şükela:  tümü | bugün soru sor
 • anjelika akbar'ın su albümünde yer alan oldukça güzel bir eser.
 • rimbaud un kusursuz bir biçimde anlatttığı yer..`:şu sıralar sık sık ziyaret etmekteyim oradan biliyorum`

  ''bu mekanı hayalinde asla canlandıramazsın.burada tek bir ağaç,kurumuş bir ağaç bile yok,tek bir ot sapı,bir parçacık toprak,bir damla su bile yok.zamanın ötesi sönmüş bir volkanın deniz kumuyla dolmuş bir krateri.burada en asgari bir bitki örtüsü bile yaratmayan lavlar ve kumdan başka görecek ve dokunacak hiçbir şey yok.ortam tamamen çorak bir kum çölünden ibaret.burada kraterin duvarları içeriye hava sızdırmıyorlar ve biz bu deliğin zemininde tıpkı bir kireç ocağındaymışız gibi kızarıyoruz.''
 • (bkz: kafam girsin)
 • kötü oylanan entrylerin gittiği mekan-ı cennet.

  bâzı suserlar bu iyi oylanma olayına feci derecede takılmış efendim. şaşırtıcıdır bu da.
  şöyle ki; eğer bi konuda görüş bildirdiyseniz, bu görüş:
  kabul edilebilir, kabul edilmeyebilir, sevilir, sevilmez, sorgulanabilir, kişisel yargılara maruz kalabilir, onaylanabilir, reddedilebilir, yandaş toplayabilir, karşısında durulabilir ve bu liste muadilleriyle uzar gider.

  yukardaki durumların hepsi normal ve güzel şeylerdir, fikirlerimizin başkalarınca yargılanması nası bi problem yaratabilir ki?
  aksine ben sevinmekteyim, iyi ya da kötü oylanması problem değil; o yazının okunmuş olması ve başkalarına iletilmiş olduğunu bilmek güzeldir, yoksa neden sözlükte yazalım, alırım elime bi 4 orta kareli defter yazar da yazar, çizer de çizerim kendi kendime.

  bi de zamanın ötesinden editlenen yazılar var ki, bu yazıların kötülenmesinden yakınılır genelde.
  daha önce de belirttiğimiz gibi, gereksiz hareketlerdir, popüler kültür dayatmasından da öte bi şey değildir, zira başkaları tarafından sevilmeyi herkes sever.

  özetle, ortaya koyduğumuz yazılardaki fikirlerin hiç biri dogmatik değildir, karşı çıkıldığında da üzülmek yerine düşünmeliyiz diye düşünmekteyim.
  naçishane fikrimdir.

  saygılar ...
 • erkek popülasyonunun sağlamından var olduğunu göstermiş sözlük şeysi.
 • yeni gelenlere (ve her dem körpe kalmışlara) not:

  entry altına ağlama editi döşerken kullanılacak kalıp bu değildir. işte o kalıp: (bkz: zamanının ötesi). zamanın ötesine giden entry ne olur bilinmezken zamanının ötesindeki bir gün elbet anlaşılacaktır.
 • tanım: eğer boyutunuzu zaman kavramı olarak belirlerseniz etkilenebileceğiniz zaman dilimi fakat farklı boyutta olanlar için önem taşımayabilir.

  bu zamanın ötesine yollanma olayını anlayabilmiş değilim. yani sırf bu olmasın diye "not:galatasaraylıyım." "not:akpli değilim." gibi oluşmuş mahalle baskısına boyun eğmek nasıl bir psikoloji. ben şahsen varsın yollasınlar diyorum.

  not: yazar değilim henüz :)
 • zamanın ötesi kategorisinde fezaya uzanmak istiyorsanız, doğayla ve hayvanlarla`:*` ilgili giriler girmeniz size kısa vadede çok şey kazandıracaktır. özellikle kanaryalar aleyhine yazılan herşey temiz ve kemiksiz olarak nasa tarafından fırlatılmaktadır. gereksiz bir bilgi olarak sözlüğümüze eklemek istedim.
 • (bkz: timeline)