şükela:  tümü | bugün soru sor
  • --- spoiler ---

“türkiye 3 kasım 2019'u bekleyemez diyen devlet bahçeli, 26 ağustos 2018'de erken seçim yapılmalı dedi.
    --- spoiler ---
    süper ekonomi,muhteşem khklar. niye bekleyemiyoruz kasım ayını anlamak mümkün değil.
    aslında anlıyoruz da dile getirince suçlu oluyoruz.
    not: seçimde sıkıntı yok, atları iyi bağlamak lazım!
  • (bkz: dursun özbek)
  • (bkz: bahane göt gibidir herkeste bulunur)

ağlak muhaliflerin bu seçimdeki bahanesi olmaya aday hamle.

işte akp tam gidecekti de ergenekon davası kurtardı...
    bu sefer gidiyorlardı gezi olayları tepki doğurdu...
    tam halk gerçekleri görmeye başlamıştı 17 aralık süreci sayesince kazandılar...
    referandumda ağızlarının paylarını alacaklardı da darbe tiyatrosu ekmeklerine yağ sürdü...
    kılıçdaroğlu muhalefet yapamıyor, bahçeli stepne, akşener oyları bölüyor...
    '
    '
    '

yoksa, dün menderes'i, özal'ı, bugün tayyip'i başımıza bela eden halk sütten çıkmış ak kaşık.
    hazmedin artık, bu ülke göt kıllarından kurtulmadan akp'den kurtulamayacak.
  • bir örneğini galatasaray spor kulübünde gördüğümüz durumdur. sonuç kacinilmaz olan hezimettir
  • kendimce düşünüp fikir üretmeye çalışıyorum ;

acaba diyorum ekonomi bukadar kötüyken erken seçim yapmalarının sebebi ne olabilir ? kendilerini sağlama almak dicem , ekonomi facia durumda. bu durumu düzeltebileceklerine ben imkan veremiyorum. şu mevcut durumda başta kim olursa olsun elinde patlayacak zaten. oyüzden ülkeden kaçmak için zaman mı kazanıyorlar acaba ?

ya da diyorum ekonomiyi bu haldeyken koltuk devredip başkasının elinde patlamasını mı isteyecekler ? ( bu çok çok düşük bir ihtimal tabi)

kafamda deli sorular. ama görünen köy klavuz istemez. ekonomi toparlanamaz. bir ekonomist değilim ama toparlanma kısmı biraz hayal gibi görünüyor. ancak atatürk'ün cumhuriyetin ilk yıllarında yapmış olduğu kendi kendine yetebilme politikasına dönüp dışa kapanıp içerden birşeyler yapmaya çalışmak olabilir. bu da uzun yıllar sürecek bir uygulamadır.

hee eğer hiçbirşey yapmayacaklarsa , sonumuz avrupanın yoğun sömürgesi altına girmeye doğru gidiyor ki sömürülüyoruz zaten. daha yoğun , daha sefaletli günler. .

allah yardımcımız olsun.
  • 2019'a kadar az bir şey fikirler değişebilir veya oylar düşebilir ama 5 ay sonra seçim olsa akp yine seçilir, gitmemek için gerekirse 6 ay da bir seçim yaparlar, gitmeyecekler, bizim gibi 80 nesli gerçekten şanssızmış.