şükela:  tümü | bugün
  • turkiye cumhuriyeti vatandaslaridir.
    bizim kadar ezik, asosyal, vurdumduymaz bir insan toplulugu daha yoktur yeryuzunde, inaniyorum.

alkole zam gelir sesini cikaramazsin, neden? cunku sesini cikarirsan sana laikci ateist alevi gotveren ibne pust muamelesi yaparlar ve o yedigin yaftalara bile sesini cikaramazsin. ezigiz cunku.
    sigaraya senede ucuncu zam gelir, bahaneleri sagliga zararli olmasi falandir ama para kazandiklari icindir aslinda, soylemezler.
    yine vatandas sesini cikarmaz, gider tezek kokan acik tutun alirlar.

benzin, araba, dogalgaz falan hic girmiyorum bile o konulara.

ulan koyun lafina hep kizardim da artik hak vermeye basladim. koyunsuz koyun.

vatandas bu kadar sikilir mi lan yeter artik!
    ama mustehak sizin gibilere. bu kadar da pervasizlik olmaz lan.
  • haklılığının yok olmasından korkan tiplerdir. parti destekleme egosu. canı yansa da ses çıkartmıyor.
  • götünün kılıyım diyen insanlar ve bu şekilde düşünen yüzde ellilik bir kitle gerçeği varken şahsen ben gıgını çıkarmalarına şaşırırım. ne zaman ki bu ülkede halkın çıkarları partilerin ve şahısların çıkarlarından önce gelir işte o zaman bu konuları konuşmaya başlarız.
  • yalan söylemek yalnız bugünü ve yalnız kendini düşünmek kendi mutluluğunu başkalarının mutsuzluğuyla kazanmak ve bunu yaparken kendine hayret etmemek. so, sana ne ki başkasından? dünyayı sen mi kurtaracaksın? gururun kalmamış cesaretin yok. seni tepeliyorlar, sen ise şükürler olsun diyorsun.

aşikar olan, insanları aşağılatan ve öldüren haksızlıktır, ama haksızlıkla hiçkimse uğraşmamaktadır.
  • elektrik,su gibi temel ihtiyaçlara da zam gelecek. herkes mi zengin arkadaş? neden kimse çıkıp "aga bu kadar vergi neden veriyoruz bu fakir halimizle?" demiyor. vay arkadaş ya
  • aç değildir, kıtlık gördüğü zaman çıkarır.
  • ''koyun dediniz koyduk'' demek için fırsat kolluyordur.

şimdi zamlarla ilgilenecek zamanı yoktur ya da; facebook'ta laf sokmalı yorum girmekle, youtube'da 'ammına kodugumunun xxx' demekle meşguldür .

konya resmini paylaşıp, ''amerikanın süper gizli silahları burada saklanıyor'' diyor da olabilir, ya da abd'ye ait bir resmi paylaşıp ''bizim ışık hızından 300 kat hızlı giden silahlarımız konyada'' da diyor olabilir.

komşusuna ''merkel de geçen gün bizi bi' kıskandı ki sorma gitsin'' kısmına ''hele hollanda, hele hollanda'' diye eklemelerle de meşgul olabilir.

meşguldür yani büyük ihtimalle, kızı da instagramdan ''benden elektrik alamayana trafo soksan ne fayda'' diyordur, ya da böyle poposunu şişirdiği bir fotoğrafın altına, ''erkek adam sevdiğini alandır'' filan yazıyordur, o olmadı bi' ''tbt'' patlatmıştır en mini eteğinden. ''gecelere akarken''

ailecek meşgul insanlar bunlar, iyi niyetliler yardımseverler bir de; elbette senin 3 kuruşluk zammınını da dert edecekler ama eisenhower matrislerinde henüz ona sıra gelmemiştir. gelir yani bi' ara. hele dur, şu yukarıdan selficam ile çektiği fotoğrafı da bi' paylaşsın da.