şükela:  tümü | bugün
 • m. night shyamalan'ın yazıp yönettiği zamanda tutsak (old), güneşli bir günün keyfini çıkaran bir grup insanın, ölü bir beden buldukları plajda insanların aniden yaşlanması gibi doğaüstü garip olayların yaşandığını keşfetmelerini konu ediniyor.

  vizyon tarihi: 23 temmuz 2021
  stüdyo: universal
  türkiye dağıtım: uip türkiye
  tür: gerilim
  yapım yılı: 2021
  ülke: abd

  yönetmen: m. night shyamalan
  oyuncular: gael garcia bernal, vicky krieps, alex wolff, thomasin mckenzie, eliza scanlen, abbey lee, embeth davidtz, rufus sewell, ken leung, nikki amuka-bird
  senaryo: m. night shyamalan
  görüntü yönetmeni: mike gioulakis
  müzik: trevor gureckis
  kurgu: brett m. reed

  vizyon tarihi: 23 temmuz 2021

  filmin altyazılı ilk fragmanını buradan izlemek mümkün.

  filmin altyazılı 2. fragmanını buradan izlemek mümkün.
 • torrent veya yabancı site linki atabilecek var mı ?
 • sinema mı kaldı shyamalan reis, insan banner'a vod stream logoları koyar.

  görsel
 • insanı beklenti içine sokan film.

  inşallah işleyiş leş değildir.
 • bugün sinemada izlediğim film.

  altıncı his filmini izlediğimde bayağı sevmiştim. bu filmin yönetmeninin de m. night shyamalan olduğunu duyunca hemen izleme kararı aldım. açıkçası ilk yarı çok sıkıcıydı çıkmayı bile düşündüm ama ikinci yarı beni bayağı şaşırttı ve film beklenmedik bir sonla bitti diyebilirim.

  ayrıca birkaç sahnede çok ciddi şekilde gerildim. gerilim türü açısından da başarılı bir film olmuş.
 • beğenmedim. filmde biran öyle bir noktaya geldi ki, resmen yönetmenin "biz bu filmin içine ettik, neden sıvayıp belenmiyoruz" dediğini hissettim.

  bir film düşünün ki, senaryodaki tutarsızlıkları oyuncular kendileri filmde anlatıyorlar, ve savunuyorlar. filmden çıktığımda içimde sadece nefret vardı. çünkü neden bilmiyorum sanki izleyiciyle alay edilmiş gibi hissettim. beğenenlere saygı duyuyorum.

  --- spoiler ---

  1) öncelikle bıçağı doktorun elinden aldığında resmen "bak biz bunu çantaya koyduk birazdan gel öldür bizi" dediler. o an filme tüm saygım bitti.

  2) biranda ameliyata karar verdiler. izleyici ne oluyoruz konu neydi ne oldu demeden çat kestiler kadını, tümörü çıkardılar. siz o sürede portakal kesemezsiniz.

  3) iki kişi çocuk doğuruyor. ilişkiye girdikten 20 dk sonra çocuk doğuyor ve güya ilgisizlikten ölüyor. çünkü çocuğu bir dk öyle başı boş bırakmışlar, zaman öyle bir geçiyormuş ki çocuk ilgisizlikten ölmüş artık. ya bu kadar olmaz. ama film boyunca kimse yemek yemedi, zaman aynı hızla akmıyor muydu? bin kere ölmeniz lazımdı.

  4) adam çocuğunun olacağını öğrendikten nerdeyse 2 dk sonra çocuk öldü. adam sinir krizi geçiriyor, kolay değil baba yüreği. resmen alay etmişler insanlarla.

  5) ayak üstü zaman farkı hesabı yapıyorlar. yok normalde şu kadar zamanda burda bu kadar zaman diye. ama rakamlar dökülüyor ağızlarından. sanki oturup ölçüm yaptılar. bir yandan da "bu izleyici mal değil saç niye uzamıyor der" diyerek açıklama yapıyorlar. insanlar yaşlanıyor ama acıkmıyor ve saçları, tırnakları uzamıyor.

  --- spoiler ---

  buraya çok eleştiri yazardım da insanlar matrix yorumluyorum sanmasın.
 • izlemeyin. masterchef izleyin daha iyi
 • üstteki yazara katıldığım film,yönetmenin geçmişte başarılı filmleri var diye izleyeyim dedim ki izlemez olaydım, konu güzel ama işlenişte sıçmışlar,makyajla uğraşmamak için ölü bedeni göstermemeler,kameranın amatör geçişler yapması,karakterlerin olay akışından bağımsız boş konuşmaları.. ---

  spoiler ---

  bi kere o zencinin neden sürekli burnu kanıyordu? sevgilisiyle akşamdan denize girerken sabaha kadar o adamın en az 20-30 sene yaşlanıp bir dedeye dönüşmesi lazımdı, bir de yeni denekler gelene kadar hiç mi sorgulamadı "nerde kaldı bu kız amk" diye? veya neden "lan kaybolmuş olmasın" diye düşünüp yardım etmek için sahilden çıkmaya çalışmadı? filmin sonuna kadar o adamdan bir ters köşe bekliyordum ama saçma bir şekilde harcadılar.

  --- spoiler ---

  amatör bir film projesi olsaydı derdim ki olur o kadar ama sırf yönetmen tanıdık diye izleyecekseniz izlemeyin, tamamen vakit kaybı.

  10/4
 • plaja giren herkesin yaşlandığı olayların tek bir mekanda canlandığı kurgusu yüksek olan filmlerden birtanesidir.
 • içinde tutarsızlıklar olsa da ben filmi sevdim. coronadan sonra açılan sinemalarda izlemeye gidecektim ancak başka filme gitmiştik. malum ortamlara düşünce hemen izledim ve keyif aldım.

  --- spoiler ---

  oteldeki belli insanların oraya götürülmesinin arkasındaki mantığı beğendim.

  6 yaşındayken 50 yaşına geliyorsun ve topluma karışıyorsun. asıl gerilim bu. eğitim 0, bilgi 0, daha okumayı yeni cozmussun sadece. nasıl para kazanacak bu insan, iş güç nolacak ya da okula nasıl gidecek?

  --- spoiler ---

hesabın var mı? giriş yap