şükela:  tümü | bugün
  • zamanın hızla geçmesi nden farklı bir durumdur. bir zamanla bir zaman arasında geçen bir zamanda, saatler su gibi akar. insan durduğu zamanlarda olur bu. zaman geçer ve bir şey olmaktadır. bir yerde birileri ölmekte ve doğmakta, hayat devam etmekte, bir şey, ya işte bir şey olmaktadır. insanın canını sıkan bir şeyler. sanki bir şey yapmak gerekir ama yapacak bir şey yoktur ve bu şeyin ne olduğunu bilmedikten sonra başka bir şey yapmanın da pek bir anlamı yoktur.

zamanın normal seyrine dönmesini beklemekten başka bir şey yoktur.

insanlar bu olayı genelde tam tersi tasvir ederler. zaman durdu bir türlü geçmiyor derler halbuki bence öyle değil. geçmesi gereken zamanda geçmeyen zaman, geçmesinin ne işe yaradığı bilinmeyen bir zamanda hızlı geçer; çok ama çok hızlı. hayali bir mutluluğa doğru gitmiyorsa insan hızla nereye gidiyordur? bu ya bir felaketse; onu durdurmak gerek, gitmesin, dursun.

ama zaman gider; ta ki insan kendisine yeni bir saçmalık, yeni bir hedef, aptalca bir mutluluk gayesi bulana kadar; sonra da geçmek bilmez.

aptalca bir ölmeme oyunu olan hayatın soytarısı olan zamanın ruha hitap etmesi zaten beklenemez. sana göre mi geçecek zaman be hey sefil desin birisi durdursun beni diye bekliyorum ama.. peh.
  • emre aydın'ın* git'inin 2004 yılına ait olması. ben bu kişiyi kafamda "yeni çıkış yapan bir rock şarkıcısı" olarak kodlamışken adamın şarkılarının 6 yıl öncesine ait olduğunu idrak etmem.
  • cambaz adlı mor ve ötesi eserinin 6, bilemedin 7 (yazıyla yedi) yıl öncesine ait olması.
  • lehman brothers nalları dikeli neredeyse 2 yıl olması.
  • petr cech'in o enteresan golleri 2 yıl önce yemiş olması*.
  • (bkz: asmalı konak)

2010 - 2002 = 8

18 yaşında bir insan lisans bitirip, üzerine master tezi verip, bir şirkette semi-senior pozisyona geliyor lan. vay arkadaş.

ya da özcan deniz dudak tikini objektife objektife şaklattığı dönemde "naber lan kamil! gea bure bişe yapmiycem konuşcez," diye seslendiğiniz adam üç yıl daha sabrederseniz kardiyolog çıkacak mesela.
  • galatasaray'ın uefa kupasını almasının üzerinden 10 yıl geçmesi. halbuki daha dün sokaklara dökülmüştük.
  • uyumadan once, haftada en az 1 kere sevgili adile nasit'in masal servisini arardim. o tatli, sevecen ses hala kulaklarimda yankilaniyorken aradan 20 kusur sene gecmis olmasina inanamiyorum.
  • zidane'ın materazzi'ye kafa attığı gün* arkadaşına telefonda "olum, bu sene interrail işini ayarlayamadık ama bi dahaki yaza kesin yapıcaz," diyen 51 kilo ağırlığında, sakalı favorilerinden henüz baş vermiş his hero is gone hayranı mülkiye 2. sınıf öğrencisi gencin, şu an bir kamu kurumunda devlet memurluğuyla iştigal eden 90 kilo ağırlığında bir tosun olması.