şükela:  tümü | bugün
 • yunanistanin ionian adalar toplulugundandir. onemli yerlesim yerleri tragaki, laganas, tsilivi, agios nikolaos ve kalamaki dir.
 • akdeniz 'de deniz kaplumbagalari yuvalama alanlari icerisinde bir numarali bolgedir.
 • bünyesinde şu şekil sahiller de bulunduran kısmi cennet.
  http://ealuxe.com/…05/navagio-zakynthos-greece1.jpg
 • yunanistan'ın güneyinde 35.000 nüfuslu turistik bir ada. adanın tarihi ikiye ayrılıyor. 1953 yılında yaşanan büyük bir deprem sonrasında yeniden yapılanmış. adanın en önemli gelir kaynağı turizm. herkes turizmle ilgilenyor. evinin bir bölümünü otele çeviren insanlar turizm dışında zeytincilikle ilgileniyorlar. adanın her yeri zeytin ağacı dolu ama kahvaltıda bir tane bile zeytin yok. bunun nedeni burdaki zeytinlerin sadece yağ olarak iyi olmasıymış.

  adanın bir tarafındaki kıyı kesimi yüksek kayalık, bu bölgede foklar yaşıyor. diğer kısmı ise kum sahil. buralar da deniz kaplumbağalarının yumurtlama bölgesi. adanın yüksek kesimlerinde kilise ve birkaç tarihi bölge var. tavernalarda akşamları güzel yemekler çıkıyor.

  adanın havaalanına tek bir hava yolu geliyor. olimpic airways. en ürkütücü şey de bu. atina'dan adaya kalkan uçakların hepsi pır pır uçak. ha düştü ha düşecek diye diken üstünde gidiyorsunuz. atina'dan uçakla 40 dakika sürüyor.

  adadaki arabaların kalitesi oldukça yüksek. insanlar ılıman ve misafirperver. okullarda çocuklar az, eğitim kalitesi yüksek. yunan adalarında tatil yapmak isteyenler için gayet güzel bir mekan.
 • yunanistan ın son yıllarda en çok turist çeken adası. sahilindeki gemi enkazı ortama ayrı bir güzellik katmakta.

  http://studentweb.hunter.cuny.edu/…ands, greece.jpg
 • en kuzey ucundaki mavi magaralariyla da unlu, ion adaları bolgesinin guneyindeki ada.
 • dünyada cennetten bir köşe gibi, insanın başını döndürecek güzellikte bir adadır. adaya deniz yoluyla ulaşmak için atina veya patras'dan feribota binmek isteyenler yanılır. çünkü bu adaya sadece adanın karşısındaki kastro kyllini ve italya'da brindisi limanlarından feribotlar çalışır. kastro kyllini'den de 8-10 evro civarına bilet alınarak gidilebilir.
 • yunan adası kartpostallarında bembeyaz bir kumsalda batık bir geminin durdugu koyun bulunduğu adadır..
  benim için girit'ten alınmış olan hediye bir kitap ayracı ile başlayan maceradır.
  burası neresi diye diye sonunda bulduğum ve sonunda bu yaz tatilinde gittiğim adadır.
  santorini ve mykonos'a göre büyük, girit'e goreyse oldukca kucuktur. 1 gunde adanın hepsini araba ile dolasabilirsiniz.
  ada merkezi klasik bir yunan adası görünümündedir. ama kesinlikle "bir adaya gidiyorum, harika deniz ürünleri yiyeceğim hayaline kapılmayın, musakka ağırlıklı bir greek mutfagı heryere hakim. argasi kalabalık merkezlerinden biri olup merkezin tam göbeği ingilizler için inşa edilmiş gibidir. diğer bazı benzeri merkezler ise laganas, porto nikolas, capse skinari ve keri'dir.
  port nikolas'tan kefalonia'ya feribot almanız mümkün, gunde bir kez 09:45'te kalkan feribot aynı gün 18:30'da zackyntos'a geri döner. giden feribot kefalonia'da livathos'a varır. eger arabanız, motorunuz vb yoksa ya taksi çağırıp 20 euro verip sehir merkezine gitmek zorunda kalırsınız ya da hemen yokusun yukarısındaki restoranda birseyler yiyip 20 dk yuruyerek dik merdivenlerden inerek muhtesem bir koyda denize girebilirsiniz.
  kefalonia'da herkes inanılmaz misafirperver. hele türk olduğunuzu duyan herkesin verdiği tepki aynı "binbir gece"...hiç seyremediğim için yorumda bulunamadım ve herkes de inanılmaz sasirdi..
  en muhtesem kapuska'yı merkezde (limana yakın bölgede) dimitri's tavern'de, en harika greek salad'i latvias tavern'de, en harika deniz ürünlerini 'agnadi tavern'de yiyebilirsiniz.
  benim için en güzel deniz (ılık) laganas'ta ve keri'deydi. en soguk deniz ise (aynı zamanda da taslı) porto nikolas civarındaydı.
  santorini, mikonos ve girit'i görmüşseniz gidilebilir ama onları görmeden gitmenin pek bir anlamı yok diye düşünüyorum ben.
  krizin vurmus olduğu yunanistan'da ada içinde merkezde hiçbir restoranda kredi kartı geçmiyor. nakit paranız azsa dimdizlak kalabiliyorsunuz.

  herseye ragmen ship wreck için görülmeye değer..gerci aynı anda 200'er kişilik 2 feribotun yanaşmasıyla tam da bir et pazarının ortasındaydık ama yine de hayatımda görmediğim bir deniz ve de kumsal rengi gördüm...adaya geliş sebebimi hatırladım...gördüm rahata erdim..
  blue caves gercekten de inanılmaz...kaya yapısının kalkerli olması nedeniyle kapkaranlık magaralara girip denizin dibine baktıgınında bembeyaz kayalar sayesinde dipten fışkıran mavi ışığa inanamıyorsunuz...
  kalacak otel icinse mirabelle hotel biçilmiş kaftandır: www.mirabellehotel.gr/
 • insanların public fuck mekanı olmuş diyollaa.

  http://www.milliyet.com.tr/…010/1289399/default.htm
 • bu adada bulunan ünlü gemi batığı sahili şu noktadır.