şükela:  tümü | bugün
  • önceden bu adamın tarzından çok istifade etmiştim. bir aydınlanma sürecinden geçiyordum ve ilk adımlarımı onun ile atmıştım. zamanla onun fikirlerindeki bozuklukları farkettim, vehhabiliğin yayılmasındaki çalışmalarından dolayı ise onun hakkındaki düşüncemden vazgeçtim. albani gibi adamlar için, onlar benim önderim, ne öğrendiysem ondan öğrendim falan demesi zaten bardağı taşıran son damla olmuştur. aydınlanma sürecindeki ilk basamağım meğerse çürükmüş. nasıl ki bazı hastalara verilen bir ilaç, başka bir hastanın ölümüne sebebiyet verebiliyorsa, bu adamın bana olan tesiri de o şekildedir. belki bir başkasını yoldan çıkartırdı ama benim için bir ilaç idi. ama şükürler olsun ki beni yalnız bırakmayan gerçek allah(cc) dostları sayesinde yoldan çıkmadım.

allah(cc) ehli sünnete yöneltsin onu, zekasını ve gücünü o yolda harcar inşa'allah.
  • şöyle bir herif (bkz: mohamed nazim/#20836377).
  • özellikle ateistlerin korkulu rüyası.
  • bu adam her ne kadar "karşılaştırmalı dinler" konusunda büyük bir alim olsa da yeni çıkan bir akımı savunmakta tartışmalarında.çağımızın en büyük tehlikelerinden biri mezhepsizlik.her ne kadar kuran ve hadisleri uyulmalı herhangi bir mezhep kuran'da yasaklanmıştır dese bile peygamber efendimiz'in(sallahu aleyhi ve sellem) sahih hadislerinden bir çok içtihat çıkartılmıştır.örnek verilecek olursa şafi mezhebinde mahremi olmayan bir kadına dokunmak abdesti bozarken hanefilerde böyle bir uygulama yoktur.ancak iki alimde dayanaklarını farklı hadislerden alır.her ne kadar allah-u teala'nın katında doğru bir ise de içtihatı doğru bilene iki ecir(sevap) yanlış bilene ise bir ecir vardır.bunu peygamber efendimiz'in(sallahu aleyhi ve sellem)hayatında örnekleri de vardır.bunun yanında bu dört büyük alim hakkında da (imam-i azam ebu hanife · imam-i safii · imam-i hanbeli · imam-i maliki. ) onların çıkışını önceden haber veren sahih hadisler mevcuttur.tekrar sahih hadislere baktığımızda bazı konularda sanki bir zıtlık varmış gibi durur eğer mezhepsizliği savunursa bir kişi islama karşı kullanılabilecek bazı kozlar üretebilir fakat büyük imamlarımızın içtihatları böyle bir saldırıyı bertaraf etmiştir.toparlarsak : kuran ve hadisleri kendi çapımızda yorumlamak çok tehlikeli bir sonuca götürür.ehli-sünnet vel cemaat itikadı yalnızca nakillerle hareket eder.bu yüzden zakir hocanın bu görüşünü benimsememek gerekli ve dikkatli olunmalıdır.
  • laf ebesi bir üstat ...
  • iyi bir hatip.

ara sıra feci yarıyor, dağların olduğu yerlerde depremlerin daha fazla oluşunu açıklayışı on numara.

--- spoiler ---

yine kendisinin yaptigi bir konusmadan sonra sorulan sorulardan biri
    siz diyorsunuz ki, kur'an da "daglar dunyaya bir kazik olarak cakilmistir ki, dunya sabit dursun" diye ayetler soyluyorsunuz, pekala bana sunu aciklar misin, neden daglarin oldugu bolgelerde daha fazla deprem, zelzele vs. oluyor?
    el cevap: "hastanelerde bolca doktor var ve insanlari iyilestirmek ana gayeleri, ama neden hastanelerde daha cok insan oluyor?" gibi basit bir analoji ile cevaplandirmak istiyorum.

--- spoiler ---

bunun dışında, bilimsel gelişmeleri az çok takip eden, okuduğu cümleyi doğru yorulmayan herkes kendisini izlerken saçmaladığını farketmiştir zaten de, sağolsun greener nautilus zakir naikin türkçe altyazılı meşhur videosuna cevap hazırlamış. http://www.youtube.com/…=dpimwcfhkrg&feature=relmfu
  • bunlar kuran'da yazıyor zaten anabilim dalı başkanı. hazırladığı video da zaten kuran'da yazıyor bunlar isimli eserin yeni baskısı.
  • (bkz: at kafası)