1. free shipping yapıyor çoğu zaman ve bazı ayakkabılarda sürekli bir indirim söz konusu. amerika'da ikamet ediyorsanız çok faydalı bir site.
  2. guzel kampanyalari olan site. mesela urunlerinde iki yonlu bedava posta servisi var. adamlar ayakkabiyla beraber adres, kutu vb. $eyleri de beraberinde gonderiyorlar ve mali 365 gun icerisinde geri alma garantisi veriyorlar. ayrica ayni urunu 10 gun icinde daha ucuza bulabilirseniz aradaki fiyat farkinin %110'unu geri vermeleri de guzel bir olay.

puma fluxion gibi puma haric neredeyse hicbir yerde bulunamayan ayakkabilari bulabilseniz de nike'in hicbir modelini satmamaktalar.
  3. gun icerisinde pasifik saati ile 1'e kadar (dogu yakasina gore 4'e kadar) verilen sipari$leri ertesi sabah 10-11 gibi getirerek muazzam bir shipping hizmeti sunan cok ba$arili online ali$veri$ sitesi. diesel, hugo boss, lacoste gibi markalarin kendi magazalarinda bulunamayan onlarca modelini hemen hemen her numara icin bulabiliyorsunuz. bunun yaninda sipari$ verdiginizin ertesi gunu elinize gecen ayakkabiyi herhangi bir sebeple degi$tirmek isterseniz yine ayni gun icerisinde mu$teri hizmetlerine bildirerek ucretsiz olarak yolluyorsunuz, geri gonderdiginiz ayakkabinin yerine istediginiz ayakkabi ertesi gun elinizde oluyor. kisacasi; (bkz: adamlar yapmi$ abi)
  4. çalışanlarının memnuniyetleri konusunda aşmış olan bir yönetim biçimine sahip ayakkabı da satan hizmet firması.

türkiye'de de işletme fakültelerinde yakın zamanda derslerde anlatılmasını şiddetle tavsiye ederim. çok değişik bir yönetim tarzı sayesinde bu bakadar çok başarıyı kısa sürede yakalamalarına şaşılmaması gerekir.

daha detaylı bir araştırma yazısı için.
    (bkz: http://www.ahmetkirtok.com/…basari-hikayesi-zappos/)
  5. magaza magaza dolasarak ayakkabi almaktan nefret eden bunyeme ilac gibi gelen site. son uc cift ayakkabimi burdan aldim, ve siparisi verdigimin ertesi gunu kapimdalardi. tuketim toplumunu sirf zappos yuzunden seviyorum, oyle boyle degil.
  6. bilgisayar oyunları ya da 3d model gerektiren herhangi bir is icin, modellemek amaciyla kiyafet ve ayakkabi ile takı tasarımına ihtiyac duydugunuzda, basvurmanız gereken ilk adres. modellerin envai cesit acidan cekilmis fotoları ile hazirladiklari multi view ozelligi takdire sayan.
  7. siparisinizi verdiginiz gunun ertesinde urunler tarafiniza ulasiyor, internet uzerinden alisverislerde basvurulacak ilk adreslerden.

zappos hakkında bilgi verin