• bu başlığa 03.06.2019 tarihi saat 22:33'e kadar yorum yazan herkes kullanılmış birer meriçtir.bu eseri beğenen herkes ağır meriçtir.
  • ön edit: başıma gelip gelebilcek hersey geldi.
    hakkında bu kadar entri girilince güzel sanıp açtığım şarkı, kulaklarım kanadı. ya ben yaşlandım ya da bunlar ergen işi.
  • abaza paratöneri olan baslik, bu sarkiyi begenen kulak nakli yaptirsin.
  • eser sahibinin sözlükte arı gibi çalıştığı şarkı.*
  • insanlara dm'den yazmakla, reklam yapma çabalarıyla 4 sayfa entry girilmiş şarkı. tam anlamıyla leş bir kezban şarkısı.
  • yazarlara mesaj atarak hakkında entry girilmesi istenen şarkı... şayet bu şekilde tutması/ilgi görmesi bekleniyorsa maalesef sonuç hayal kırıklığı olur.

burası ekşi sözlük; son zamanlardaki kötü gidişata rağmen türkiyedeki en kalifiye sosyal platform. burada kimseye ricayla yahut dayatmayla bir şeyler beğendiremezsiniz.

neyse... şarkıya gelecek olursam; güfte fena değil ama beste tamamen felaket, bu haliyle iki belki ama üçüncü kez kimse dinlemez. tavsiyem, farklı bir yorum* ve farklı bir beste ile yeniden deneyin.
  • doktor da olsa memleket kezbanının değişmediğini gösteren şarkıımsı* .

arkadaş haklı bu arada, rezalet falan yoktur. varsa da diğer garibin dünyanın merkezinde kendini görmesidir.

ama gelin görün ki tuzağa düştük: reklamın iyisi kötüsü olmaz, reklam reklamdır.

şarkı(?) sonrası edit: aga bu nedir ya biri bana izah etsin. ben de 5 yıldır amatör çalıyorum. eğer her gün ısınmak için bundan çok daha zengin bir armoni bulmuyorsam namerdim. düz bir arpej üzerine kurulu susturmalı bir ritimden başka ne var yani? demo falan deyince ne bileyim en azından bir şeyler bekledim , balkonda kıç üstü oturarak iphone'la kaydedilmiş bir arpej değil.

üzgünüm ama bu bir rezalet. bununla övünmek rezalet. parçayı çaldın eyvallah ama bunu youtubea yüklemek nedir yani? ben de bi gary moore, andy timmons beklemiyorum fakat çok kötü oldu. dağılın bayanlar baylar, prim vermeyin.
  • hayatında ilk kez müzik dinleyen insanların beğenebileceği türden bir şarkı. çok standart, dümdüz, gitarlı kötü pop işte. keşke biraz müzik dinleseniz de zevkleriniz gelişse.

edit: ben bunları yıllardır müzikle uğraşan, birden fazla enstrüman çalan, alaylı, yarı-profesyonel bir müzisyen olarak söylüyorum. başımıza müzik eleştirmeni kesilip de "başlangıç için başarılı" diyenlerin bu konudaki deneyimlerini, tecrübelerini dinlemek isterim.
  • öncelikle müziklerin niteliğinin akor sayısıyla değerlendirilmesini pek doğru bir yaklaşım olarak görmüyorum. fakat diğer bir yandan* çok modern bir yöntemle pr'ı yapılmaya çalışılan şarkı olmuş bu. sözlük kullanılarak müzik, internet ve cinsiyet üzerinden kendine çok kısa sürede 4 sayfa entry yazdırmış bir amatör prodüksyon olmuş ki sezen aksu'nun geri dön gibi bir hiti sözlük kurulduğundan bugüne yalnızca 3 sayfa entry'e sahip olabilmiş. kısacası şokopop'un deyimiyle; "kavga, polemik, basitlik, skandal hepsi bu şarkının etrafında dönüyor." yani seks satıyor, magazin tutuyor, bu ufak çark da kendine kadar dönüyor. *
  • sözler kötü. mısralar ve şarkının genelinde anlam bütünlüğü ve bir hareket yok.

hareketten kastım şarkıda anlatılan şey ilerlemiyor. tek başına kulağa güzel gelen mısralar arka arkaya lego gibi sıralanmış sadece.

buna şarkı yazma jargonunda "movement" denir. başarılı örneğini merak eden hotel california'nin sözlerine ve ilerleyişine bakabilir.

beste aşırı vasat. prozodi hataları var, catchy hiç bir tarafı yok, eşlik edilebilecek bir melodisi yok.

şarkı genel olarak sıla tarzı bestelerin (ki sıla tarzı besteler de halihazırda vasattır) kötü bir taklidi.

"profesyonel" diye taglenmis ama profesyonel şarkı yazarı (türkiyede zaten yok, nashville, los angeles londra gibi yerlerdekileri kastediyorum) bu şarkıya gülmez bile.

ablacım sen bir pat pattison dersi al online, giriş mahiyetinde olur.
hesabın var mı? giriş yap