şükela:  tümü | bugün
  • koridor yayıncılıktan çıkan bir ken grimwood kitabı daha.

--- arka kapak spoiler ---
    ya sizi bekleyen bir son olmasaydı...

hayatındaki insanlar birer birer siliniyor. kocaları, sevgilileri, ailesi ve arkadaşları yaşayıp ölüyor ama o hep aynı kalıyor. sevdiklerini kaybederken hep çaresiz. insanlar onun neden sürekli genç göründüğünü merak ettiğinde ise yer değiştirmek zorunda. tüm olasılıklar karşısında üç yüz yıl yaşamış biri olarak yanlış bir şey söylediği an, zaman çarkı tepetaklak olabilir.

elise tıbbi bir mucize sonucu ebediyen genç kalacaktır. hayatı üç yüz yıl önce başlamıştı. versailles sarayı'nda, 14. louis'nin hükmettiği bir devirde. ilk kez her şeyi göze alıp sonsuz gençliğinin sırrını, sevdiği adamla paylaşmaya karar verdiğinde bu isteğinin neden olacağı tehlikeleri (hem kendisi hem de tüm dünya için) hayal bile edemez. bilim bu duruma yanıt verecek bir seviyeye ulaştığında ancak birileri onun çaresizliğini görebilecek.

sonsuza dek yaşamak ve hiç yaşlanmamak... bir tek kırışıklık ve kırlaşmış saç için her şeyini vermeye hazırdır elise. yalnızca sıradışı bir kahramanın hikayesi değil aynı zamanda insanlığın en tutkulu arayışının büyüleyici bir keşfi.

--- arka kapak spoiler ---

http://www.dr.com.tr/…n/macera/urunno=0000000383643
  • ken grimwood'un elise adlı 1979 tarihli romanının türkçedeki ismi.
  • bugüne özel d&r 'ın internet sitesinde 5 tl'ye satılan kitap. normalde fiyatı 16 tl. hiç beklemeden koyuyoruz sepete.

http://www.dr.com.tr/…n/macera/urunno=0000000383643
  • ken grimwood'un kitabı olan için :

hiçbir şeyin doğru düzgün açıklanmadığı, sanki yazarın yarısında canı sıkıldığı için "falan filan, olaylar olaylar, bitti" diyerek toparlamak istediği izlenimini verdi bana. romandan çok bir roman trailer'ı gibi.

--- spoiler ---

patrick'in karısına olan sevgisi, sonunda olan olayı destekleyecek kadar açıklanmamış. uyuşturucu kısımları, tatilleri, öğrendiği zamanki tepkisi vs çok havada.
    elise araştırmalar yapıyor, tıp dünyasını takip ediyor, neredeyse bir doktor kadar cok bilgisi var bu alanda, üstüne düşünmek için de 300 yılı var ve bugday bilmemnesi hastalığı aklına gelmiyor hiç?
    revel'le olan ilişkisi, isyan ve büyücü sanılma kısımları hep "yahu sayfa oldu 200, hala bir yere bağlamadım" düşüncesiyle sanki çok çabuk geçilmiş.

--- spoiler ---
  • karanlık ve işığın savaşını yepyeni bir dünya üzerinde anlatan fantastik roman. son kitabının çıkmasını sabırsızlık içinde bekliyoruz.
  • arkasını okuyunca bırakamadığım kitap.

--- spoiler ---

patrick annem n'aptın sen?

--- spoiler ---
  • ışık yaksın bu kitabı; bir fantastik kurgu okuru olarak okuduğum en görkemli serilerden biri diyebilirim ancak çok tehlikeli bir kitaptır. eğer benim gibi kolleksiyon yapmaya gönül verdiyseniz muhtemelen kalın ciltli olan kitaplarını almak isteyeceksiniz ancak tanesi yaklaşık olarak 50tl ki serinin 13 kitaptan fazla kitap içerdiği hesaba katılırsa... matematiği siz yapın. ama annem gibi kitaba verilen para boşa gitmez düşüncesinde iseniz;
    --- azıcık spoiler ---

efendim şimdi bu kitapta zaman çarkı denilen bir olgu var ve bu çark sürekli kendini bir şekilde tekrar eden ve her insanın kaderini belirleyen ip ya da ağlarını ören bir çarktır. karanlık varlık, vakti zamanında bir erkek aes sedai imiş ancak binyıllar boyunca yaptığı kara büyüler sonunca, tek gücün eril kısmını kirletmiştir ve bunun üzerine örme yeteneğine sahip erkekler, delirmeye mahkum olmuştur. ancak her birkaç yüzyılda bir doğan ejder; tek gücün eril kısmını delirmeden kullanabilmektedir ve seferki ejder rand al'thor dur. kendisi ve arkadaşlarının başından geçen inanılmaz sürükleyici hikayeyi okumak için sabırsızlandığınızı biliyorum. durmayın okuyun zararı olmaz.

--- valla azıcık spoiler ---
  • ilk kitabını okuduğum sıralar bir arkadaşımın kitabın son cümlesini sesli bir şekilde okumasından sonra beni delirtip arkadaşımın üstüne yürümeme sebep olan seri.
    13 kitaptır bu arada. her babayiğidin harcı değildir bitirmek.