şükela:  tümü | bugün
  • pek yakında yazar olarak sözlüğe adım atacağını umduğum bir adet çaylak. biyolojik yaşı 22 olmasına rağmen kendisini 58 hisseden taze. kendisine artık ehtiyar diyebilirmişiz.
  • turkuler sevdamiz felsefesini dustur edinmis ustad. kalemi kavi, yuregi her dem guzel olsun.
  • uzun zamandır entry'lerini bu kadar beğenerek takip ettiğim bir yazar eklenmemişti listeme. çok değerli yazarların / badilerin arasına girip kendini okutan sevimli insan.
  • bugüne kadar sözlükten tanıştığım en yaşlı yazar. kendisi 14000 (ondörtbin) yaşında. kendisi ilk insan olabilir hatta sözlüğün ilk yazarı olduğunu tahmin ediyorum. yani yeşil ışığını yakmadan önce bir kere daha düşünün.
  • karması olmuş 600, (kendisi tam bir bal küpü) bu arada kız senin ağzın bal yesin, neyse işte, hâlâ bana sözlükle ilgili soru soruyor yau, soruyor efendim durduramıyoruz. ***
  • yeni yaşının, istediği işleri getirmesini dilediğim yazar*..
  • gün itibariyle ilk şiirimi kendisine yazdım. ilk şiirim böyleyse kendisi 50 yaşına gelince yazacağım şiir kim bilir nasıl olur düşünemiyorum bile. sanmasın ki ama her doğum gününde ona şiir yazacağım. bir bugün yazdım bir de ellisinde yazarım. diğer yıllarda kendime yazarım.
  • doğum günü badisi. geçen sene doğum gününde işsizdi, yeni yaşının istediği işleri getirmesini dilemiştim. üç vakte yok yok bir haftaya kadar işe başlamıştı. şimdi ne dilesem acaba diye düşünmüyor değilim. aklımda birkaç şey var ama bakacağız artık*

buradan kendisine bir not: yaptığım uzun araştırmalar sonucu, ikizlerin farklı zamanlarda doğabilecekleri öğrenmiş bulunuyorum. bu süre yedi güne kadar çıkıyormuş hatta. bana böyle bir bilgi geldi, bir işaret olabilir sanırım.

son olarak 19 yaşında olan badime benden gelsin..

http://www.youtube.com/watch?v=7gpg-wsuqzy
  • yaşadığı şehirde bir karışıklık olduğunda direkt aklıma gelip bir şey oldu mu diye endişelendiğimi fark edince aslında hayatımda gerçek anlamıyla bir yeri olduğunu fark ettiğim, biricik badim. mahlasının çağrışımının aksine son derece gerçek ve samimi olduğunu konuştukça anlayabileceğiniz dünya tatlısı insan.

müzik dünyasının yeni neferi *.
  • kislar zordur,
    soguk en aci ayaziyla iliklerine islediginde,
    savunmasiz,
    sarilacak kucak,
    isinacak nefes yokken,
    umutsuz gecelerde titreyerek ölürken,
    beklersin,
    kar yagsa diye,

bir kar tanesi en zor durumdayken
    mutlu eder diye kucuk yüreğini,
    alir cocukluguna götürür seni,
    yorgunlugu uzerine cokmemisken hayat denilen sey,
    o kar tanesi cigligin olur,
    umudun olur,
    kimselere anlatamazken derdini,
    kimseler anlayamazken seni,
    ne kadar usudugunu,

beklersin hep,
    ıstegin bir kar tanesi,
    sadece,
    avuclarina aldigin kaybolup gitmesin diye,
    bitmesin istersin mutlulugun,
    bir saniyelikte olsa,
    ama kar yagmaz,
    kislar hep zordur,

beklemekle gecen omrun,
    kisin en karanlik gunlerinde,
    seni usutur,
    acimasiz ve imkansizdir sanki,
    mutluluk,
    yitip gittigini dusunurken,
    olmek icin bile tembelken,
    ve ufacik bir kar tanesi bile senin degilken,

kislar zordur,
    bitmeyecek sanirsin,
    bir goz acip kapamasi kadar cabuk ve degersiz gecip gitti derken omrun,
    kisacik mutluluklari bile sana cok gorurken,
    hic ummadigin an,
    bir kar tanesi gelir,
    hic erimeyecek,
    hic bitmeyecek,
    kisin ortasinda,

sadece bir tane kar tanesi...

o.b

kar tanesi kadar saf ve guzel insan,
    ne yazsam acaba senin icin...
    yarin gune baslarken pencereden baktiginda beyaz bak.