şükela:  tümü | bugün
  • pek yakında yazar olarak sözlüğe adım atacağını umduğum bir adet çaylak. biyolojik yaşı 22 olmasına rağmen kendisini 58 hisseden taze. kendisine artık ehtiyar diyebilirmişiz.
  • sözlüğün en iyi niyetli, kurallarına uymak, düzgün yazmak için her şeyi yapan, son derece mükemmel bir yazarı. aynı zamanda pek bi sevdiğim samimisinden bir arkadaşım. onda bu potansiyeli görüp kendisini sözlük semalarına bırakan kendimi ayrıca takdir ediyorum. tebrik de ediyorum ama pişman mıyım bir sor? evet tabisi de pişmanım, kim olmazdı ki? şimdiye kadar sözlük hakkında ssg'den daha fazla soru almış bir insanım ben, hem de tek bir kişiden, düşün. neyse ki çabuk koşturmaya başladı da bıraktı o işleri. ama gel bi de bana sor. sorma aslında çok doluyum. ya da sor sen anlatmam lazım o sorularını. aslında sorma çünkü anlat anlat bitmez, kim yazacak şimdi o kadar şeyi? zaten nasıl agresif cevaplar veriyorsam, o da bana çok hoş cevaplar veriyordu karşılığında; arkadaşlık ilişkimiz bu yüzden arkadaştan çok, sürekli kavga eden iki kardeş ilişkisine döndü, bence daha hoş oldu ama o bilmiyor bunu. sinirlenince çok tatlı oluyordu ben ne yapayım? neyse şimdi bu entry için kim bilir neler der bana o yüzden bu kısmı burada bırakayım, başka şeylere geçeyim. :)

efenim kendisi değişik mi değişik, komik garip bir insandır. bazen öyle muhabbetler yapar ki, insan karşısında konuşamayacak duruma gelip, gözyaşlarına hakim olamayabilir. ama bilmeyen de bilmez hani bu yönünü. hatta bazen bu yönünü bir tek ben biliyorum sanırım diye düşünüyorum, bilmem doğru mu? gerçi bir de dayısı var ama o ayrı bir dünya sanırım, o konuya girmeyelim şimdi hiç.* mesela biriyle ciddi bir konuda gayet normal bir muhabbet yaparken içinden neler geçiyor, neler düşünüyor çok merak ederim. başkası etmez, çünkü bilmez. eder mi? yoo niye etsin? ederse gelsin söylesin ama sanmıyorum.

sonuç olarak doğallığına içtenliğine, hoşsohbetliğine ve samimiyetine hayran olduğum, sorularıyla bu hayranlığımı bir türlü bozamayacak şahsiyet. senelerdir bana değişik şekillerde hitap etmesine o kadar alıştım ki bi bu huyunu bırakırsa bozuşabiliriz ama. 18 martta bana conkbayırı demişliği var, öyle de bi insan kendisi. peki benim buna alışmam?

ayrıca kendisini sözlüğe mi sigaraya mı alıştırdım belli değil. yakında bıraktırma çabalarıma başlamayı düşünüyorum, şimdi o düşünsün :)
  • turkuler sevdamiz felsefesini dustur edinmis ustad. kalemi kavi, yuregi her dem guzel olsun.
  • uzun zamandır entry'lerini bu kadar beğenerek takip ettiğim bir yazar eklenmemişti listeme. çok değerli yazarların / badilerin arasına girip kendini okutan sevimli insan.
  • bugüne kadar sözlükten tanıştığım en yaşlı yazar. kendisi 14000 (ondörtbin) yaşında. kendisi ilk insan olabilir hatta sözlüğün ilk yazarı olduğunu tahmin ediyorum. yani yeşil ışığını yakmadan önce bir kere daha düşünün.
  • karması olmuş 600, (kendisi tam bir bal küpü) bu arada kız senin ağzın bal yesin, neyse işte, hâlâ bana sözlükle ilgili soru soruyor yau, soruyor efendim durduramıyoruz. ***
  • yeni yaşının, istediği işleri getirmesini dilediğim yazar*..
  • gün itibariyle ilk şiirimi kendisine yazdım. ilk şiirim böyleyse kendisi 50 yaşına gelince yazacağım şiir kim bilir nasıl olur düşünemiyorum bile. sanmasın ki ama her doğum gününde ona şiir yazacağım. bir bugün yazdım bir de ellisinde yazarım. diğer yıllarda kendime yazarım.
  • doğum günü badisi. geçen sene doğum gününde işsizdi, yeni yaşının istediği işleri getirmesini dilemiştim. üç vakte yok yok bir haftaya kadar işe başlamıştı. şimdi ne dilesem acaba diye düşünmüyor değilim. aklımda birkaç şey var ama bakacağız artık*

buradan kendisine bir not: yaptığım uzun araştırmalar sonucu, ikizlerin farklı zamanlarda doğabilecekleri öğrenmiş bulunuyorum. bu süre yedi güne kadar çıkıyormuş hatta. bana böyle bir bilgi geldi, bir işaret olabilir sanırım.

son olarak 19 yaşında olan badime benden gelsin..

http://www.youtube.com/watch?v=7gpg-wsuqzy
  • yaşadığı şehirde bir karışıklık olduğunda direkt aklıma gelip bir şey oldu mu diye endişelendiğimi fark edince aslında hayatımda gerçek anlamıyla bir yeri olduğunu fark ettiğim, biricik badim. mahlasının çağrışımının aksine son derece gerçek ve samimi olduğunu konuştukça anlayabileceğiniz dünya tatlısı insan.

müzik dünyasının yeni neferi *.