aynı isimdeki diğer başlıklar:
  • eskiden tercih edilebilirdi ancak şu anda tamamiyle vasat.
  • kazıklama konusunda bir dünya markası.
  • pahalı. tercih etmem. ayrıca ülkemde ,ülkemin iş gücüyle üretilip üstelik işçisinin hakkını vermeyen bir markayı neden tercih edeyim? çok mi değerli nooooo
  • kesim aga kesim
    kumaş pantalon
    mont
    palto
    gömlek- ama hepsi değil
    39 numara ayakkabı
    zara nın alternatifi yok
    bugün mont aldım o kadar marka gezdim bu kesimde bu kadar düzgün bu kadar iyi bi ürün yok
    fiyatlar tr ye göre biraz yukarıda oluyor
    kilo sorununuz yoksa zara sizi tarz yapabilir
  • eskiden gençlere göre kıyafetler de yapan ama artık ne yazık ki yapmayan, pantolonları hariç aşırı kadınsal olan ve gençlere hiç hitap etmeyen marka.
  • 9 ocak siparişimi bugün teslim eden firmadır kendileri bok atarken dikkat edin bence.
  • bu zamana kadar müşteri memnuniyetinin diğer markalara kıyasla açık ara önde olduğunu düşünüyordum. ancak bu düşüncem 3 gün önce tamamiyle tersine döndü.

1 ocak'ta sipariş ettiğim ürün 2 ocak'ta kargoya verildi. ancak bugüne kadar ne gelen var ne giden. 3 gün önce kargo firması ile konuştum, kargo kaybolmuş. benim muhattabım zara olduğu için direkt zara'yı aradım elbette. kargo firması genel merkezi ile görüşüp, en geç 1 (bir) iş günü içerisinde dönüş yapacaklarını söylediler. dönüş yapan olmadı. bugün tekrar aradım. "yapabileceğimi bir şey yok. bekleyeceksiniz." vb. anlamlara gelen yanıtlar aldım.
    ben de hızlı bir çözüm olarak kendilerini şunu önerdim;
    " bu ürün izmir hilltown mağazanızda stoklarda var. arayın mağazanızı, gidip oradan ürünümü teslim alayım. kargo firması ile aranızda dilediğiniz gibi bu sorunu çözersiniz."

gelen yanıt : "kartınızda limit varsa satın alabilirsiniz tabii ki" :)

özetle;

1- 15 gün önce satın aldığım ürün teslim edilmedi.
    2- kargo firması ürünü kaybetti.
    3- 349tl fiyatı ile satın aldığım ürünü 399tl zamlanmış fiyatıyla yeniden satın almam önerildi.
    4- 349 tl'nin ne zaman iade edileceğini söyleyemiyorlar.
    5- sonsuza kadar devam edecek olan "kargo firmasından dönüş bekliyoruz" durumu söz konusu.
    6- siz aramadıkça kesinlikle dönüş yapmıyorlar. sorunlara çözüm bulmaya çalışmıyorlar. kesinlikle çözüm odaklı değiller.

bir daha zara'dan alışveriş yapmam, yapmayı düşünene de elimden geldiğince engel olmaya çalışırım.

tanım: müşteri memnuniyeti 0'dan hallice olan marka.
  • dışarıdan ne olabilir ki/abartıyorsunuz denilebilir belki ama muhatap olunca bu da bir tecrübe oldu diyorsunuz zara ile olan alışverişinize.
    müşteri hizmetleri ve memnuniyeti konusunda gerçekten mahalle bakkalı ile benzer mantalitededir.
    ürünü aldıysan bitti gitti, haydi eyvallah, var git yoluna.
    bunu göze alınız.
  • severek aldığım bir marka fakat son 1,5 yıldır ürünlerin kalitesi gittikçe düştü 2-3 yıkamadan sonra dağılıyor.
  • ne kadar kimyasal elyaftan yapılma ürün * varsa, hepsini zara da ve bu ürünlerin fiyatları da ederinden fazla fiyata bulabilirsiniz. bu fiyatlara aynı tarz olmasa bile daha kalite ürün almak isterseniz inditex grubundan ziyade yılların benetton'ınını öneriyorum. tabi bu bahsettiğim ürünler daha çok basic ürünler olup, düz/tek renk kazak/hırka vs. için geçerlidir.
hesabın var mı? giriş yap