şükela:  tümü | bugün
  • dönüşünde iş başı yapacağın tatilin son haftası ayyuka çıkan durum.
  • insanı öldürür.

akşama kadar hasta, akşam toplantı, eve gel, yorgunluktan bayılmadan sunum hazırla, sabah kalk erkenden toplantıya yetiş dön akşama kadar hasta bak, akşam kursa git, kurs çıkışı eve, yine slayt hazırla.cumaya yetişmesi lazım slaytların, - sakın kimse neden son dakkaya bıraktın demesin, 3 hafta zaten metnini hazırlamak sürdü- , sonra cuma sabahı erkenden git uffff yaaa birisi bana fazladan 6 saat hediye etse var ya....
  • spor müsabakalarında kaybeden tarafın teselli cümlesidir.
  • yüzümün yumuşaklığı ve her şeye tamam demem neticesinde zuhur eden ve sonunda gerçekleşen olaylar bütünü.
  • son zamanlarda buram buram hissettiğim acıklı hadise. sanki zaman sürekli elimden kayıp giden ve bir türlü tutamadığım bir nesneyi andırıyor. geriye dönüp baktığımda ise kayıp giden zamanın hakkını verebilecek bir şey ortaya çıkaramamış olmam beni bir hayli üzüyor. bu sorunun tam bir çaresi olduğuna inanmasam da, sanırım en önemli çözüm yöntemi, boş yere kaybedilen ve ucuz şeylerle doldurulan sürelerden bünyeyi arındırmaktan geçiyor ama böyle bir hayat biçimine de şak diye nasıl geçilebilir mi sorusu aklımı bulandırıyor. nitekim bunu yapmanın şart olduğuna inanıyorum ama inanmak ile uygulamaya koymak arasında büyük bir fark var.