• 1- uzun vadeli tanım: ayların yılların, mevsimlerin göz açıp kapamalık bir sürede geçtiği hissine kapılma hali. yılbaşı ve doğumgünlerinde yoğunlaşma eğilimi vardır. takvime bakılarak anlaşılır. 2-daha kısa vadede: genelde iyi vakit geçirildiğinde, ya da meşgul olunduğunda gerçekleşir. saate bakılarak anlaşılır.
  • takvim ve saatin icad sebebi (bkz: on iki hayvanlı takvim)
  • eve geç kalındığında sinirli durumda olan aile üyelerine atılan kıtır.
  • küçük yaşlarda arkadaş evlerinde sıkça yaşanılır. azgınlığın, kudurukluğun, faniladaki ıslaklığın doruklarda olduğu anda kapı çalar, anne gelir gitme vakti gelmiştir. o kadar zaman nasıl geçmiştir anlaşılamaz bir türlü.
  • anlamıyorum kesinlikle anlamıyorum, yıllar nasıl bu kadar çabuk geçiyor.
    bugün bi arkadaşla aramda geçen diyaloğu anlatayım hemen:

-yani anlatabiliyo muyum,98 ya düşünebiliyo musun bana dün gibi geliyo, sanki dört değil de iki sene önceymiş gibi yani o kadar yakın bla bla..
    -angie, 98 geçeli dört değil altı yıl oldu!
    -?!?!? **nası ya olamaz nası olur, tamam çabuk geçiyo ama o kadar da olamaz, olur mu, olmuş, aa, ama..!

hala da emin olamıyorum biz 2004te miyiz ve altı sene mi olmuş, hayret..
  • birseyler uretirken veya cilginca calisirken karislasilan durumdur. en iyi terapidir her ikisi de.
  • (bkz: kelimatör)
  • a$ikken olur. a$k kar$iliksiz ise zamanin gecmedigi anlar geliverir.
  • zaman kavramını 24 saate indirgeyip düşünürsek eğer, bu 24 saat içerisinde birçok şey yapmakla mümkün olay. kısım kısım ayırdığımız öncelikli işlerin bitiminde bu anlayamama kafaya dank ettirir her şeyi. ne yaptım ben bugün, neler yaptım diye de düşündürür. çok şey yapılmıştır işte.
hesabın var mı? giriş yap