şükela:  tümü | bugün soru sor
 • trump, yapay zeka, mars için beyin yakan iddiaları olan adamı yalan makinesi testine sokmuşlar noah isimli abimiz testi geçmiş.

  başlık sınırı olmasaydı "2030'dan gelen zaman yolcusunun yalan testinden geçmesi" olarak açmayı istediğim freak show tadında haber
 • (bkz: k-pax)
 • 2030 çok ileri bir gelecek tarihi değil. bundan 12 yıl sonrasında da zaman makinesi gibi bir cihazın icat edilebileceğini sanmıyorum. elemanın söylediği şeyler kehanet gibi değil aslında. herkesin iyi kötü bu tahminleri yapabileceğini düşünüyorum. donald trup domuzunu bizler ve dünya ne kadar sevmiyor olsak da amerikalıların baş tacı olmuş durumda. yeniden seçilmemesi için sebep yok. mars'a gitme çalışmaları devam ediyor zaten. çok abes ya da uçuk şeyler değil anlattıkları. kendi kendini telkin yoluyla vücudun stres kontrolünü sağlayarak yalan makinesini geçmek mümkündür. her zaman %100 sonuç vermez. dolayısıyla söylediklerinin tamamen doğru olduğunu göstermiyor. 2000'lerin başında amerika'da yine başka bir adam da bu tür iddialar ile gündeme gelmiş ve geleceğe dair pek çok iddiada bulunmuştu(bkz: john titor). ancak bunların hemen hiç birisi de gerçekleşmedi.
 • dünyada çok ilginç şeyler oluyor.

  "olamaz mi? olabilir"dedirten haberdir.
 • mitomani (patolojik yalan söyleme bozukluğu) rahatsızlığından muzdarip, söylediği yalanlara gönülden inanabilen ve neredeyse zihninde kendine has bir gerçeklik oluşturabilen insanlar için bu tip testleri geçmek çocuk oyuncağı. zaten ortada cinayet tipi vicdan azabını tetikleyecek travmatik bir olay da yok, bahsettiğim hastalığı olan birisi gayet kolay bir şekilde bunları zihninde tasarlayıp, bedensel sakinliğini koruyarak yalan makinelerini kandırabilir.
 • 2021 tahminleri
  - google glass tarzı araçlar herkes tarafından kullanılacak
  - sürücüsüz araçların sayısı artacak
  - yapay zeka ve sanal gerçeklik moda olacak
  - yenilenebilir enerji kullanımı artacak
  - donald trump 2. defa seçilecek

  ilk madde zaten şimdi de tahmin edilebilecek şeyler.
  ben de gelecekten geldim. tahminlerimi yazayım da inanın
  - küresel ısınma etkisini daha çok hissettirecek.
  - insansız uçaklar ile kargo taşımacılığı yapılabilecek.
  - kanser tedavisinde önemli gelişmeler olacak.
  - gdo ile tarım da üretim artacak.