şükela:  tümü | bugün
 • kaş'ta bulunan, bahçe içerisinde muhteşem mezeleri, yumuşacık mangalda etleri ve sıcacık çalışanları olan mekan.
 • farsça'da tat alma kuvveti anlamına
  gelen kelime. ayrıca kaş'ta bulunan, mis gibi etlerin, taptaze mezelerin rakıya katık yapıldığı, sahiplerinin dünya tatlısı bir çift olduğu dünya güzeli. kendi sevdikleri müzikleri çalan, kafasina göre mekan. mutlaka gidilesi, o sucuktan yenilesi...
 • mezeleri, etleri güzel; kedisi köpeği bol mekan. çakıl taşlı bir bahçesi var.
 • şimdi bi arkadaşa tavsiye ettim, gidin mutlaka diye. ağzım dilim sulandı.
 • şu anda içinde bulunduğum, rezervasyonla geldigim halde meze siparişlerinden tam bir buçuk saat sonra ana yemeklerin son derece eksik bir sunumla geldiği, bazı yemeklerin pişmemiş olduğu ve tüm bu sıkıntıların hiç farkında olmayan, yemeklerin gecikmesiyle ilgili de hiçbir özrü olmayan bir mekandır. çok aç olan birinin giderken bir daha düşünmesi gereken yerdir.
 • kas'ta ugranmadan, yemek yemeden, 2 kadeh rakisini icmeden donulmemesi gereken mekan. bir restorant ne kadar sirin olur, bir sehire ne kadar yakisir burada yasayabilirsiniz. ha tabi bir de parmaklarinizi orada birakma ihtimaliniz var tabii ama ona da yapacak bir sey yok.
 • rezervasyonsuz gidilmemesi gereken, yemek kalitesi olarak çok başarılı ama müşteri ile muhattap olna açısıbdan da bir o kadar başarısız bir mekan... klasik olarak alkol almayacak müşteri s.ktirsin gitsin mekanda masa boşalsın kafasındalar... ayrica sahte güleryüz ve ilgi de sırıtıyor... yine de katlanırım sırf yemek kalitesinden ötürü diyenlere önerilir...

  müşteriye "siparişlerinizde rakı göremeyince hemen ana yemekleri getirdik" denmez sığır gibi...
 • kötü müzik dinleyemediğiniz, kötü denize giremediğiniz ve kötü yemek yiyemediğiniz güzide tatil beldesi kaş'ın bir harikası.

  arap mutfağının, özellikle hatay lezzetlerinin keyifle, rakıyla, muhabbetle tüketilebileceği kendi halinde bir mekan. çakıl taşlarının üzerinde, ihtişamlı ağaçların hışırtısı altında hiç pişman olmayacağınız mezeler ve etler yiyorsunuz. atıştırmalık olarak servis edilen üç çeşit tereyağının lezzeti hala damağımda.

  fiyatlar çok ucuz olmamakla birlikte uygun. servis çok hızlı olmasa da rahatsız edici değildi. sizinle ilgilenen insanların samimiyeti, nadiren yemek yediğiniz yerlerde bence çok da önemli bir kriter değil. bu açıdan, sorularımıza verdikleri cevaplar ve yardımcı olma şekilleri konusunda olumsuz yorum yapmayacağım. daha iyilerini gördük, o ayrı. gel gör ki; zaika, yemekleri kadar ortamından da keyif alınan bir restoran. kaş'ın atmosferi içinde nereye gitseniz mutlusunuz. haftasonu yer sıkıntısı olabilir. haftaiçi sallana sallana gidip, tadını çıkarın.
 • kaşın saklı hazinesi. burada nereleri gezdik, nerelerde yemek yedik, ama böylesini görmedik. zaikas adlı
  yemek, eti marine etmede sanat nasıl icra edilir öğreten türden. inanılmaz yumuşak bir et, yoğun et tadı. parça et şeklinde geliyor, ama adana gibi geliyor. bunun dışında harika ali nazikleri var. çıtır beyti de aynı şekilde. yukardaki yorumlara bakınca biraz üzüldüm açıkçası, çünkü bizimle ilgilenen eleman oldukça sempatikti, yemeklerin gelmesinde de sıkıntı olmadı. güzel yer gerçekten. içki konusunda da, öyle bir yemeği içkisiz yemek de garip. içkinizi de söyleyin. öyle bir yemek her yerde yenmez.
 • kaş'ta yenebilecek en güzel eti, kebabı ve mezeyi, "tatil yöresinde kazıklanmak" endişesi olmadan yiyebileceğiniz yegane mekan. yemek öncesinde aperatif olarak getirdikleri baharatlı tereyağlar bile muhteşemdir. rezervasyon yaptırmakta fayda var, zira gidip de yer bulamamak var.

  http://zaikaocakbasi.com/