• üst ek: görüntüsü de var.

9 şubat 2022 kemal kılıçdaroğlu açıklamasında kılıçdaroğlu'nun söylediği söz. "erdoğan 31 aralık'ta imzaladığı zammı geri çekene kadar elektrik faturamı ödemeyeceğim," demiştir videosunda. elektriksiz mi kalacak, o süreçte ne olacak zamanla göreceğiz.

ek: altlarda bir suser, saati mi mühürleyecekler, kırar açarsınız yazmış. evet saati mühürlüyorlar ödemediğinizde (kendi apartmanımızda, gözümün önünde oldu), mührü kırarsanız da muhtemelen ceza bedeli olacaktır. yani bir fatura ödememe durumu olur olmasına da, nereye kadar olur bilinmez. :)
  • kısa bir cümle olsa da cumhuriyet tarihinde ender rastlanan bir etkiye sebep olacak açıklamadır.
  • abi denedim işe yaramıyor . bende ödemedim ama gelip elektriği kesiyor vicdansızlar.
  • kemal kılıçdaroğlu'nun açıkladığı olay.. şimdi iktidar zamları geri alsa bir dert, almasa bir dert.

halk için zaten bir dert de, iktidar için de zor bir durum. zamları geri alsa, "kılıçdaroğlu bastırdı ve zammı geri aldırdı" diyecekler. zamları geri almasa bu sefer de zamlardan dolayı bunalan halk iktidardan daha da bir soğuyacak. birkaç puan oyları birden düşecek...

iktidarı fena sıkıştırdı..

edit: faturayı ödemediği takdirde kılıçdaroğlu'nun elektriğinin kesilmesi hususunda da olabileceklere dair tahminlerimi de şurada yazdım.
    (bkz: kemal kılıçdaroğlu'nun ev elektriğinin kesilmesi)
  • bence hep beraber. ..ülkeyi hepimizi soyan çeteye karşı duralım.
  • bunu yapacak yüreğimiz var da, onların bizi elektriksiz bırakmayacak vicdanı yok be.
  • oldukça önemli açıklama. muhalefetten beklediğimiz bu tarz somut adımlar. yarın halkı isyana çağırdı diye dava açarlar ama olsun..
  • ben de varım, keserlerse de allah kerim, buluruz bir çaresini.
  • bu çağrı sanıyorum ki kılıçdaroğlu'nun adalet yürüyüşünden sonra gerçekleştirdiği en büyük sivil itaatsizlik eylemi olucak.
  • elektrigi odemeyin, taksitleri, kredi kartlarini, kredileri, borclari hic birini kimse odemesin. sistem dursun...bence cok mantikli hareket.
hesabın var mı? giriş yap