şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle belirteyim memur çocuğuyum. aklımın ermeye başladı zamanlardan itibaren maddi durumumuzun kötü olmadığının farkına varabiliyordum. ilkokulda, lisede, üniversitede çok maddi sıkıntı çekmedim. temel ihtiyaçlarımı karşılayabiliyordum ancak son 4-5 yıldır anlamadığım şekilde çevredekiler bir şekilde zenginleşirken yerimizde sayıyoruz gerek ailem gerekse de ben.

herhangi bir ev yatırımı yapabilecek birikimimiz yok öyle tatil köylerine, 5 yıldızlı otellere gidebilecek birikimimiz yok. önceden tanıdığım insanlara baktığımda akıl almaz bir şekilde yükseliş görüyorum, kimsenin kazancında gözüm yok daha fazlası nasip olsun hatta onlara ama evler, arabalar, son model bilgisayarlar, telefonlar. nedir bu değirmenin suyu, nereden geliyor? aklımda bin bir türlü soru var. ailem doğup büyüdükleri şehirde yaşamıyorlar anadolunun bir semtinde uzun yıllardır yaşıyorlar, kendilerince çevreleri var. ama niyeyse son birkaç yılda şehirin yerlileri, siyasi kaypaklar daha doğrusu yalakalar inanılmaz derecede zenginleşti.

önceden bi ayakkabıya 100-200 tl arası verince 2 yıl giyerdim şu an aynı fiyata alınan ayakkabılar 6 ay 1 yılı doldurmadan patlıyor. doğru düzgün bi bot almaya kalkınca 300-400 liradan bahsediyorlar. bilgisayar desen 2006da çıkışlı dell inspiron 6400 zaman zaman sorun çıkartsa da işimi görüyordu, şimdi aynı şekilde bir bilgisayar baktığımda 6-7 bin liralardan bahsediyorlar.

bu insanlar nasıl bu kadar para alıyorlar, nereden alıyorlar benim vergim kime nereye gidiyor? bunları sorgulamayıp ekonominin çoh eyi olmasına aldananlar umarım bir şekilde yaptıklarınızı bulursunuz, bulacaksınız.