyorum.
 • şu videoyu ele alın mesela. buradaki gibi bir kazanım elde edebilirdi bu aktivistler ama diyalog geliştirmek yerine hadi ordan tarzı gönderdiler. ne zaman birbirimizi dinlemeyi öğreneceğiz, çok merak ediyorum.
 • ortalığı alevlendirmeye çalışıp gezi parkı destekçilerinin bu olaya sessiz kaldıklarını söyleyen "provokatörler" olmuş. şu teyzeyi kişisel masturbasyon aracı olarak kullanmak yine de şahsınıza kalmış ama bir direnişçi olarak ifade etmeliyim ki çok çirkin olmuş bu yapılan. herkes bir diğeri ile aynı fikirde olmak durumunda değil. insanlar, olayları tamamen tarafsız bir gözle izleyip bir çıkarı olmadan dahi aksi yönde düşünebilir ya da fikir beyan edebilir.

  çok net bir biçimde sivil demokrasi sınavından geçiyoruz. tek dileğim halkın kazanması. özgürlükse konu, herkes için!

  ayıp edilmiş ninedir. bulunup ziyaret edilmesi, özür dilenmesi ve eğer izin verirse bu olayların neden çıktığı kendisine anlatılmalıdır.
 • kendisine ayıp edilmiş olsa da, bu ordaki insanları bağlar.
  bu direnişte demokratik haklarını kullanan veya sadece ordan geçmekte olan insanlar öldü, gözü çıkarıldı, 8000 kişi yaralandı, yüzlercesi tutuklandı.
  bu gerçek varken nineye sahip çıkalım fasa fiso kimse kusura bakmasın.
  insanlar polis şiddetinden öldü.. bu gerçeği kimse başka şeylerle örtbas edemez. ne akp sevginiz, ne tayyibin götünün kılı olmanız polis devletinde yaşadığımızı keyfi uygulamalarla canımızı kaybedebileceğimiz gerçeğini değiştiremez.
  hala mideniz kaldırıyorsa gidin yalamaya devam edin.
 • basın kurbanı olmuş ninedir. o da herkes gibi düşünüyor ama o kadar yanlış bilgiler veriyorlar ki böyle internetten ya da doğru haber kaynaklarından uzak kişilerin kafası karışıyor. teyzenin normalde tüm direnişçilerle aynı düşündüğü belli. ama direnişçilere kızıyor. şimdi kime kızacaksın? direnişçilere mi teyzeye mi? ben basına kızıyorum işte. orda susturan adama kızıyorum. imkanları olup bilmeyenlere kızıyorum. imkanı olmayanlara -bu teyze gibi- anlatmayanlara kızıyorum.

  en baştan beri söyleniyor üstelik. gezi eylemi halkındır. kimse ayırt etmiyor muhafazakar, kemalist, kürt, türk, başörtülü, açık ya da her ne ise. olay ne olduğun değil ne düşündüğün. zaten mantıklı bir insan gerek akp li olsun gerek olmasın bunu destekler. bunu sürekli kalıba sokmaya çalışmayın artık. bu teyzeyi bile kalıba sokmaya çalışıyorsunuz.

  insanlar demokratik hakkına sahip çıkmalı. yasaklar onu rahatsız etmediği için ne gerek var diyenler karşı çıkanlara nankör diyenler biliyorum ben. insanlar seslerini çıkarıyor diye kızanlar da var. bugün onlar kızarken yarın seslerini duyurmak istedikleri zaman kimse yok diye de kızacaklar. bu böyle çünkü. ya da sesini çıkardı diyelim. karşı tarafın sesini kısmaya çalışanlar da var.

  kendin bağırırken o teyzenin sesini kısmaya ne hakkınız var sizin? öyle yapacaksan kendin bağırmışsın neye yarar şimdi? bağırdığından ne farkın kaldı ki?
 • para muhabbetini yapanın haltettiği ninedir.ne diyecekti ya o teyze?cnn, ntv izliyorsa o insanları tabiki terörist sanacaktı.bir de tersini düşünün.kazlıçeşme de biri "özgürlüğünüz için mücadele edin" deseydi böyle ortaya çıkıp nasıl davranılırdı bir de o kısmını düşünün.şimdi burada gelip o kalabalıktaki tek bir salağı eleştirmek, bokun gelip sidiği eleştirmesi gibi birşey.
hesabın var mı? giriş yap